» Güncel  » Haberler

  

BAŞKAN KAYDA, “2020 PROJELERİMİZ HAZIR”
 

Salihli Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısını Belediye Başkanı Zeki Kayda Başkanlığında gerçekleştirirken, meclis üyeleri 2020 Performans Programını oy çokluğu ile kabul etti. CHP’li meclis üyeleri, oylamada çekimser oy kullandı.
Yoklama ve geçmiş meclis kararların dağıtılması ile başlayan toplantıda, Cumhur İttifakı’ndan meclis üyesi seçilen Mehmet Uygun, Adnan Karataş, Fatma Ünlü, Pınar Kaplan ve Fethi Söğüt AK Parti grubu olarak meclise katıldı. Salihli Belediye Meclisi’ndeki dağılım ise MHP 12, CHP 10, AK Parti 5, İyi Parti 3 ve bağımsız 1 oldu. İlk olarak 2020 Performans Programının görüşüldüğü toplantıda konuşan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, 2020 Performans Programında yer alan projelerin hazır olduğunu belirterek, “Salihli Belediyesi’nin sorumluluk alanında bulunan 1.307 km2’ye 1.004 personelimiz ile hizmet ediyoruz. Kent Meydanının düzenlenmesi kapsamında Kültür Merkezi projesi hazırladık. Proje 3 etaptan oluşuyor. 1. Etap Kültür Merkezi, 2. Etap müze ve 3. Etap cep garajı olacak. Bu projeyi, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapacağız. Menderes Caddesi de alt ve üst yapısıyla yenilenerek prestij caddesi olacak. Kurtuluş Pazaryeri projemiz de hazır. Bunun dışında, asfalt ve yol yapım çalışmaları, sosyal etkinlik alanları, muhtarlık binaları ve sağlık evleri çalışmaları ile mahallelerimize hizmetlerimiz sürecek” dedi.
Salihli Belediyesi’nin İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliği tarafından denetlendiğini ifade eden Başkan Kayda, belediyenin tüm birimlerinin başarıyla geçtiği Denetim Raporu hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. 23-27 Eylül tarihlerinde gerçekleşen Avrupa Jeoparklar Ağı toplantısıyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Kayda, “5 yıllık çabamız sonucunda Kula-Salihli Jeoparkı, UNESCO Global Jeopark Ağı tarafından tescillenerek Avrupa Jeoparklar Ağı Birlik Üyesi oldu. Kula-Salihli Jeoparkı sayesinde sahip olduğumuz tarihi ve kültürel zenginliklerimiz (Sart, Bintepeler, Adala Kanyonu, Sindel, Gökeyüp, Kurşunlu Vadisi ve Allahdiyen) turizme açılacak ve ilçemiz ekonomik anlamda gelir elde edecek” dedi.
Salihli Belediyesi’nin 2020 yılı ve izleyen 2 yıla ilişkin bütçe konusu, Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilirken, meclis 21 Ekim Pazartesi günü saat 20.00’da bütçeyi görüşmek için yeniden toplanacak.Haber Tarihi: 04.10.2019

HaberlerSalihli Belediye Meclisi Kayda Başkanlığında Ağustos Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Başkan Kayda, Personeli İle Bayramlaştı

...

Başkan Kayda’dan Hayırseverlere Teşekkür

...

Başkan Kayda, “Kurban Bayramı’na erişmenin huzuru ve mutluluğu içindeyiz.”

...

'Bizim Ev Sosyal Tesisleri' Sizler İçin Yenilendi

...

Başkan Kayda, “Kurban Bayramı’na erişmenin huzuru ve mutluluğu içindeyiz.”

...

Başkan Kayda ile Vali Karadeniz, Üniversite ve Yeni Devlet Hastanesi Yolunda İncelemelerde Bulundu

...

Salihli OSB Müteşebbis Heyeti Vali Karadeniz Başkanlığında Toplandı

...

Vali Karadeniz’den Başkan Kayda’ya İade-i Ziyaret

...

Salihli Belediyesi İle Vestel İşbirliğinde İş Arayanlara Müjde

...

SALİHLİ BELEDİYESİNDEN YİNE BİR DAYANIŞMA ÖRNEĞİ

...

BAŞKAN KAYDA, “ ÜRETİCİMİZE BOL VE BEREKETLİ BİR SEZON DİLİYORUM”

...

Başkan Kayda Bakan Kasapoğlu’na Salihli’nin Taleplerini İletti

...

Salihli’de 15 Temmuz Şehitleri Anıldı

...

Başkan Kayda, 15 Temmuz Şehitlerini Andı

...