» Güncel  » Haberler

  

SALİHLİ’DE 2019 YILINDA ABONELERE DOĞALGAZ VERİLECEK, HEDEF 10 BİN KİŞİYE İŞ
 

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, 2018 yılında şehir merkezinde başlayan doğalgaz hat döşeme çalışmalarının büyük ölçüde tamamlandığını belirterek bu yılın yaz aylarına kadar ilçe merkezindeki abonelere 2019’un sonuna doğru Salihli Organize Sanayi Bölgesine (OSB) doğalgazın verileceğini müjdeledi.
Aksa Manisa Gaz Bölge Müdürü İbrahim Başaran, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’yı makamında ziyaret ederek Salihli ilçe merkezi ile Salihli OSB’nin doğalgaz dağıtım planlaması hakkında bilgiler verdi. Şehir merkezindeki abonelere Temmuz-Ağustosa kadar doğalgazın verileceğini açıklayan Aksa Manisa Gaz Bölge Müdürü Başaran, “2018 yılında başlattığımız çalışmalar kapsamında şehir merkezinde 9 bin abonenin doğalgaz dağıtım hattını tamamladık. Salihli OSB’deki firmalaraise 2019 yılı sonuna kadar doğalgazdağıtımı yapılacaktır. Şehir merkezinde doğalgaz dağıtımı için 4 noktada belirlenen regülatörlerin ilkini kurduk. Doğalgaz alt yapı çalışmalarımızda bizlere her zaman destek olan Belediye Başkanımız Sayın Zeki Kayda’ya teşekkür ediyorum” dedi.
Salihli’nin doğalgaz hayalini gerçekleştirmenin gururunu yaşadığını ifade eden Başkan Kayda da açıklamasında, “Salihli’mize doğalgazı getirmek için büyük emek harcadık ve bunu başardık. Doğalgaz ile Organize Sanayi Bölgemiz büyük yatırımcılara kavuşacak ve işsizlik son bulacak. Yeni fabrikaların üretime geçmesiyle yaklaşık 10 bin kişiye iş imkanı sağlayarak Salihli’mizin en önemli sorunu olan işsizliğe çare olacağız.Bizlere her konuda destek olan Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey ile hükümet yetkililerimize teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.Haber Tarihi: 10.01.2019

HaberlerBAŞKAN KAYDA’DAN KAYMAKAM SAĞLAM’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

...

BAŞKAN KAYDA, EGE BELEDİYELER BİRLİĞİ MECLİS TOPLANTISINA KATILDI

...

BAŞKAN KAYDA KEMERDAMLARI MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ

...

BAŞKAN KAYDA, ÜNİVERSİTELİ GENÇLERİN MEZUNİYET SEVİNCİNE ORTAK OLDU

...

BAŞKAN KAYDA’DAN İYİ TATİLLER MESAJI

...

BAŞKAN KAYDA, GENEL BAŞKAN BAHÇELİ’Yİ ZİYARET ETTİ

...

BAŞKAN KAYDA DURASILLI MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ

...

BAŞKAN KAYDA TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISINA KATILDI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR’LU 2 JUDOCU MİLLİ TAKIMDA

...

YÜZME KURSU KAYITLARI BAŞLADI

...

SALİHLİ BELEDİYESİ YAZ SPOR OKULLARI 8 BRANŞTA AÇILIYOR

...

SALİHLİ BELEDİYE MECLİSİ, HAZİRAN AYI TOPLANTISINI KAYDA BAŞKANLIĞINDA YAPTI

...

ALAN KILAVUZLUĞU EĞİTİMİ BAŞLADI

...

Başkan Kayda, “Cumhur İttifakı’nın Salihli’mize İlk Yatırımı Gümrük Müdürlüğü Oldu.”

...

Belediyespor’lu Minik Judocular İzmir’de Yarıştı

...