» Güncel  » Haberler

  

SALİHLİLİLERİN KURTULUŞ COŞKUSUNA SÜMER EZGÜ ORTAK OLDU
 

Salihli Belediyesi, Ticaret Borsası, Salihli Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Ziraat Odası, Deniz Bank ve Tariş’in önderliğinde, bu yıl ilk kez düzenlenen 1. Kuru Üzüm Şenliği ve Kurtuluş Günü etkinlikleri, Türk Halk Müziğinin sevilen sanatçısı Sümer Ezgü ve gençlerden oluşan Anlamsız Kaçışlar Grubunun verdiği konserlerle başladı. Salihli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97.yıl dönümü ve 1.Kuru Üzüm Şenlikleri kapsamında sahne alan ünlü sanatçı Sümer Ezgü, düzenlenen konserde sevenlerine türkü ziyafeti sundu.
Salihli’nin kurtuluş günü ve kuru üzüm şenlikleri kapsamında düzenlenen ücretsiz halk konseri Atatürk Caddesi’nde gerçekleştirildi. Konserde sevilen sanatçı Sümer Ezgü, söylediği birbirinden hareketli Anadolu ezgileriyle Salihlileri kurtuluş günü ve üzüm şenliğinde coşturdu. Çökertme parçasıyla sahneye çıkan ve yaklaşık 1,5 saat sahnede kalan Ezgü, söylediği hareketli türkülerle hem oynadı, hem de sevenlerini oynattı.
Salihli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97.yılını kutlayan sanatçı Ezgü, “Bölgenin en önemli ürünü olan sarı altın üzümü bol ve bereketli olsun, cepleriniz para dolsun. İnşallah Salihlispor şampiyon olsun” dedi. Söylediği Türklülere eşlik eden Salihli halkına teşekkür eden Ezgü, “Aman Salihli’ye nazar değmesin” ifadesinde bulundu.
Salihlililere adeta türkü ziyafeti sunan sanatçı Sümer Ezgü’ye üzüm komitesi adına Ticaret Borsası Başkanı Yetiş Aksoy ve Denizbank Salihli Çiftçievi Şube Müdürü Erkan Başocak tarafından kuru üzüm hediye edildi.
Öte yandan konser öncesi ise Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam ve Belediye Başkanı Zeki Kayda tarafından kuru üzüm şenlik komitesine ve katkı sunan tüm firmalara plaket verildi.Haber Tarihi: 05.09.2019

HaberlerBAŞKAN KAYDA, İLKÖĞRETİM HAFTASI TÖRENİNE KATILDI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR YENİ SEZONU DUALARLA AÇTI

...

BAŞKAN KAYDA, BELEDİYESPOR YÖNETİMİNİ AĞIRLADI

...

BAŞKAN KAYDA KOCAÇEŞME’DE ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

...

ÇOCUKLAR KULA-SALİHLİ JEOPARKINI ESERLERİNDE YAŞATTI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR ŞİRKETLEŞİYOR

...

SALİHLİ OSB 2. ETAPTA 1.700 KİŞİLİK YENİ İSTİHDAM

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR’LU JUDOCULAR MİLLİ TAKIM KAMPINDA

...

BAŞKAN KAYDA İŞİTME ENGELLİ JUDO MİLLİ TAKIMINI AĞIRLADI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR İLK HAZIRLIK MAÇINI KAYBETTİ

...

KEMER’DE BİRLİK İÇİN KEŞKEK DÖĞÜLDÜ

...

BAŞKAN KAYDA ZABITA HAFTASINI KUTLADI

...

SALİHLİ’DE KURTULUŞ COŞKUSU MEYDANLARA SIĞMADI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR TRANSFERDE HIZ KESMİYOR

...

SALİHLİ KURTULUŞUNUN 97. YILINI COŞKUYLA KUTLADI

...