» Güncel  » Haberler

  

KEMER’DE BİRLİK İÇİN KEŞKEK DÖĞÜLDÜ
 

Bu yıl 3.’sü düzenlenen keşkek günü, birlik ve beraberlik için döğülen keşkek ile semazen ve halk oyunları gösterileriyle Kemer Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Tertip Komitesi adına konuşan Firdevs Sepetoğlu, Kemerli olup da Kemer dışında yaşayan köylülerin bir araya getirilmesi amacıyla yapılan etkinliğe destek olan Salihli Belediyesi’ne ve katılımcılara teşekkür etti.
Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, “Gidilip gelinmeyen yerin bizim olmayacağı düşüncesiyle her köyümüze gitmeye, hizmet götürmeye çalışıyoruz. Bugün buradaki keşkek etkinliği de köy dışında yaşayan hemşehrilerimizin sıla-i rahmini gerçekleştirmesi, insanımızı birlik ve beraberlik içinde bir araya getirmesi bakımından önemlidir” dedi.
Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam da, “Geleneklerimizi ve kültürümüzü yaşatan bu tür etkinlikler çok önemlidir. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen tertip komitesini ve katkı sunanları kutluyorum. Gününüz ve hayrınız mübarek olsun Allah kabul etsin” dedi.
Sembolik keşkek döğme töreninin ardından Salihli Halk Oyunları Derneği (SAHOYDER)’in zeybek gösterisi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Semazen Ekibi sema gösterisini sundu.

Keşkek gününe ise, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın, Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç, Kemer Mahalle Muhtarı İrfan Çiğdem ve çevre mahalle muhtarlarıyla vatandaşlar katıldı.Haber Tarihi: 11.09.2019

HaberlerBAŞKAN KAYDA, İLKÖĞRETİM HAFTASI TÖRENİNE KATILDI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR YENİ SEZONU DUALARLA AÇTI

...

BAŞKAN KAYDA, BELEDİYESPOR YÖNETİMİNİ AĞIRLADI

...

BAŞKAN KAYDA KOCAÇEŞME’DE ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

...

ÇOCUKLAR KULA-SALİHLİ JEOPARKINI ESERLERİNDE YAŞATTI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR ŞİRKETLEŞİYOR

...

SALİHLİ OSB 2. ETAPTA 1.700 KİŞİLİK YENİ İSTİHDAM

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR’LU JUDOCULAR MİLLİ TAKIM KAMPINDA

...

BAŞKAN KAYDA İŞİTME ENGELLİ JUDO MİLLİ TAKIMINI AĞIRLADI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR İLK HAZIRLIK MAÇINI KAYBETTİ

...

KEMER’DE BİRLİK İÇİN KEŞKEK DÖĞÜLDÜ

...

BAŞKAN KAYDA ZABITA HAFTASINI KUTLADI

...

SALİHLİ’DE KURTULUŞ COŞKUSU MEYDANLARA SIĞMADI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR TRANSFERDE HIZ KESMİYOR

...

SALİHLİ KURTULUŞUNUN 97. YILINI COŞKUYLA KUTLADI

...