» Güncel  » Haberler

  

SALİHLİ 1. KURU ÜZÜM FESTİVALİ VE KURTULUŞ GÜNÜ ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
 

Salihli Belediyesi, Ticaret Borsası, Salihli Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Ziraat Odası, Deniz Bank ve Tariş’in önderliğinde, bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan 1. Kuru Üzüm Şenliği ve Kurtuluş Günü etkinlikleri, kortej yürüyüşü ve açılış töreni ile başladı. Salihli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen 1. Kuru Üzüm Şenliği dolayısıyla Milli Birlik ve Demokrasi Meydanı’ndan öğrencilerin taşıdığı dev Türk bayrağı ile başlayan yürüyüş Atatürk Caddesi’nde son buldu. 
Atatürk Caddesinde 2 gün sürecek etkinlikler kapsamında, caddeye kurulan stantların açılışını, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam ve Belediye Başkanı Zeki Kayda ile 1. Kuru Üzüm Şenlik Komitesi ve protokol üyeleri gerçekleştirdi. Başkan Kayda, Kaymakam Sağlam ve protokol üyeleri ile birlikte festivale destek olan Salihli Belediyesi, Ticaret Borsası, Salihli Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Ziraat Odası, Deniz Bank ve Tariş ile diğer stantları gezdi. 
Salihli’de ilk defa düzenlenen 1. Kuru Üzüm Şenliği ve Kurtuluş Günü etkinliklerinin büyük bir katılıma sahne olduğunu belirten Başkan Kayda, festivalin bundan sonra geleneksel hale getirileceğini ifade ederek, “1. Kuru Üzüm Şenliği ile ilçemizin kurtuluş günü coşkusunu hep birlikte yaşayacağız. Festivalimize ve konserlerimize tüm hemşehrilerimizi davet eder katılımcılarımıza verdikleri destekten dolayı teşekkürlerimi sunarım” dedi.
Salihli 1. Kuru Üzüm Şenliği ve Kurtuluş Günü etkinliklerinin ilk gününde Anlamsız Kaçışlar Grubu ve Sümer Ezgü sahne alacak. Salihli’nin kurtuluş günü olan 5 Eylül’de ise saat 20.00’de Oğuzhan Öz ve saat 21.00’de Derya Uluğ, Salihlililer ile buluşacak.Haber Tarihi: 05.09.2019

HaberlerBaşkan Kayda, Regaip Kandili’ni Kutladı

...

Salihli Belediyesi Eğitim Programına Ev Sahipliği Yaptı

...

Başkan Kayda, Belediye Atölyelerini Ziyaret Etti

...

Salihli’nin Sultanları Ligi 4. Bitirdi

...

Salihli Belediyespor 3 Puanı 3 Golle Aldı

...

Salihli 6. Geleneksel Deve Güreşleri Festivali İle Renklendi

...

ÖĞRENCİLERDEN CAN DOSTLARA ZİYARET

...

Salihli Belediyesi’nden “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” Projesine Tam Destek

...

SALİHLİ’DE ÜLKÜCÜ ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU DUALARLA ANILDI

...

Salihli’de Unutulmaz Türk Sanat Müziği Konseri

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR LİDERE TAKILDI

...

Salihli Zabıtasından Gıda Denetimi

...

Başkan Kayda’dan Yeşil-Beyazlı Futbolculara Baklava Sürprizi

...

Salihli’de 6. Geleneksel Deve Güreşleri Festivali 23 Şubat’ta Yapılacak

...

Salihli Belediyesi Personeline İş Güvenliği Eğitimi Semineri Verdi

...