» Güncel  » Haberler

  

“BU GURUR, HEPİMİZİN. KURTULUŞ GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN.”
 

Salihli´nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Bu topraklarda yazılan kahramanlık destanını unutturmamak, gelecek nesillere taşımak hepimizin görevidir. Bugün Salihli´mizin bayramıdır, kurtuluş günümüz kutlu olsun” dedi. Salihli’nin ve Salihlililerin 97 yıl önceki gurur ve coşkuyu yeniden yaşadığını ifade eden Başkan Kayda, mesajında şu ifadelere yer verdi;
“5 Eylül 1922’de Hamidiye Camiinden Kuşçubaşı Çiftliğine uzanan yolda yer yer yükselen dumanlar, Salihlililerin çektiği sıkıntıların son bulacağının müjdesiydi. Milli mücadelenin önemli merkezlerinden olan ve Adala Mahallesinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önemli kararlar aldığı Salihli, Milli Mücadele yıllarında çok acılar çekti ve çok büyük yaralar aldı. Salihli’mizi düşman işgalinden kurtararak zaferin en önemli mimarları olan kahraman ecdadımızı saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyorum.
Salihli’miz artık kabuğunu kırmış, geçmişte aldığı yaraları sararak Cumhuriyete yakışır bir medeniyet kenti olmuştur. Bugün bize düşen görev; Organize Sanayi Bölgesiyle, üniversitesiyle, doğalgaz yatırımları ile jeopark alanlarıyla, tarihi ve kültürel değerleriyle Salihli’mizi çağımızın en modern şehirleri arasına taşımak olacaktır. Geçmişimize olan sadakatimizle, bu toprakları vatan yapan şehitlerimizin aziz hatıralarıyla gazi şehir Salihli’mizi geleceğe hazırlamaktır.
Esareti asla kabul etmeyen Salihlililerin bu gurur günü kutlu olsun.
Salihli’miz; vatan uğrunda can verenlerin, bayrak inmesin, ezan dinmesin diyenlerin var olduğu kahramanlar diyarıdır. 
Salihli’miz, şehit nedir bilen, vatan nedir bilen, bayrak nedir bilen insanlarımızın var olduğu kahramanlık anıtıdır.
5 Eylül Salihli’mizin düşman işgalinden kurtuluş günü vesilesiyle, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; vatan savunmasında mücadele eden atalarımızı ve şehit olan kahraman Salihlili evlatlarımız ile tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla yad ediyorum.
Şanlı tarihimizin bu kahramanlık dolu 97.yılını kutluyor, tüm hemşerilerime saygılarımı sunuyorum” dedi.Haber Tarihi: 05.09.2019

HaberlerBAŞKAN KAYDA, İLKÖĞRETİM HAFTASI TÖRENİNE KATILDI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR YENİ SEZONU DUALARLA AÇTI

...

BAŞKAN KAYDA, BELEDİYESPOR YÖNETİMİNİ AĞIRLADI

...

BAŞKAN KAYDA KOCAÇEŞME’DE ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

...

ÇOCUKLAR KULA-SALİHLİ JEOPARKINI ESERLERİNDE YAŞATTI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR ŞİRKETLEŞİYOR

...

SALİHLİ OSB 2. ETAPTA 1.700 KİŞİLİK YENİ İSTİHDAM

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR’LU JUDOCULAR MİLLİ TAKIM KAMPINDA

...

BAŞKAN KAYDA İŞİTME ENGELLİ JUDO MİLLİ TAKIMINI AĞIRLADI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR İLK HAZIRLIK MAÇINI KAYBETTİ

...

KEMER’DE BİRLİK İÇİN KEŞKEK DÖĞÜLDÜ

...

BAŞKAN KAYDA ZABITA HAFTASINI KUTLADI

...

SALİHLİ’DE KURTULUŞ COŞKUSU MEYDANLARA SIĞMADI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR TRANSFERDE HIZ KESMİYOR

...

SALİHLİ KURTULUŞUNUN 97. YILINI COŞKUYLA KUTLADI

...