» Güncel  » Haberler

  

SALİHLİ 1. KURU ÜZÜM FESTİVALİ VE KURTULUŞ GÜNÜ ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
 

Salihli Belediyesi, Ticaret Borsası, Salihli Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Ziraat Odası, Deniz Bank ve Tariş’in önderliğinde, bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan 1. Kuru Üzüm Şenliği ve Kurtuluş Günü etkinlikleri, kortej yürüyüşü ve açılış töreni ile başladı. Salihli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen 1. Kuru Üzüm Şenliği dolayısıyla Milli Birlik ve Demokrasi Meydanı’ndan öğrencilerin taşıdığı dev Türk bayrağı ile başlayan yürüyüş Atatürk Caddesi’nde son buldu. 
Atatürk Caddesinde 2 gün sürecek etkinlikler kapsamında, caddeye kurulan stantların açılışını, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam ve Belediye Başkanı Zeki Kayda ile 1. Kuru Üzüm Şenlik Komitesi ve protokol üyeleri gerçekleştirdi. Başkan Kayda, Kaymakam Sağlam ve protokol üyeleri ile birlikte festivale destek olan Salihli Belediyesi, Ticaret Borsası, Salihli Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Ziraat Odası, Deniz Bank ve Tariş ile diğer stantları gezdi. 
Salihli’de ilk defa düzenlenen 1. Kuru Üzüm Şenliği ve Kurtuluş Günü etkinliklerinin büyük bir katılıma sahne olduğunu belirten Başkan Kayda, festivalin bundan sonra geleneksel hale getirileceğini ifade ederek, “1. Kuru Üzüm Şenliği ile ilçemizin kurtuluş günü coşkusunu hep birlikte yaşayacağız. Festivalimize ve konserlerimize tüm hemşehrilerimizi davet eder katılımcılarımıza verdikleri destekten dolayı teşekkürlerimi sunarım” dedi.
Salihli 1. Kuru Üzüm Şenliği ve Kurtuluş Günü etkinliklerinin ilk gününde Anlamsız Kaçışlar Grubu ve Sümer Ezgü sahne alacak. Salihli’nin kurtuluş günü olan 5 Eylül’de ise saat 20.00’de Oğuzhan Öz ve saat 21.00’de Derya Uluğ, Salihlililer ile buluşacak.Haber Tarihi: 05.09.2019

HaberlerBAŞKAN KAYDA, İLKÖĞRETİM HAFTASI TÖRENİNE KATILDI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR YENİ SEZONU DUALARLA AÇTI

...

BAŞKAN KAYDA, BELEDİYESPOR YÖNETİMİNİ AĞIRLADI

...

BAŞKAN KAYDA KOCAÇEŞME’DE ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

...

ÇOCUKLAR KULA-SALİHLİ JEOPARKINI ESERLERİNDE YAŞATTI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR ŞİRKETLEŞİYOR

...

SALİHLİ OSB 2. ETAPTA 1.700 KİŞİLİK YENİ İSTİHDAM

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR’LU JUDOCULAR MİLLİ TAKIM KAMPINDA

...

BAŞKAN KAYDA İŞİTME ENGELLİ JUDO MİLLİ TAKIMINI AĞIRLADI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR İLK HAZIRLIK MAÇINI KAYBETTİ

...

KEMER’DE BİRLİK İÇİN KEŞKEK DÖĞÜLDÜ

...

BAŞKAN KAYDA ZABITA HAFTASINI KUTLADI

...

SALİHLİ’DE KURTULUŞ COŞKUSU MEYDANLARA SIĞMADI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR TRANSFERDE HIZ KESMİYOR

...

SALİHLİ KURTULUŞUNUN 97. YILINI COŞKUYLA KUTLADI

...