» Güncel  » Haberler

  

BAŞKAN KAYDA ÖNCE YAYA UYGULAMASINA KATILDI
 

İçişleri Bakanlığınca, 2019 yılının "Yaya öncelikli trafik yılı" ilan edilmesi nedeniyle Türkiye geneli olmak üzere Salihli’de de eş zamanlı olarak başlatılan uygulama kapsamında, Beşeylül İlkokulu önünde gerçekleştirilen trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla farkındalık etkinliği düzenlendi.
Beşeylül İlkokulu’nda düzenlenen törene, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Alşen, Belediye Başkan Yardımcısı Metin Durmaz. İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek, İlçe Müftüsü Adem Karakelebek ve öğrenciler ile ENAD üyeleri katıldı.
Programdan önce öğrencilere hitap eden Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, “Amacımız trafik içerisinde önceliğin yayaların olduğunu vurgulamak. Bu tür uygulamalarla yaya geçitlerinin önemini vurguluyoruz. Bugün bu buradaki uygulamanın yanı sıra Salihli’nin birçok noktasında aynı uygulama gerçekleştiriliyor. Bütün kamu kurum ve kuruluşları olarak bu farkındalık için bugün buradayız” dedi.
Araç sürücülerinin trafik kurallarına uyması gerektiğini hatırlatan Başkan Kayda, “Özellikle okul önlerinde giriş ve çıkış saatleri ile şehir merkezinde yoğunluğun yaşandığı noktalarda tüm sürücülerin yaya önceliğine dikkat etmesi gerekir. Her can bizim için değerlidir, lütfen yayalara yol verelim” dedi.
Önce Yaya uygulaması kapsamında, sürücülere yaya geçitleri ile ilgili olarak broşürler dağıtıldı.Haber Tarihi: 04.10.2019

HaberlerSALİHLİ BELEDİYESİ 2019 YILI İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TEFTİŞ RAPORU

...

SALİHLİ BELEDİYESİ ATIŞ POLİGONU TRAP GÜZ KUPASINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR İNEGÖL’E SET VERMEDİ 3-0

...

BAŞKAN KAYDA BAKAN ALBAYRAK’I AĞIRLADI

...

ŞEHİDİMİZ CİHAN GÜNEŞ VATAN TOPRAĞINA EMANET EDİLDİ

...

TURİZME YÖN VEREN ACENTELERDEN SALİHLİ’YE TAM NOT

...

ŞEHİDİMİZE YÜCE ALLAH’TAN RAHMET, AİLESİNE VE SALİHLİ’MİZE BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUM.

...

BAŞKAN KAYDA’DAN REKTÖR ATAǒA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

...

BAŞKAN KAYDA’DAN DEKAN KARĞIN İLE MÜDÜR ALACA’YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR ARDA İLE GÜLDÜ 1-0

...

BAŞKAN KAYDA, “ÜRETİCİ PAZARIMIZ HAYIRLI OLSUN.”

...

BAŞKAN KAYDA ÜRETİM SERASINDA İŞÇİLERLE BULUŞTU

...

BAŞKAN KAYDA MHP İL BAŞKANI BAYSAL’I AĞIRLADI

...

BAŞKAN KAYDA ÖNCE YAYA UYGULAMASINA KATILDI

...

BAŞKAN KAYDA, “2020 PROJELERİMİZ HAZIR”

...