» Güncel  » Haberler

  

Salihlili 83 Kıbrıs Gazisi Madalyalarını Törenle Aldı
 

Salihli’de Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan 83 gaziye düzenlenen törenle madalyaları verildi.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından kendilerine gönderilen madalyaları almak üzere 83 Kıbrıs gazisi Salihli Öğretmenevi’nde bir araya geldi.
Yavru vatan Kıbrıs´ın bağımsızlığı için büyük mücadele veren Salihlili kahraman gazileri tebrik eden Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Ülkemizin birlik ve beraberliğini, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü ve bayrağımızı canları pahasına koruyan, Kıbrıs Barış Harekatı´na katılarak gazi unvanı alan Salihlili 83 gazimize madalya ve beratlarını büyük bir gururla takdim ettik. Milli Mücadele Madalyası ve Beratı almayı hak eden kahraman gazilerimizi tebrik ediyor, Kıbrıs Barış Harekatı’nda vatanı ve bayrağı için şehadet şerbeti içen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.
Törenin açılış konuşmasını yapan Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, “Kahraman Gazilerimiz, Kıbrıs sizlerin sayesinde barışa ve huzura kavuştu. Ülkemiz sizlere minnettar. Bugün Manisa’da sizlerle birlikte, Kıbrıs mücadelemizin şeref yıldızları olan tüm Kıbrıs Gazilerimize bu madalya ve berat takdim edilmektedir. Sizlere verilen bu madalya ve berat taşıdığı onur ve şeref payesinin yanında Salihli’de görev yapan mesai arkadaşlarımızla birlikte tüm yüreğimizle minnet duygumuzla, bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da yanınızda olduğumuzun kararlı bir ifadesidir” dedi. Kaymakam Sağlam’ın konuşmasının ardından ilçe protokolü tarafından Kıbrıs Gazilerine madalya ve beratları teslim edilerek hatıra fotoğrafı çektirildi.
Törene, Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek, Salihli Emniyet Müdürü Sayım Başaran, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Alşen, Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, İlçe Müftüsü Adem Karakelebek, Salihli Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Alim Yavuz, Salihli Devlet Hastanesi Başhekimi Gökhan Gürsoy, İlçe Sağlık Müdürü Doktor Sezgin Güleç, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Oktay Ayaz, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Salihli Şube Başkanı Nevzat Aydın, Ak Parti Salihli İlçe Başkanı Selçuk Dinç, MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın, gaziler ve gazi yakınları katıldı.Haber Tarihi: 04.12.2019

HaberlerBaşkan Kayda, MHP Grup Başkanvekili Akçay’ı Ağırladı

...

Büyükşehir’den Başkan Kayda’ ya Ziyaret

...

Başkan Kayda’dan Öğrencilere İyi Tatiller Mesajı

...

Başkan Kayda, ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’ne Katıldı

...

Kaymakam Sağlam’a ‘Salihli 1. Para Zirvesi’ Bilgilendirmesi

...

Salihli’de ‘1. Para Zirvesi’ Düzenlenecek

...

Salihli Belediyesi Karda Mahsur Kalan 6 Vatandaşı Kurtardı

...

‘Yaşayan Şehir Salihli’ Projesi Durasıllı Mahallesi İle Devam Etti

...

Salihli Belediyespor’lu Judoculardan 23 Madalya

...

Salihli Belediyesi Şehit Mustafa Kozak’ın İsmini Parkta Yaşatacak

...

Salihli Belediye Meclisi, Kayda Başkanlığında Yeni Yılın İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Başkan Kayda, “Salihli’nin Vizyonunu Daha Da İleriye Taşıyacağız.”

...

Salihli Belediye Meclisi, Başkan Kayda Başkanlığında Yarın Toplanıyor

...

Salihli’nin Sultanları Manisa Derbisini Kazandı

...

Salihli’de "Nöbetçi Noter" Uygulaması Başlıyor

...