» Güncel  » Haberler

  

SALİHLİLİLERİN KURTULUŞ COŞKUSUNA SÜMER EZGÜ ORTAK OLDU
 

Salihli Belediyesi, Ticaret Borsası, Salihli Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Ziraat Odası, Deniz Bank ve Tariş’in önderliğinde, bu yıl ilk kez düzenlenen 1. Kuru Üzüm Şenliği ve Kurtuluş Günü etkinlikleri, Türk Halk Müziğinin sevilen sanatçısı Sümer Ezgü ve gençlerden oluşan Anlamsız Kaçışlar Grubunun verdiği konserlerle başladı. Salihli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97.yıl dönümü ve 1.Kuru Üzüm Şenlikleri kapsamında sahne alan ünlü sanatçı Sümer Ezgü, düzenlenen konserde sevenlerine türkü ziyafeti sundu.
Salihli’nin kurtuluş günü ve kuru üzüm şenlikleri kapsamında düzenlenen ücretsiz halk konseri Atatürk Caddesi’nde gerçekleştirildi. Konserde sevilen sanatçı Sümer Ezgü, söylediği birbirinden hareketli Anadolu ezgileriyle Salihlileri kurtuluş günü ve üzüm şenliğinde coşturdu. Çökertme parçasıyla sahneye çıkan ve yaklaşık 1,5 saat sahnede kalan Ezgü, söylediği hareketli türkülerle hem oynadı, hem de sevenlerini oynattı.
Salihli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97.yılını kutlayan sanatçı Ezgü, “Bölgenin en önemli ürünü olan sarı altın üzümü bol ve bereketli olsun, cepleriniz para dolsun. İnşallah Salihlispor şampiyon olsun” dedi. Söylediği Türklülere eşlik eden Salihli halkına teşekkür eden Ezgü, “Aman Salihli’ye nazar değmesin” ifadesinde bulundu.
Salihlililere adeta türkü ziyafeti sunan sanatçı Sümer Ezgü’ye üzüm komitesi adına Ticaret Borsası Başkanı Yetiş Aksoy ve Denizbank Salihli Çiftçievi Şube Müdürü Erkan Başocak tarafından kuru üzüm hediye edildi.
Öte yandan konser öncesi ise Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam ve Belediye Başkanı Zeki Kayda tarafından kuru üzüm şenlik komitesine ve katkı sunan tüm firmalara plaket verildi.Haber Tarihi: 05.09.2019

HaberlerBaşkan Kayda, Regaip Kandili’ni Kutladı

...

Salihli Belediyesi Eğitim Programına Ev Sahipliği Yaptı

...

Başkan Kayda, Belediye Atölyelerini Ziyaret Etti

...

Salihli’nin Sultanları Ligi 4. Bitirdi

...

Salihli Belediyespor 3 Puanı 3 Golle Aldı

...

Salihli 6. Geleneksel Deve Güreşleri Festivali İle Renklendi

...

ÖĞRENCİLERDEN CAN DOSTLARA ZİYARET

...

Salihli Belediyesi’nden “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” Projesine Tam Destek

...

SALİHLİ’DE ÜLKÜCÜ ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU DUALARLA ANILDI

...

Salihli’de Unutulmaz Türk Sanat Müziği Konseri

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR LİDERE TAKILDI

...

Salihli Zabıtasından Gıda Denetimi

...

Başkan Kayda’dan Yeşil-Beyazlı Futbolculara Baklava Sürprizi

...

Salihli’de 6. Geleneksel Deve Güreşleri Festivali 23 Şubat’ta Yapılacak

...

Salihli Belediyesi Personeline İş Güvenliği Eğitimi Semineri Verdi

...