» Güncel  » Haberler

  

ÖZLENEN SALİHLİSPOR İÇİN İLK ADIM ATILDI
 

Salihlispor efsanesinin yeniden canlanması için Belediye Başkanı Zeki Kayda öncülüğünde bir araya gelen kulüp başkanları, yöneticiler, teknik direktörler, antrenörler ve futbolcular özlenen Yeşil-beyaz takımı ayağa kaldırmak amacıyla ilk adımı attı. 
Bizim Ev Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Belediye Başkanı Zeki Kayda, Salihli’de futbola gönül veren tüm spor camiasına destek çağrısında bulunarak, “Özlenen Salihlispor için çalışmalara başladık, hep birlikte başaracağız” dedi. Salihli’de sporun ve özellikle futbolun çok sevildiğine dikkat çeken Başkan Kayda, 17 yıl profesyonel ligde mücadele eden Yeni Salihlispor efsanesinin ilçeye yaşattığı altın yılların herkes tarafından çok iyi hatırlandığını dile getirdi. Göreve geldiği günden itibaren özlenen Salihlispor için çalışmalara başladığını ifade eden Başkan Kayda, “Salihli’mizdeki tesisleşmeyi başka hiçbir yerde göremezsiniz. İlçemizde 17 amatör takımımız var ancak profesyonel liglerde mücadele eden bir kulübümüz yok. Salihli, geçmişte futbolcu ve antrenör yetiştiren bir şehir iken şimdi bu özelliğini kaybetti. Yeşil-beyaz efsanesinin Salihli’de yeniden canlanması için şimdi herkesin elini taşın altına koyma vaktidir” dedi.
‘Birlikte Başaracağız’
Salihli’de futbolu seven tüm spor camiasına birliktelik çağrısında bulunan Başkan Kayda, “Bu iş sadece belediyenin değil profesyonellerin ve spor adamlarının işidir. Biz sadece Salihli Belediyesi olarak sporda ilerleyemiyoruz. 17 yıl önce bu iş kısıtlı imkanlara rağmen başarılmış şimdi bizim de kenetlenerek bu kısır döngüye son verme zamanıdır. İster Salihlispor’un ismini değiştirelim ister şirket kurup hep birlikte yönetimi oluşturalım. Bu takım hepimizin takımıdır. Salihli Belediyesi olarak bu takıma maddi ve ayni yardım vermeye her zaman hazırım. Kaybedecek vaktimiz yok, zaman gönlümüzü ve emeğimizi ortaya koyma zamanıdır” diye konuştu. 
Futbolun bir sektör haline geldiğini belirten Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, “Salihli, köklü bir futbol geçmişine sahip bir şehir. Akıllarda hep Yeni Salihlispor ismi yer almaktadır. Salihli’nin sporda yeniden söz sahibi olması için İlçe Kaymakamlığı olarak sizlerin yanındayız” dedi.
Toplantıda söz alan kulüp başkanları, yöneticiler, teknik direktörler ve antrenörler ile futbolcular da Salihlispor’un yeniden eski günlerine dönmesi amacıyla neler yapılabileceği konusunda görüşlerini dile getirdi.
Belediye Başkanı Zeki Kayda’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Alşen, İlçe Emniyet Müdür Vekili Sercan Akarsu, Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Süreyya Karaoğlu, İbrahim Karaca ve Metin Durmaz, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Oktay Ayaz, Belediyespor Kulübü Başkanı Rasim Paşa, belediye meclis üyeleri, amatör spor kulüp başkanları ile spor camiasının önde gelen isimleri katıldı.Haber Tarihi: 01.08.2019

HaberlerSALİHLİ BELEDİYESİ 2019 YILI İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TEFTİŞ RAPORU

...

SALİHLİ BELEDİYESİ ATIŞ POLİGONU TRAP GÜZ KUPASINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR İNEGÖL’E SET VERMEDİ 3-0

...

BAŞKAN KAYDA BAKAN ALBAYRAK’I AĞIRLADI

...

ŞEHİDİMİZ CİHAN GÜNEŞ VATAN TOPRAĞINA EMANET EDİLDİ

...

TURİZME YÖN VEREN ACENTELERDEN SALİHLİ’YE TAM NOT

...

ŞEHİDİMİZE YÜCE ALLAH’TAN RAHMET, AİLESİNE VE SALİHLİ’MİZE BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUM.

...

BAŞKAN KAYDA’DAN REKTÖR ATAǒA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

...

BAŞKAN KAYDA’DAN DEKAN KARĞIN İLE MÜDÜR ALACA’YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR ARDA İLE GÜLDÜ 1-0

...

BAŞKAN KAYDA, “ÜRETİCİ PAZARIMIZ HAYIRLI OLSUN.”

...

BAŞKAN KAYDA ÜRETİM SERASINDA İŞÇİLERLE BULUŞTU

...

BAŞKAN KAYDA MHP İL BAŞKANI BAYSAL’I AĞIRLADI

...

BAŞKAN KAYDA ÖNCE YAYA UYGULAMASINA KATILDI

...

BAŞKAN KAYDA, “2020 PROJELERİMİZ HAZIR”

...