» Güncel  » Haberler

  

SALİHLİ KURTULUŞUNUN 97. YILINI COŞKUYLA KUTLADI
 

Salihli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97.yıl dönümü, Şehitlik Anıtında düzenlenen tören, atlı birlikler ve mehter takımının muhteşem konseri ile coşkuyla kutlandı. Dosta güven düşmana korku salan Türk Yıldızları da, selamlama uçuşu yaparak Salihlililerin kurtuluş coşkusuna ortak oldu.
Şehitlik Anıtında düzenlenen törene, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Alşen, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, Belediye Başkan Yardımcıları Metin Durmaz, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca, belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri, siyasi parti başkanları, esnaf odaları başkanları, Şehit Aileleri ve Muharip Gaziler, muhtarlar ile vatandaşlar katıldı. 
Salihli Belediyesi tarafından 5 Eylül Kurtuluş Günü’ne özel bayraklarla donatılan Şehitlik Anıtında gerçekleştirilen anma programı, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam ile Belediye Başkanı Zeki Kayda’nın Şehitlik Anıtına çelenk sunması ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Turgutlu Fatih Mehteranı konser verdi. Kurtuluş Savaşı’ndaki ’Büyük Taarruz Atlı Birlikleri’ yürüyüşünü canlandıran ekip, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam ile Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya Türk bayrağını teslim etti.

SALİHLİ BİZİM DÜNÜMÜZ, BUGÜNÜMÜZ VE YARINIMIZDIR

Salihli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97.yıl dönümü dolayısıyla günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Belediye Başkanı Zeki Kayda yaptı.
5 Eylül’ün Salihli’nin gurur günü olduğunu vurgulayan Başkan Zeki Kayda, “Bugün,5 Eylül, Kurtuluş Savaşı kahramanlarının Salihli’de destan yazdığı gün. Bugün, Salihli’nin karanlıktan sonsuz aydınlığa kavuştuğu gün. Bugün, “Ya İstiklal ya Ölüm’’ emrinin, Salihli’de istiklal olduğu gün. Bugün, düşmana bu toprakları dar ettiğimiz gün. Bugün, Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’da başlattığı bağımsızlık mücadelesinin Salihli’de zaferle taçlandığı gün. Bugün Salihli’nin düğünü, bayramı. Bugün hepimize kutlu olsun. Türk milleti; zorlu bir coğrafyayı, üzerinde asırlarca hesap yapılan bereketli toprakları nice fedakârlık ve fazilet örnekleri sayesinde vatan yaptı. Bir vatana sahip olmanın ağır bedelleri, destanlaşan şehadetlerle, devleşen kahramanlıklarla ödendi. Tarih boyunca sayısız medeniyetlere ev sahipliği yapmış, altın şehrimiz Salihli emin ellerdedir. Bize emanet edilen bu güzel şehrimize, gecemizi gündüzümüze katarak hizmet etmeye devam edeceğiz.
Mustafa Kemal Atatürk’ün Salihli’mizi ziyareti esnasında ifade ettiği ilim irfan ve medeniyet yolunda büyük adımlar attık. Atmaya devam ediyoruz. Eğitimden sağlığa, tarımdan sanayiye kadar her alanda Salihli için çalışıyoruz. Organize Sanayi Bölgesi yatırımlarımızla, doğalgaz atılımlarımızla, kültürel etkinliklerimizle Salihli’yi Cumhuriyetimizin 100. yılına büyük bir aşkla hazırlıyoruz.
100. yıla yakışır bir Salihli için, caddelerimize prestij kazandırmaya devam edeceğiz. Kültür merkezi ve gençlik merkezi yatırımlarımızı hayata geçireceğiz. Salihli’mizi büyüteceğiz, geliştireceğiz daha da güzelleştireceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle güzel şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılını büyük bir gururla kutluyor hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

Tören, Atlı Birliklerin kortej geçişi ile sona erdi.Haber Tarihi: 05.09.2019

HaberlerBaşkan Kayda, Regaip Kandili’ni Kutladı

...

Salihli Belediyesi Eğitim Programına Ev Sahipliği Yaptı

...

Başkan Kayda, Belediye Atölyelerini Ziyaret Etti

...

Salihli’nin Sultanları Ligi 4. Bitirdi

...

Salihli Belediyespor 3 Puanı 3 Golle Aldı

...

Salihli 6. Geleneksel Deve Güreşleri Festivali İle Renklendi

...

ÖĞRENCİLERDEN CAN DOSTLARA ZİYARET

...

Salihli Belediyesi’nden “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” Projesine Tam Destek

...

SALİHLİ’DE ÜLKÜCÜ ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU DUALARLA ANILDI

...

Salihli’de Unutulmaz Türk Sanat Müziği Konseri

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR LİDERE TAKILDI

...

Salihli Zabıtasından Gıda Denetimi

...

Başkan Kayda’dan Yeşil-Beyazlı Futbolculara Baklava Sürprizi

...

Salihli’de 6. Geleneksel Deve Güreşleri Festivali 23 Şubat’ta Yapılacak

...

Salihli Belediyesi Personeline İş Güvenliği Eğitimi Semineri Verdi

...