» Güncel  » Haberler

  

TURİZME YÖN VEREN ACENTELERDEN SALİHLİ’YE TAM NOT
 

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Manisa İli Turizm Etkinliği kapsamında ulusal düzeyde faaliyet gösteren 14 turizm acentesinin yetkilisi Salihli’yi gezdi. Tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Salihli, turizme yön veren acentelerden tam not aldı.
Merkezi İstanbul ve Ankara’da bulunan turizm acente yetkilileri, Salihli’de Sart örenyeri, Kurşunlu Kaplıcaları ve Kent Müzesini ziyaret etti. Kula-Salihli Jeoparkı hakkında da bilgiler alan yetkililer, doğal, tarihi ve turistik özellikleriyle beklediklerinden daha güzel bir şehirle karşılaştıklarını, önümüzdeki günlerde özellikle kültür, spor ve sağlık turizmi anlamında bölgeye turlar düzenleyeceklerini dile getirdiler.
Turizm acente yetkililerinin gerçekleştirdiği ziyarete katılan Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, tarihi ve kültürel zenginliğe sahip olan Salihli’nin turizme açılması noktasında yapılacak çalışmalara destek olacaklarını söyledi. Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu da acente yetkililerini Salihli’de ağırlamaktan duydukları mutluluğu dile getirerek, Salihli’deki ve bölgedeki turizm potansiyelinin ortaya çıkartılmasında ve tanıtılmasında acentelere büyük görev düştüğünü ifade etti. Salihli´yi ziyaret eden turizm acente yetkililerine, Kaymakam Sağlam ve Başkan Yardımcısı Karaoğlu tarafından hediyeler verildi.
Kent Müzesini ziyaret eden acente yetkilileri, Salihli Kadın Girişimi İşletme ve Üretim Kooperatifi üyelerinin hazırladığı sergiyi gezerek bilgi aldı. Gezi sonunda turizm acente yetkililerine, Azaklar Odun Köfte tarafından Salihli’nin coğrafi tescil belgesine sahip odun köftesi ikram edildi.Haber Tarihi: 14.10.2019

HaberlerSalihli Belediyespor'da Sosyal Mesafeli İlk Antrenman

...

Başkan Kayda Yenilenen Bizim Ev’de İncelemelerde Bulundu

...

Başkan Kayda Kadın Kooperatifini Ziyaret Etti

...

Başkan Kayda 1 Haziran’daki Yeni Süreç Hakkında Açıklamalarda Bulundu

...

Gümüş Kafeterya Sosyal Tesislerinde Yoğun Çalışma

...

Başkan Kayda’dan Temizlik İşçilerine Teşekkür Ziyareti

...

Salihli’de Sosyal Mesafeli İlk Cuma Namazı Kılındı

...

Salihli Belediyesi Camileri Cuma Namazı İçin Dezenfekte Ediyor

...

Başkan Kayda Şehitlikleri Ziyaret Ederek Şehit Aileleriyle Bayramlaştı

...

Salihli’de 'Sağlık İçin Evde Kal, Hareketsiz Kalma' Etkinliği Büyük İlgi Gördü

...

Başkan Kayda, “Ramazan Bayramımız Kutlu Olsun.”

...

Salihli’de 19 Mayıs Coşkusu

...

Başkan Kayda Gençlerin 19 Mayıs Bayramını Kutladı

...

Salihli’de 19 Mayıs Bayramı Çelenk Sunma Töreni İle Başladı

...

BAŞKAN KAYDA, “ KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN. ”

...