» Güncel  » Haberler

  

Salihli’de Alan Kılavuzluk Kursu Açılıyor
 

UNESCO tarafından Kula Jeoparkı ile birlikte Dünya Jeopark Ağı kapsamına alınan Salihli’de tarihi ve doğal güzelliklerin ilçeye gelen ziyaretçilere tanıtılması amacıyla Alan Kılavuzluk Kursu açılıyor. Salihli Belediyesi öncülüğünde açılacak olan kursa katılmak isteyenler için Belediye Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda bilgilendirme semineri düzenlendi. 
Seminerin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, “ Salihli ve Kula Jeoparkı, UNESCO tarafından Dünya Jeopark Ağı kapsamına alındı. Bin 306 km²’lik yüzölçümü, tarihi ve doğal güzellikleri ön plana çıkan ilçemiz, Sart, Adala Kanyonu ve Bintepeler olmak üzere birçok kültürel mirasa sahiptir. Türkiye ve Türk Cumhuriyetlerinin ilk ve tek jeoparkıyız. Bunun değerini bilerek hocalarımız ve sizlerle yürüteceğimiz eğitim sonunda Salihli’mize gelen ziyaretçilerimize tüm bu güzellikleri tanıtacağız. Şimdiden tüm kursiyerlerimize başarılar dilerim” dedi.
Seminerde ayrıca, Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Ahmet Serdar Aytaç tarafından, jeoparkın ne olduğu, nereleri içerisine aldığı, nasıl korunması gerektiği hakkında bilgiler verildi Doç.Dr.Aytaç, dünyada 147 UNESCO etiketine sahip jeoparkın olduğunu ve Kula-Salihli Jeoparkının çok zengin bir tarihi dokuya sahip olduğunu belirterek bölge ekonomisine çok büyük katkı sağlayacağını vurguladı. 
Alan Kılavuzluk Kursuna katılmak isteyenlerin, 30 Mayıs Perşembe günü mesai bitimine kadar Salihli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne başvuru yapabilecekleri açıklandı. Kursta eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere sertifika verileceği, aynı zamanda Salihli İlçesine gelen ziyaretçilere ve şehir dışından gelen turlara eşlik ederek Kula-Salihli Jeoparkını tanıtacakları belirtildi.Haber Tarihi: 24.05.2019

HaberlerBAŞKAN KAYDA, İLKÖĞRETİM HAFTASI TÖRENİNE KATILDI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR YENİ SEZONU DUALARLA AÇTI

...

BAŞKAN KAYDA, BELEDİYESPOR YÖNETİMİNİ AĞIRLADI

...

BAŞKAN KAYDA KOCAÇEŞME’DE ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

...

ÇOCUKLAR KULA-SALİHLİ JEOPARKINI ESERLERİNDE YAŞATTI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR ŞİRKETLEŞİYOR

...

SALİHLİ OSB 2. ETAPTA 1.700 KİŞİLİK YENİ İSTİHDAM

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR’LU JUDOCULAR MİLLİ TAKIM KAMPINDA

...

BAŞKAN KAYDA İŞİTME ENGELLİ JUDO MİLLİ TAKIMINI AĞIRLADI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR İLK HAZIRLIK MAÇINI KAYBETTİ

...

KEMER’DE BİRLİK İÇİN KEŞKEK DÖĞÜLDÜ

...

BAŞKAN KAYDA ZABITA HAFTASINI KUTLADI

...

SALİHLİ’DE KURTULUŞ COŞKUSU MEYDANLARA SIĞMADI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR TRANSFERDE HIZ KESMİYOR

...

SALİHLİ KURTULUŞUNUN 97. YILINI COŞKUYLA KUTLADI

...