» Güncel  » Haberler

  

SALİHLİ’DE 2019 YILINDA ABONELERE DOĞALGAZ VERİLECEK, HEDEF 10 BİN KİŞİYE İŞ
 

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, 2018 yılında şehir merkezinde başlayan doğalgaz hat döşeme çalışmalarının büyük ölçüde tamamlandığını belirterek bu yılın yaz aylarına kadar ilçe merkezindeki abonelere 2019’un sonuna doğru Salihli Organize Sanayi Bölgesine (OSB) doğalgazın verileceğini müjdeledi.
Aksa Manisa Gaz Bölge Müdürü İbrahim Başaran, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’yı makamında ziyaret ederek Salihli ilçe merkezi ile Salihli OSB’nin doğalgaz dağıtım planlaması hakkında bilgiler verdi. Şehir merkezindeki abonelere Temmuz-Ağustosa kadar doğalgazın verileceğini açıklayan Aksa Manisa Gaz Bölge Müdürü Başaran, “2018 yılında başlattığımız çalışmalar kapsamında şehir merkezinde 9 bin abonenin doğalgaz dağıtım hattını tamamladık. Salihli OSB’deki firmalaraise 2019 yılı sonuna kadar doğalgazdağıtımı yapılacaktır. Şehir merkezinde doğalgaz dağıtımı için 4 noktada belirlenen regülatörlerin ilkini kurduk. Doğalgaz alt yapı çalışmalarımızda bizlere her zaman destek olan Belediye Başkanımız Sayın Zeki Kayda’ya teşekkür ediyorum” dedi.
Salihli’nin doğalgaz hayalini gerçekleştirmenin gururunu yaşadığını ifade eden Başkan Kayda da açıklamasında, “Salihli’mize doğalgazı getirmek için büyük emek harcadık ve bunu başardık. Doğalgaz ile Organize Sanayi Bölgemiz büyük yatırımcılara kavuşacak ve işsizlik son bulacak. Yeni fabrikaların üretime geçmesiyle yaklaşık 10 bin kişiye iş imkanı sağlayarak Salihli’mizin en önemli sorunu olan işsizliğe çare olacağız.Bizlere her konuda destek olan Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey ile hükümet yetkililerimize teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.Haber Tarihi: 10.01.2019

HaberlerMİLLETVEKİLİ BAYBATUR’DAN BAŞKAN KAYDA’YA ZİYARET

...

BELEDİYESPOR'LU KARATECİLER YİNE ŞAŞIRTMADI

...

CUMHUR İTTİFAKI ADAYI ZEKİ KAYDA’YA KURTULUŞ’TA SEVGİ SELİ

...

BAŞKAN KAYDA, “ADALA’MIZA HİZMETLERİMİZ SÜRECEK.”

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR ERKEK BASKETBOL TAKIMI ŞAMPİYON OLDU

...

SALİHLİ BELEDİYE MECLİSİ KAYDA BAŞKANLIĞINDA ŞUBAT AYI TOPLANTISINI YAPTI

...

MİLLETVEKİLİ BİLEN’DEN BAŞKAN KAYDA’YA ZİYARET

...

CUMHUR İTTİFAKI SALİHLİ’DE SEÇİM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR’LU KARATECİLER 14 MADALYA KAZANDI

...

BELEDİYESPOR’LU HİLAL ÖZTÜRK TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

...

BAŞKAN KAYDA’DAN SALİHLİ’YE (TOKİ) TOPLU KONUT MÜJDESİ

...

SALİHLİ BELEDİYESİ KARDA MAHSUR KALAN VATANDAŞI HASTANEYE ULAŞTIRDI

...

BALIKESİR’DE SALİHLİ BELEDİYESPOR FIRTINASI

...

BELEDİYESPOR'LU KARATECİLER BAŞARIYA DOYMUYOR

...

BAŞKAN KAYDA 4 MAHALLEYİ ZİYARET ETTİ

...