» Güncel  » Haberler

  

SALİHLİ’DE TARİHİ GÜN DOĞALGAZ ARTIK SALİHLİ’DE
 

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, 2016 yılında başlayan doğalgaz çalışmalarının tamamlandığını belirterek, “Doğalgaz Salihli’mize geldi. Bugün tarihi bir gün yaşıyoruz. 2016 yılında ilçemize doğalgaz gelmesi onaylandıktan sonra hemen AKSA Doğalgaz ile çalışmalara başladık. Salihli’mize ve Organize Sanayi Bölgemize (OSB) doğalgaz gelmesi için büyük mücadeleler verdik ve 1 Aralık 2019 itibariyle doğalgaz Salihli’ye geldi” dedi.
AKSA Doğalgaz Manisa Bölge Müdürü İbrahim Başaran ve Başkan Yardımcıları Metin Durmaz, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca ile birlikte BOTAŞ tarafından doğalgaz verilen bölge istasyonunda incelemelerde bulunan Başkan Kayda, bu yıl 18 bin konuta 2020 yılında ise tüm Salihli’ye doğalgaz verileceğini açıkladı. Bölge istasyonunda Başkan Kayda’ya bilgiler veren AKSA Doğalgaz Manisa Bölge Müdürü İbrahim Başaran, 2016 yılında başlayan doğalgaz hat döşeme çalışmalarının bittiğini ve gaz verilmeye başladıklarını söyledi. Salihli’de yaklaşık 18 bin konuta gaz verebilecek durumda olduklarını ifade eden Başaran, “2016 yılında Salihli’de başlattığımız çalışmalar kapsamında AKSA Doğalgaz olarak, 100 km’lik polietilen hat, 7 km’lik şehir şebeke çelik hattı, 3 tane bölge istasyonu ile basınç düşürme istasyonumuz sayesinde 18 bin konuta gaz verebilecek durumdayız. Doğalgaz sürecinin başından sonuna kadar bizleri her anlamda destekleyen Sayın Belediye Başkanımız Zeki Kayda’ya teşekkür ediyorum. Doğalgazın Salihli’ye hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Verilen tüm sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını vurgulayan Başkan Kayda, artık Salihli’nin de temiz enerjiye kavuştuğunu söyledi. Doğalgazın hem Salihli hem de OSB için çok önemli olduğunun altını çizen Başkan Kayda, “Salihli’de 18 bin konutun önüne doğalgaz kutusu konuldu. Bu 18 bin konut bugün itibariyle başvuru yaparsa hemen doğalgaz verilecek. Biz, Salihli’mizin geleceğine yatırım yaptık. Salihli, artık temiz enerjiye kavuştu. 10 bin konut jeotermal ile 18 bin konutta doğalgaz ile ısınacak. Önümüzdeki yıl tüm Salihli doğalgaz kullanacak. Bugün tarihe not düştük çünkü verdiğimiz tüm sözleri bir bir yerine getirdik. Doğalgaz ile birlikte Salihli’mizde işsizlik sona erecek. Doğalgazın Salihli´mize gelmesinde desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli olmak üzere, bakanlarımıza ve Manisa milletvekillerimize tüm hemşehrilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum. Salihli’mize ve vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.Haber Tarihi: 03.12.2019

HaberlerBaşkan Kayda 4 Mahallede Vatandaşların Taleplerini Dinledi

...

Salihli’de ‘Değerli Zamanlar' Projesi Başladı

...

Salihli’de ‘Sağlık İçin Hepimiz İçin’ Denetimi Yapıldı

...

Başkan Kayda, Yavru Kedileri Kurtaran Personelini Ödüllendirdi

...

Salihli’nin Yeni Emniyet Müdürü Doğan Başkan Kayda’yı Ziyaret Etti

...

Salihli’de Kovid-19 Denetimi Yapıldı

...

Salihli Belediye Meclisi Kayda Başkanlığında Ağustos Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Başkan Kayda, Personeli İle Bayramlaştı

...

Başkan Kayda’dan Hayırseverlere Teşekkür

...

Başkan Kayda, “Kurban Bayramı’na erişmenin huzuru ve mutluluğu içindeyiz.”

...

'Bizim Ev Sosyal Tesisleri' Sizler İçin Yenilendi

...

Başkan Kayda, “Kurban Bayramı’na erişmenin huzuru ve mutluluğu içindeyiz.”

...

Başkan Kayda ile Vali Karadeniz, Üniversite ve Yeni Devlet Hastanesi Yolunda İncelemelerde Bulundu

...

Salihli OSB Müteşebbis Heyeti Vali Karadeniz Başkanlığında Toplandı

...

Vali Karadeniz’den Başkan Kayda’ya İade-i Ziyaret

...