» Güncel  » Haberler

  

BAŞKAN KAYDA, “ŞİMDİ DAHA GÜÇLÜ VE TECRÜBELİYİZ.”
 

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Salihli Belediye Meclisi, yeni dönemin ilk meclis toplantısını Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantıda, Meclis Üyeleri 14 gündem maddesini görüşerek karara bağladı.
Salihli Belediye Başkanlığı görevine ikinci kez seçilerek güven tazeleyen Başkan Zeki Kayda, yeni dönemin ülkemize ve Salihli’mize hayırlar getirmesini diledi. Yeni seçilen Meclis Üyelerini tebrik ederek açılış konuşmasını yapan Başkan Kayda, “Salihli’mize geçmiş 5 yılda Büyükşehir Belediyemiz ile çok büyük yatırımlar kazandırdık. Şimdi daha güçlü ve tecrübeliyiz. Büyükşehir ile bütünleşmiş, devletin ve hükümetin gücünü de yanına almış bir Salihli Belediyesi olarak, yeni dönemde çok daha büyük projeleri ve hizmetleri gerçekleştireceğiz. Mecliste alacağımız kararlar Salihli’mize hayırlı olsun” dedi.
Seçimler yapıldı
Parti grup sözcüleri İsa Yıldırım, Mehmet Uyğun, Koray Kaplan ve Ulvi Murat Tunca’nın dilek ve temennilerini dile getirdiği toplantıda meclis 1.Başkan Vekilliğine Mehmet Uyğun, 2.Başkan Vekilliğine ise Basri Ersoy seçildi. Meclis başkanlık divanı asil üyeliklerine MHP’den Esra Gündoğdu ve Fethi Söğüt, yedek üyeliklere ise MHP’den Hüseyin Yılmaz ve Fatma Ünlü, Belediye Encümenine MHP’den Mehmet Uyğun, İsa Yıldırım ve İskender Artemel seçildi. Toplantıda, Plan ve Bütçe Komisyonuna MHP’den Metin Durmaz, İrfan Demir ve Pınar Kaplan, CHP’den Yavuz Özdem ve Abidin Alpaslan, İmar Komisyonuna MHP’den Yücel Kaşıkçı, Hüseyin Yılmaz ve Fatma Ünlü, CHP’den Koray Kaplan ve Tamer Aluş, Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna MHP’den Ahmet Yılmaz, İsa Uysal ve Fethi Söğüt, CHP’den Tayyar Ünsal ve Ozan Taşdelen, Ege Belediyeler Birliği asil üyeliğe MHP’den Yunus Candan, yedek üyeliğe MHP’den Fethi Söğüt, Jeopark Belediyeler Birliği asil üyeliklerine MHP’den Adnan Karataş, Yunus Candan ve İsa Yıldırım, yedek üyeliklere ise MHP’den Pınar Kaplan ve Esra Gündoğdu seçildi. Meclis başkan vekilliği, meclis başkanlık divanı ve belediye encümen üyeleri gizli oylama ile belirlenirken, diğer komisyon üyeleri ise açık oylama ile belirlendi.
Kamu görevlilerine Sosyal Denge Tazminatı verilmesi için Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya yetkinin verildiği toplantıda, 2018 yılı Denetim Raporu meclise sunulurken, 2018 yılı Faaliyet Raporu ise oy çokluğu ile kabul edildi. Meclisin her ayın ilk haftası Salı Günü toplanmasının kararlaştırıldığı toplantıda meclis toplantılarının sesli ve görüntülü cihazlarla kaydedilmesi de kararlaştırıldı.
Yeni dönemin ilk toplantısına, AK Parti İlçe Başkanı Selçuk Dinç ve MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın, Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Musa Şentürk ile siyasi partilerin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Salihli Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısının ise 7 Mayıs Salı günü saat 21.00’da yapılacağı bildirildi.Haber Tarihi: 11.04.2019

HaberlerBAŞKAN KAYDA’DAN KAYMAKAM SAĞLAM’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

...

BAŞKAN KAYDA, EGE BELEDİYELER BİRLİĞİ MECLİS TOPLANTISINA KATILDI

...

BAŞKAN KAYDA KEMERDAMLARI MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ

...

BAŞKAN KAYDA, ÜNİVERSİTELİ GENÇLERİN MEZUNİYET SEVİNCİNE ORTAK OLDU

...

BAŞKAN KAYDA’DAN İYİ TATİLLER MESAJI

...

BAŞKAN KAYDA, GENEL BAŞKAN BAHÇELİ’Yİ ZİYARET ETTİ

...

BAŞKAN KAYDA DURASILLI MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ

...

BAŞKAN KAYDA TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISINA KATILDI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR’LU 2 JUDOCU MİLLİ TAKIMDA

...

YÜZME KURSU KAYITLARI BAŞLADI

...

SALİHLİ BELEDİYESİ YAZ SPOR OKULLARI 8 BRANŞTA AÇILIYOR

...

SALİHLİ BELEDİYE MECLİSİ, HAZİRAN AYI TOPLANTISINI KAYDA BAŞKANLIĞINDA YAPTI

...

ALAN KILAVUZLUĞU EĞİTİMİ BAŞLADI

...

Başkan Kayda, “Cumhur İttifakı’nın Salihli’mize İlk Yatırımı Gümrük Müdürlüğü Oldu.”

...

Belediyespor’lu Minik Judocular İzmir’de Yarıştı

...