» Güncel  » Haberler

  

BAŞKAN KAYDA ÖNCE YAYA UYGULAMASINA KATILDI
 

İçişleri Bakanlığınca, 2019 yılının "Yaya öncelikli trafik yılı" ilan edilmesi nedeniyle Türkiye geneli olmak üzere Salihli’de de eş zamanlı olarak başlatılan uygulama kapsamında, Beşeylül İlkokulu önünde gerçekleştirilen trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla farkındalık etkinliği düzenlendi.
Beşeylül İlkokulu’nda düzenlenen törene, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Alşen, Belediye Başkan Yardımcısı Metin Durmaz. İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek, İlçe Müftüsü Adem Karakelebek ve öğrenciler ile ENAD üyeleri katıldı.
Programdan önce öğrencilere hitap eden Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, “Amacımız trafik içerisinde önceliğin yayaların olduğunu vurgulamak. Bu tür uygulamalarla yaya geçitlerinin önemini vurguluyoruz. Bugün bu buradaki uygulamanın yanı sıra Salihli’nin birçok noktasında aynı uygulama gerçekleştiriliyor. Bütün kamu kurum ve kuruluşları olarak bu farkındalık için bugün buradayız” dedi.
Araç sürücülerinin trafik kurallarına uyması gerektiğini hatırlatan Başkan Kayda, “Özellikle okul önlerinde giriş ve çıkış saatleri ile şehir merkezinde yoğunluğun yaşandığı noktalarda tüm sürücülerin yaya önceliğine dikkat etmesi gerekir. Her can bizim için değerlidir, lütfen yayalara yol verelim” dedi.
Önce Yaya uygulaması kapsamında, sürücülere yaya geçitleri ile ilgili olarak broşürler dağıtıldı.Haber Tarihi: 04.10.2019

HaberlerİNOVATERM FİRMASI DA SALİHLİ OSB’Yİ TERCİH ETTİ

...

BAŞKAN KAYDA İLK DOĞALGAZ ABONESİNDE KAHVE İÇTİ

...

HAYALDİ GERÇEK OLDU… DOĞALGAZ ATEŞİ SALİHLİ’Yİ AYDINLATTI

...

SALİHLİ’DE 'ÇÖP SAATİ' UYGULAMASI BAŞLIYOR

...

BAŞKAN KAYDA’DAN DOĞALGAZ TÖRENİNE DAVET

...

Salihlili 83 Kıbrıs Gazisi Madalyalarını Törenle Aldı

...

SALİHLİ BELEDİYESİ VE CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI ÇİFTE PROTOKOL İMZALADI

...

Başkan Kayda’dan Engelliler Günü Mesajı

...

SALİHLİ’DE TARİHİ GÜN DOĞALGAZ ARTIK SALİHLİ’DE

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR BİGADİÇ’İ 3 GOLLE GEÇTİ

...

SALİHLİ’NİN SULTANLARI BİGA’DA KAZANDI 3-1

...

GÜNEŞ CAMİİ KURAN KURSU İNŞAATI BAŞLADI

...

BAŞKAN KAYDA ANKARA’DA TEMASLARDA BULUNDU

...

BAŞKAN KAYDA, MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ'Yİ ZİYARET ETTİ

...

BAŞKAN KAYDA’DAN ÖĞRETMENLERE ÇİÇEKLİ KUTLAMA

...