» Güncel  » Haberler

  

SALİHLİ BELEDİYESİ'NİN 5 YILLIK STRATEJİK PLANI KABUL EDİLDİ
 

Salihli Belediyesi’nin 2019-2024 yıllarını kapsayan 5 yıllık Stratejik Planı, Belediye Meclisi´nde görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi.
Salihli Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısını Belediye Başkanı Zeki Kayda Başkanlığında gerçekleştirirken, meclis üyeleri 11 gündem maddesini görüşerek karara bağladı.
Yoklama ve geçmiş meclis kararların dağıtılması ile başlayan toplantıda ilk olarak 2109-2024 yıllarını kapsayan 5 yıllık stratejik plan görüşüldü. Toplantıda konuşan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, ilçeye hizmetler konusunda çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini söyledi. Başkan Kayda, “Bu dönemde Cumhur İttifakı olarak hükümetin gücünü de yanımıza alıp yeni bir döneme başladık. Geçtiğimiz 5 yılda Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin gücü ile söz verdiğimiz tüm projeleri hayata geçirdik. Önümüzdeki dönemde de hükümetimizin gücü ve Büyükşehrin desteği ile demiryolunun şehir dışına taşınması, otogar, kültür merkezi, masal ormanı parkı, Kırveli alt geçit, prestij caddeleri, Türk Dünyası Parkı, Kurtuluş Pazaryerini hayata geçireceğiz” dedi. Organize Sanayi Bölgesindeki (OSB) çalışmalara da değinen Başkan Kayda, “OSB 2.etapta doluluk oranı % 80’e ulaştı. Doğalgaz önce ilçemize, çok yakında da OSB’ye geliyor” diye konuştu.
Salihli Belediye Meclisi Grup sözcülerinin görüşlerini dile getirmesinin ardından MHP ve İYİ Parti’nin kabul, CHP’nin ret oyu verdiği stratejik plan, oy çokluğu ile kabul edildi.
Toplantıda içkili yer bölgeleri, belediyenin görev ve sorumluluk alanlarına giren konularda yürütülecek işler için Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya yetki verilmesi, Kula-Salihli Jeoparkı kapsamında 23–27 Eylül 2019 tarihlerinde İspanya’nın Sevilla şehrinde gerçekleştirilecek 15.Avrupa Jeoparklar Ağı Konferansı ve 44. Avrupa Jeoparklar Ağı Koordinasyon Komitesi toplantısına Salihli’yi temsilen Belediye Başkanı Zeki Kayda ve Jeopark Salihli sahasının denetiminden sorumlu Doktor Öğretim Üyesi Ahmet Serdar Aytaç’a yevmiye ve iaşe bedellerinin belediye bütçesinden karşılanması, Mezarlık yeri tahsisi ile Şehit Aileleri, Gaziler ve yakınları ile belediye personeline, belediye tesislerinden yapılan indirimlerin ilgili yasa nedeniyle iptal edilmesi oy birliği ile kabul edilirken, S.S Salihli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin yer tahsis talebi ve Belediyenin S.S. Salihli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifine Ortak Olması talebi Hukuk ve Tarifeler ile Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderildi.
Başkan Kayda, ilçede bu yıl ilk kez 4-5 Eylül tarihlerinde Atatürk Caddesinde gerçekleştirilecek olan Salihli 1. Kuru Üzüm Festivali ve Kurtuluş Günü Etkinliklerine tüm vatandaşları davet etti.Haber Tarihi: 05.09.2019

HaberlerBaşkan Kayda, Regaip Kandili’ni Kutladı

...

Salihli Belediyesi Eğitim Programına Ev Sahipliği Yaptı

...

Başkan Kayda, Belediye Atölyelerini Ziyaret Etti

...

Salihli’nin Sultanları Ligi 4. Bitirdi

...

Salihli Belediyespor 3 Puanı 3 Golle Aldı

...

Salihli 6. Geleneksel Deve Güreşleri Festivali İle Renklendi

...

ÖĞRENCİLERDEN CAN DOSTLARA ZİYARET

...

Salihli Belediyesi’nden “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” Projesine Tam Destek

...

SALİHLİ’DE ÜLKÜCÜ ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU DUALARLA ANILDI

...

Salihli’de Unutulmaz Türk Sanat Müziği Konseri

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR LİDERE TAKILDI

...

Salihli Zabıtasından Gıda Denetimi

...

Başkan Kayda’dan Yeşil-Beyazlı Futbolculara Baklava Sürprizi

...

Salihli’de 6. Geleneksel Deve Güreşleri Festivali 23 Şubat’ta Yapılacak

...

Salihli Belediyesi Personeline İş Güvenliği Eğitimi Semineri Verdi

...