» Güncel  » Haberler

  

BAŞKAN KAYDA HEMŞEHRİLERİNİN BAYRAMINI KUTLADI
 

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak bütün hemşehrilerinin bayramını kutladı. Salihli’de vatandaşların bayram tatilini huzur içinde geçirebilmesi için gerekli tüm tedbirleri aldıklarını açıklayan Başkan Kayda, bayramların sevginin, şefkatin, vefanın, merhametin ve dayanışmanın doruk noktasına ulaştığı günler olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Her bayram olduğu gibi bu bayramda da milli ve manevi duygularımız ön plana çıkmakta, bayramlar milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirmektedir. Bayramlarda bütün kırgınlıklar bir kenara bırakılır, sevgi, barış ve hoşgörü duyguları ön plana çıkar. 
Bu günler, incinen gönüllerin onarıldığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, milletimizin bir arada yaşama ve aydınlık bir geleceği kucaklama arzusunun tazelendiği günler olması bakımından, toplumsal barışımız için çok önemli günlerdir. Bayramın kazandıracağı manevi anlayışla sosyal dayanışma duygularımızı zirveye ulaştırıp, yoksul ve muhtaç durumda olanlara yardım eli uzatıp, sevinçleri olduğu kadar acıları ve sıkıntıları paylaşıp, mutlu bir geleceğe birlikte yürüyeceğiz. 
Bu bayramda nasıl ki annelerimizi, babalarımızı, eşimizi, dostumuzu unutmayacak, onların yanında olacaksak, aynı şekilde kahraman gazilerimizi, bayrama buruk giren aziz şehitlerimizin yadigarları ailelerini, çocuklarını yetimlerimizi de unutmayarak, daima onların yanında olmalıyız. Dini bayramlarımız toplumsal dayanışmanın öneminin çok daha iyi kavrandığı günlerdir. Bayramlarda öne çıkan gelenekler, toplumumuzun temel yapısını oluşturur. Yaşlılara saygı gösterilir, çocuklar sevindirilir, küskünler barışır ve komşuluk dayanışması en üst noktaya çıkar. Bayramlarda insanlarımızın yüreği sevinçle dolar. 
Milli birliğimize yönelik her türlü eylemde kahramanca mücadele eden vatan evlatlarımıza; memleket hasreti çeken Salihlili güvenlik mensuplarımıza, tüm askerlerimize ve polislerimize yüce Allah’tan güç ve kuvvet diliyorum.
Başta şehit ailelerimiz ve kahraman gazilerimiz olmak üzere, tüm Salihlili hemşehrilerimin mübarek Kurban Bayramını kutluyorum.”Haber Tarihi: 09.08.2019

HaberlerBAŞKAN KAYDA, PROTOKOL ÜYELERİ VE VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

...

BAŞKAN KAYDA, PERSONELİ İLE BAYRAMLAŞTI

...

BAŞKAN KAYDA MİLLETVEKİLİ BİLEN VE AK PARTİ TEŞKİLATI İLE BAYRAMLAŞTI

...

BAŞKAN KAYDA HEMŞEHRİLERİNİN BAYRAMINI KUTLADI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR’LU ALİMENUR ONUR’A MİLLİ DAVET

...

SALİHLİ OSB YÖNETİMİ KAYDA BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI

...

SALİHLİ BAYRAMA HAZIR

...

BAŞKAN KAYDA YILMAZ MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ

...

BEŞİKTAŞ’LI HALİM OKTA BAŞKAN KAYDA’YI ZİYARET ETTİ

...

ÖZLENEN SALİHLİSPOR İÇİN İLK ADIM ATILDI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR’ LU KARATECİLERDEN 14 ALTIN MADALYA

...

SALİHLİ'DE KURBAN KESİM EĞİTİMİ BAŞLADI

...

BAŞKAN KAYDA KORDON MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ

...

BAŞKAN KAYDA SALİHLİ’NİN TANITIM ELÇİLERİNE SERTİFAKALARINI VERDİ

...

BAŞKAN KAYDA, VALİ DENİZ İLE İNCELEMELERDE BULUNDU

...