» Güncel  » Haberler

  

TURİZME YÖN VEREN ACENTELERDEN SALİHLİ’YE TAM NOT
 

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Manisa İli Turizm Etkinliği kapsamında ulusal düzeyde faaliyet gösteren 14 turizm acentesinin yetkilisi Salihli’yi gezdi. Tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Salihli, turizme yön veren acentelerden tam not aldı.
Merkezi İstanbul ve Ankara’da bulunan turizm acente yetkilileri, Salihli’de Sart örenyeri, Kurşunlu Kaplıcaları ve Kent Müzesini ziyaret etti. Kula-Salihli Jeoparkı hakkında da bilgiler alan yetkililer, doğal, tarihi ve turistik özellikleriyle beklediklerinden daha güzel bir şehirle karşılaştıklarını, önümüzdeki günlerde özellikle kültür, spor ve sağlık turizmi anlamında bölgeye turlar düzenleyeceklerini dile getirdiler.
Turizm acente yetkililerinin gerçekleştirdiği ziyarete katılan Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, tarihi ve kültürel zenginliğe sahip olan Salihli’nin turizme açılması noktasında yapılacak çalışmalara destek olacaklarını söyledi. Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu da acente yetkililerini Salihli’de ağırlamaktan duydukları mutluluğu dile getirerek, Salihli’deki ve bölgedeki turizm potansiyelinin ortaya çıkartılmasında ve tanıtılmasında acentelere büyük görev düştüğünü ifade etti. Salihli´yi ziyaret eden turizm acente yetkililerine, Kaymakam Sağlam ve Başkan Yardımcısı Karaoğlu tarafından hediyeler verildi.
Kent Müzesini ziyaret eden acente yetkilileri, Salihli Kadın Girişimi İşletme ve Üretim Kooperatifi üyelerinin hazırladığı sergiyi gezerek bilgi aldı. Gezi sonunda turizm acente yetkililerine, Azaklar Odun Köfte tarafından Salihli’nin coğrafi tescil belgesine sahip odun köftesi ikram edildi.Haber Tarihi: 14.10.2019

HaberlerSALİHLİ’DE 10 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

...

ATATÜRK ÖZLEM VE MİNNETLE ANILDI

...

SALİHLİLİ GENÇLER ANITKABİR’DE ATAMIZI ANDI

...

SALİHLİ OSB’DE 30. FİRMA VERGO ENERJİYE TAHSİS YAPILDI

...

“MEVLİD KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN.”

...

BAŞKAN KAYDA MİLLİ JUDOCULARI ALTINLA ÖDÜLLENDİRDİ

...

BAŞKAN KAYDA, “ALACAĞIMIZ 22,5 BORCUMUZ 12,5 MİLYON TL”

...

SALİHLİ’DEKİ SEYİRCİSİZ DERBİDE GOL YOK 0-0

...

SALİHLİ’NİN SULTANLARI UZATMADA YENİLDİ 2-3

...

SALİHLİ OSB’DE TARİHİ GÜN

...

SALİHLİ CUMHURİYET İÇİN TEK YÜREK OLDU

...

SALİHLİ’DE CUMHURİYETİMİZİN 96. YILI COŞKUYLA KUTLANDI

...

SALİHLİ’DE CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI BAŞLADI

...

“CUMHURİYET’İMİZ 96 YAŞINDA”

...

BAŞKAN KAYDA VATANDAŞLARI ÜRETİCİ PAZARINA DAVET ETTİ

...