» Güncel  » Haberler

  

BAŞKAN KAYDA, “2020 PROJELERİMİZ HAZIR”
 

Salihli Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısını Belediye Başkanı Zeki Kayda Başkanlığında gerçekleştirirken, meclis üyeleri 2020 Performans Programını oy çokluğu ile kabul etti. CHP’li meclis üyeleri, oylamada çekimser oy kullandı.
Yoklama ve geçmiş meclis kararların dağıtılması ile başlayan toplantıda, Cumhur İttifakı’ndan meclis üyesi seçilen Mehmet Uygun, Adnan Karataş, Fatma Ünlü, Pınar Kaplan ve Fethi Söğüt AK Parti grubu olarak meclise katıldı. Salihli Belediye Meclisi’ndeki dağılım ise MHP 12, CHP 10, AK Parti 5, İyi Parti 3 ve bağımsız 1 oldu. İlk olarak 2020 Performans Programının görüşüldüğü toplantıda konuşan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, 2020 Performans Programında yer alan projelerin hazır olduğunu belirterek, “Salihli Belediyesi’nin sorumluluk alanında bulunan 1.307 km2’ye 1.004 personelimiz ile hizmet ediyoruz. Kent Meydanının düzenlenmesi kapsamında Kültür Merkezi projesi hazırladık. Proje 3 etaptan oluşuyor. 1. Etap Kültür Merkezi, 2. Etap müze ve 3. Etap cep garajı olacak. Bu projeyi, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapacağız. Menderes Caddesi de alt ve üst yapısıyla yenilenerek prestij caddesi olacak. Kurtuluş Pazaryeri projemiz de hazır. Bunun dışında, asfalt ve yol yapım çalışmaları, sosyal etkinlik alanları, muhtarlık binaları ve sağlık evleri çalışmaları ile mahallelerimize hizmetlerimiz sürecek” dedi.
Salihli Belediyesi’nin İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliği tarafından denetlendiğini ifade eden Başkan Kayda, belediyenin tüm birimlerinin başarıyla geçtiği Denetim Raporu hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. 23-27 Eylül tarihlerinde gerçekleşen Avrupa Jeoparklar Ağı toplantısıyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Kayda, “5 yıllık çabamız sonucunda Kula-Salihli Jeoparkı, UNESCO Global Jeopark Ağı tarafından tescillenerek Avrupa Jeoparklar Ağı Birlik Üyesi oldu. Kula-Salihli Jeoparkı sayesinde sahip olduğumuz tarihi ve kültürel zenginliklerimiz (Sart, Bintepeler, Adala Kanyonu, Sindel, Gökeyüp, Kurşunlu Vadisi ve Allahdiyen) turizme açılacak ve ilçemiz ekonomik anlamda gelir elde edecek” dedi.
Salihli Belediyesi’nin 2020 yılı ve izleyen 2 yıla ilişkin bütçe konusu, Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilirken, meclis 21 Ekim Pazartesi günü saat 20.00’da bütçeyi görüşmek için yeniden toplanacak.Haber Tarihi: 04.10.2019

HaberlerSALİHLİ BELEDİYESİ 2019 YILI İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TEFTİŞ RAPORU

...

SALİHLİ BELEDİYESİ ATIŞ POLİGONU TRAP GÜZ KUPASINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR İNEGÖL’E SET VERMEDİ 3-0

...

BAŞKAN KAYDA BAKAN ALBAYRAK’I AĞIRLADI

...

ŞEHİDİMİZ CİHAN GÜNEŞ VATAN TOPRAĞINA EMANET EDİLDİ

...

TURİZME YÖN VEREN ACENTELERDEN SALİHLİ’YE TAM NOT

...

ŞEHİDİMİZE YÜCE ALLAH’TAN RAHMET, AİLESİNE VE SALİHLİ’MİZE BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUM.

...

BAŞKAN KAYDA’DAN REKTÖR ATAǒA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

...

BAŞKAN KAYDA’DAN DEKAN KARĞIN İLE MÜDÜR ALACA’YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR ARDA İLE GÜLDÜ 1-0

...

BAŞKAN KAYDA, “ÜRETİCİ PAZARIMIZ HAYIRLI OLSUN.”

...

BAŞKAN KAYDA ÜRETİM SERASINDA İŞÇİLERLE BULUŞTU

...

BAŞKAN KAYDA MHP İL BAŞKANI BAYSAL’I AĞIRLADI

...

BAŞKAN KAYDA ÖNCE YAYA UYGULAMASINA KATILDI

...

BAŞKAN KAYDA, “2020 PROJELERİMİZ HAZIR”

...