» Güncel  » Haberler

  

SALİHLİ’DE KURTULUŞ COŞKUSU MEYDANLARA SIĞMADI
 

Salihli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü ve 1. Kuru Üzüm Şenliği etkinlikleri kapsamında pop müziğin sevilen şarkıcısı Derya Uluğ, seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla Salihlililerin kurtuluş coşkusuna ortak oldu. Genç sanatçının hayranları, “Salihli’mize hoş geldin yenge” pankartı açarak Derya Uluğ’a güzel bir sürpriz yaptı.
Salihli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97.yıl dönümü ve Salihli 1. Kuru Üzüm Şenliğinin final günü olan 5 Eylül’de son yılların gözde isimlerinden pop müzik şarkıcısı Derya Uluğ sahne aldı. Atatürk Caddesi’nde gerçekleşen konsere başta gençler olmak üzere binlerce Salihlili yoğun ilgi gösterdi. Genç hayranları, yaklaşık 2 saat süren konser boyunca Derya Uluğ’un seslendirdiği tüm şarkılara hep birlikte eşlik etti. Sahne ışıklarıyla birlikte adeta görsel şölen havasında geçen konserde Derya Uluğ sevilen şarkıları seslendirirken, vatandaşlar ise festival coşkusunu doyasıya yaşadı. Atatürk Caddesi’nde büyük coşku yaşayan gençler, zaman zaman cep telefonlarının ışıklarını yaktı. 5 Eylül’de Salihli’de olmaktan son derece memnuniyet duyduğunu söyleyen Derya Uluğ, kendisini Salihlililer ile buluşturan Belediye Başkanı Zeki Kayda ile kuru üzüm şenliği komitesine teşekkür etti.
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda ve kuru üzüm şenliği komitesi üyeleri Ticaret Borsası Başkanı Yetiş Aksoy, Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç ve Denizbank Çiftçievi Şube Müdürü Erkan Başocak, sanatçı Derya Uluğ ile birlikte sahnede pasta kesti. Başkan Kayda, Salihli’nin kurtuluş gününde konser veren sanatçı Derya Uluğ’a kuru üzüm hediye etti.
Tüm Salihli halkının düşman işgalinden kurtuluşunun 97.yılını kutlayan Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Bulunduğumuz cadde, Atatürk Caddesi ve biz bu caddemizi baştan aşağı yenileyip ışıl ışıl yaptık. Tam 97 yıl önce Atatürk ve silah arkadaşları ile Salihli’nin vatansever insanlarının mücadelesiyle, ilçemizde 2 yıl kalan Yunan işgal güçlerini Salihli’nin sokaklarını dar ederek kovaladılar. Bu günlerimiz için Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına minnettarız. Bizim görevimiz ise sizlerin Atatürk ilkeleri doğrultusunda, Atatürk’ün yolunda yürümek, vatanını, milletini ve bayrağını çok sevmek ve bu ülkeye sahip çıkmaktır. Biz Türk gençliğine güveniyoruz. Kurtuluş gününüz kutlu olsun” diye konuştu.
Kurtuluş günü etkinliklerinde Salihli’nin genç yeteneği Oğuzhan Öz de konser verirken, söylediği şarkılarla geceye renk kattı. Salihli 1. Kuru Üzüm Şenliğinde düzenlenen kuru üzüm yarışmasında 1.Atilla Orhan, 2.Yaşar Sevi, 3.Yunus Satmaz ve 4.İlyas Akçam adlı üreticiler altın ile ödüllendirildi.Haber Tarihi: 06.09.2019

HaberlerBaşkan Kayda, Regaip Kandili’ni Kutladı

...

Salihli Belediyesi Eğitim Programına Ev Sahipliği Yaptı

...

Başkan Kayda, Belediye Atölyelerini Ziyaret Etti

...

Salihli’nin Sultanları Ligi 4. Bitirdi

...

Salihli Belediyespor 3 Puanı 3 Golle Aldı

...

Salihli 6. Geleneksel Deve Güreşleri Festivali İle Renklendi

...

ÖĞRENCİLERDEN CAN DOSTLARA ZİYARET

...

Salihli Belediyesi’nden “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” Projesine Tam Destek

...

SALİHLİ’DE ÜLKÜCÜ ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU DUALARLA ANILDI

...

Salihli’de Unutulmaz Türk Sanat Müziği Konseri

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR LİDERE TAKILDI

...

Salihli Zabıtasından Gıda Denetimi

...

Başkan Kayda’dan Yeşil-Beyazlı Futbolculara Baklava Sürprizi

...

Salihli’de 6. Geleneksel Deve Güreşleri Festivali 23 Şubat’ta Yapılacak

...

Salihli Belediyesi Personeline İş Güvenliği Eğitimi Semineri Verdi

...