» Güncel  » Haberler

  

BAŞKAN KAYDA HEMŞEHRİLERİNİN BAYRAMINI KUTLADI
 

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak bütün hemşehrilerinin bayramını kutladı. Salihli’de vatandaşların bayram tatilini huzur içinde geçirebilmesi için gerekli tüm tedbirleri aldıklarını açıklayan Başkan Kayda, bayramların sevginin, şefkatin, vefanın, merhametin ve dayanışmanın doruk noktasına ulaştığı günler olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Her bayram olduğu gibi bu bayramda da milli ve manevi duygularımız ön plana çıkmakta, bayramlar milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirmektedir. Bayramlarda bütün kırgınlıklar bir kenara bırakılır, sevgi, barış ve hoşgörü duyguları ön plana çıkar. 
Bu günler, incinen gönüllerin onarıldığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, milletimizin bir arada yaşama ve aydınlık bir geleceği kucaklama arzusunun tazelendiği günler olması bakımından, toplumsal barışımız için çok önemli günlerdir. Bayramın kazandıracağı manevi anlayışla sosyal dayanışma duygularımızı zirveye ulaştırıp, yoksul ve muhtaç durumda olanlara yardım eli uzatıp, sevinçleri olduğu kadar acıları ve sıkıntıları paylaşıp, mutlu bir geleceğe birlikte yürüyeceğiz. 
Bu bayramda nasıl ki annelerimizi, babalarımızı, eşimizi, dostumuzu unutmayacak, onların yanında olacaksak, aynı şekilde kahraman gazilerimizi, bayrama buruk giren aziz şehitlerimizin yadigarları ailelerini, çocuklarını yetimlerimizi de unutmayarak, daima onların yanında olmalıyız. Dini bayramlarımız toplumsal dayanışmanın öneminin çok daha iyi kavrandığı günlerdir. Bayramlarda öne çıkan gelenekler, toplumumuzun temel yapısını oluşturur. Yaşlılara saygı gösterilir, çocuklar sevindirilir, küskünler barışır ve komşuluk dayanışması en üst noktaya çıkar. Bayramlarda insanlarımızın yüreği sevinçle dolar. 
Milli birliğimize yönelik her türlü eylemde kahramanca mücadele eden vatan evlatlarımıza; memleket hasreti çeken Salihlili güvenlik mensuplarımıza, tüm askerlerimize ve polislerimize yüce Allah’tan güç ve kuvvet diliyorum.
Başta şehit ailelerimiz ve kahraman gazilerimiz olmak üzere, tüm Salihlili hemşehrilerimin mübarek Kurban Bayramını kutluyorum.”Haber Tarihi: 09.08.2019

HaberlerŞehit Aileleri Derneğinden Başkan Kayda’ya Teşekkür Ziyareti

...

Başkan Kayda, Büyükşehir Komisyon Üyelerini Ağırladı

...

Başkan Kayda’dan Vali Karadeniz’e Hayırlı Olsun Ziyareti

...

Salihli Belediyesinden Mevsimlik Tarım İşçilerine Gıda ve Giyecek Yardımı

...

“Hepimizin Kahramanı Babalarımızın, Bu Anlamlı Günü Kutlu Olsun.”

...

Salihli Belediyesinden Yeniköy’e 20 Bin Metrekare Kilit Parke Taş

...

Salihli Belediyesinden Çöp Taksi Uygulaması

...

Muhtarlardan Cengiz Başkan ve Zeki Başkana Hizmet Teşekkürü

...

Salihli Belediye Meclisi 2 Ay Sonra Kayda Başkanlığında Toplandı

...

Salihli Belediye Meclisi Kayda Başkanlığında 11 Haziran’da Toplanıyor

...

Salihli Belediyesi Meclis Salonunu Dezenfekte Etti

...

Jeopark Belediyeler Birliği Meclisi Kayda Başkanlığında Toplandı

...

Salihli Zabıtasından Normalleşme Bilgilendirmesi

...

Salihli Belediyespor'da Sosyal Mesafeli İlk Antrenman

...

Başkan Kayda Yenilenen Bizim Ev’de İncelemelerde Bulundu

...