» Güncel  » Haberler

  

BASIN AÇIKLAMASI
 
01.01.2019 tarihinde başlayan Mahalli İdareler Seçimi dönemini fırsat bilerek, gazetecilik sıfatına yakışmayan ve tamamen gerçek dışı haberlerle gündem oluşturup, Salihli Belediyesi üzerinden rant elde etmeye çalışan Gelişen Salihli Gazetesi, Salihli Belediye Başkanı ve 2019 Mahalli İdareler Seçiminde Milliyetçi Hareket Partisi Salihli Belediye Başkan adayı olan Zeki KAYDA’yı zan altında bırakan 10.01.2019 tarihli haberinden dolayı aşağıdaki yazılı açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur. 
Belediye İdaresi; gerek meclis nezdinde, gerekse de Sayıştay ve Bakanlık müfettişleri tarafından birçok kez denetlenmiştir. Görev yapılan yaklaşık beş yıllık süre içerisinde en ufak usulsüzlüğe ve hukuksuz işleme rastlanmamış, aksine tüm raporlar takdir edilerek sonuçlanmıştır. 
24.12.2018 tarih ve 1123 nolu Yüksek Seçim Kurulu kararının sonuç kısmının 1-b maddesinde “Tarafsızlık, gerçeklik ve doğruluk ilkelerine uygun davranmakla yükümlü radyo ve televizyon kuruluşları ile yazılı, sözlü ve görsel basının, tek yönlü, taraf tutan yayınlar yapamayacaklarına, bu kuruluşların yayınlarında demokratik kurallar çerçevesinde siyasi partiler ve bağımsız adaylar arasında fırsat eşitliğini sağlamak zorunda olduklarına” karar verilmiştir.
Kendisini 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde bağımsız Salihli Belediye Başkan adayı olarak açıklayan ve aynı zamanda Gelişen Salihli Gazetesi’nin imtiyaz sahibi olan kişi, açıkça hukuka ve ahlaka aykırı yapmış olduğu haberlerle, hem basının tarafsızlık ilkesini zedelemekte, hem de basının gücünü kullanarak bağımsız belediye başkanlığı sürecinde kendine çıkar sağlamaktadır.

Göreve geldiğimiz tarihten beri güzel Salihli’mize ve vatandaşlarımıza yaptığımız hizmetler gün gibi ortadır. YSK’nın 1123 Nolu Yayın İlkeleri konulu kararına açıkça aykırı hareket eden Gelişen Salihli gazetesi ve gazete sahibinin, Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Salihli Belediye Başkan adayı Zeki KAYDA hakkında asılsız, gerçek dışı ve çarpıtılmış iddiaları ile ilgili haberlerinin değerlendirmesini siz değerli vatandaşlarımıza bırakıyor, Salihli Belediye Başkanlığını, Milliyetçi Hareket Partisini ve Ülkücü Camiayı hedef alan gazeteyi ve gazete sahibini şiddetle kınıyor, gazetecilik mesleğine yakışır şekilde tarafsız olmaya davet ediyoruz.
Kamuoyunun bilgisine ve takdirine sunulur.

NURİ KAYA
Salihli Belediye Başkan Yardımcısı 
Salihli Belediye Meclisi M.H.P. Grup Sözcüsü

 Haber Tarihi: 11.01.2019

HaberlerBAŞKAN KAYDA’DAN KAYMAKAM SAĞLAM’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

...

BAŞKAN KAYDA, EGE BELEDİYELER BİRLİĞİ MECLİS TOPLANTISINA KATILDI

...

BAŞKAN KAYDA KEMERDAMLARI MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ

...

BAŞKAN KAYDA, ÜNİVERSİTELİ GENÇLERİN MEZUNİYET SEVİNCİNE ORTAK OLDU

...

BAŞKAN KAYDA’DAN İYİ TATİLLER MESAJI

...

BAŞKAN KAYDA, GENEL BAŞKAN BAHÇELİ’Yİ ZİYARET ETTİ

...

BAŞKAN KAYDA DURASILLI MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ

...

BAŞKAN KAYDA TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISINA KATILDI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR’LU 2 JUDOCU MİLLİ TAKIMDA

...

YÜZME KURSU KAYITLARI BAŞLADI

...

SALİHLİ BELEDİYESİ YAZ SPOR OKULLARI 8 BRANŞTA AÇILIYOR

...

SALİHLİ BELEDİYE MECLİSİ, HAZİRAN AYI TOPLANTISINI KAYDA BAŞKANLIĞINDA YAPTI

...

ALAN KILAVUZLUĞU EĞİTİMİ BAŞLADI

...

Başkan Kayda, “Cumhur İttifakı’nın Salihli’mize İlk Yatırımı Gümrük Müdürlüğü Oldu.”

...

Belediyespor’lu Minik Judocular İzmir’de Yarıştı

...