» Güncel  » Haberler

  

Salihli’de Alan Kılavuzluk Kursu Açılıyor
 

UNESCO tarafından Kula Jeoparkı ile birlikte Dünya Jeopark Ağı kapsamına alınan Salihli’de tarihi ve doğal güzelliklerin ilçeye gelen ziyaretçilere tanıtılması amacıyla Alan Kılavuzluk Kursu açılıyor. Salihli Belediyesi öncülüğünde açılacak olan kursa katılmak isteyenler için Belediye Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda bilgilendirme semineri düzenlendi. 
Seminerin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, “ Salihli ve Kula Jeoparkı, UNESCO tarafından Dünya Jeopark Ağı kapsamına alındı. Bin 306 km²’lik yüzölçümü, tarihi ve doğal güzellikleri ön plana çıkan ilçemiz, Sart, Adala Kanyonu ve Bintepeler olmak üzere birçok kültürel mirasa sahiptir. Türkiye ve Türk Cumhuriyetlerinin ilk ve tek jeoparkıyız. Bunun değerini bilerek hocalarımız ve sizlerle yürüteceğimiz eğitim sonunda Salihli’mize gelen ziyaretçilerimize tüm bu güzellikleri tanıtacağız. Şimdiden tüm kursiyerlerimize başarılar dilerim” dedi.
Seminerde ayrıca, Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Ahmet Serdar Aytaç tarafından, jeoparkın ne olduğu, nereleri içerisine aldığı, nasıl korunması gerektiği hakkında bilgiler verildi Doç.Dr.Aytaç, dünyada 147 UNESCO etiketine sahip jeoparkın olduğunu ve Kula-Salihli Jeoparkının çok zengin bir tarihi dokuya sahip olduğunu belirterek bölge ekonomisine çok büyük katkı sağlayacağını vurguladı. 
Alan Kılavuzluk Kursuna katılmak isteyenlerin, 30 Mayıs Perşembe günü mesai bitimine kadar Salihli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne başvuru yapabilecekleri açıklandı. Kursta eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere sertifika verileceği, aynı zamanda Salihli İlçesine gelen ziyaretçilere ve şehir dışından gelen turlara eşlik ederek Kula-Salihli Jeoparkını tanıtacakları belirtildi.Haber Tarihi: 24.05.2019

HaberlerBAŞKAN KAYDA’DAN KAYMAKAM SAĞLAM’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

...

BAŞKAN KAYDA, EGE BELEDİYELER BİRLİĞİ MECLİS TOPLANTISINA KATILDI

...

BAŞKAN KAYDA KEMERDAMLARI MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ

...

BAŞKAN KAYDA, ÜNİVERSİTELİ GENÇLERİN MEZUNİYET SEVİNCİNE ORTAK OLDU

...

BAŞKAN KAYDA’DAN İYİ TATİLLER MESAJI

...

BAŞKAN KAYDA, GENEL BAŞKAN BAHÇELİ’Yİ ZİYARET ETTİ

...

BAŞKAN KAYDA DURASILLI MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ

...

BAŞKAN KAYDA TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISINA KATILDI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR’LU 2 JUDOCU MİLLİ TAKIMDA

...

YÜZME KURSU KAYITLARI BAŞLADI

...

SALİHLİ BELEDİYESİ YAZ SPOR OKULLARI 8 BRANŞTA AÇILIYOR

...

SALİHLİ BELEDİYE MECLİSİ, HAZİRAN AYI TOPLANTISINI KAYDA BAŞKANLIĞINDA YAPTI

...

ALAN KILAVUZLUĞU EĞİTİMİ BAŞLADI

...

Başkan Kayda, “Cumhur İttifakı’nın Salihli’mize İlk Yatırımı Gümrük Müdürlüğü Oldu.”

...

Belediyespor’lu Minik Judocular İzmir’de Yarıştı

...