» Güncel  » Haberler

  

BAŞKAN KAYDA’DAN DOĞALGAZ TÖRENİNE DAVET
 

Salihli Belediye Meclisi, 2019 yılının son meclis toplantısını Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Başkan Zeki Kayda, doğalgaza kavuşan Salihli’de tarihi bir gün yaşandığına dikkat çekerek 5 Aralık Perşembe günü saat 18.00’de Kızılelma Anıtı’nda düzenlenecek olan doğalgaz törenine tüm hemşehrilerini davet etti.
Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında Belediye Meclis Salonunda yapılan Aralık ayı toplantısında, gündeme alınan 5 madde meclis üyeleri tarafından görüşülerek karara bağlandı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Kayda, “2019 yılının son Belediye Meclis Toplantısını gerçekleştirdik. Aldığımız kararların Salihli’mize hayırlar getirmesini dilerim. Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, dolayısıyla sadece bu günde değil tüm zamanlarda engelli kardeşlerimizin farkındayız. Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak ve onlara destek olmak için belediyemizin imkanlarını seferber ediyoruz. Onları seviyoruz ve daima yanlarındayız” dedi.
Ankara ziyaretleri kapsamında meçli üyelerine bilgi veren Başkan Kayda, Kırveli köprülü kavşak alt geçit projesi ve demiryolunun şehir dışına taşınması konularıyla ilgili olarak MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, AK Parti MKYK Üyesi Murat Baybatur, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun ve Manisa Milletvekili İsmail Bilen ile görüştüklerini söyledi. Manisa Milletvekilleri Baybatur ve Bilen’in destekleriyle Ulaştırma Bakanından randevu aldıklarını belirten Başkan Kayda, “Bu projelerle ilgili hazırladığımız dosyaları önümüzdeki hafta Sayın Bakanımıza sunacağız. Bizim en çok önemsediğimiz doğalgaz artık Salihli’mize geldi. 2015 yılında büyük mücadeleler vererek başlattığımız doğalgazın ilçemize gelmesi noktasında sonuca ulaştık. Doğalgazın Salihli´mize gelmesinde desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli olmak üzere, bakanlarımıza ve Manisa milletvekillerimize tüm hemşehrilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum. 5 Aralık Perşembe günü saat 18.00’de Kızılelma Anıtı’nda düzenlenecek olan doğalgaz törenimize tüm hemşehrilerimi davet ediyorum. Salihli’mize hayırlı olsun” diye konuştu.
Toplantıda, eski Bedesten dükkanlarından bir tanesinin Salihli T Tipi Ceza ve İnfaz Kurumu İş Müdürlüğüne 5 yıllığına tahsis talebi oybirliği ile kabul edilirken Durasıllı Mahallesi 283 ada 5 ve 10 nolu parsellerdeki imar değişikliği talebi İmar Komisyonuna, katı atık su bedelinin belirlenmesi talebi de Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.
Salihli Belediye Meclisi, yeni yılın ilk toplantısını 7 Ocak Salı günü saat 20.00’de gerçekleştirecek.Haber Tarihi: 04.12.2019

HaberlerSalihli Belediye Meclisi Kayda Başkanlığında Ağustos Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Başkan Kayda, Personeli İle Bayramlaştı

...

Başkan Kayda’dan Hayırseverlere Teşekkür

...

Başkan Kayda, “Kurban Bayramı’na erişmenin huzuru ve mutluluğu içindeyiz.”

...

'Bizim Ev Sosyal Tesisleri' Sizler İçin Yenilendi

...

Başkan Kayda, “Kurban Bayramı’na erişmenin huzuru ve mutluluğu içindeyiz.”

...

Başkan Kayda ile Vali Karadeniz, Üniversite ve Yeni Devlet Hastanesi Yolunda İncelemelerde Bulundu

...

Salihli OSB Müteşebbis Heyeti Vali Karadeniz Başkanlığında Toplandı

...

Vali Karadeniz’den Başkan Kayda’ya İade-i Ziyaret

...

Salihli Belediyesi İle Vestel İşbirliğinde İş Arayanlara Müjde

...

SALİHLİ BELEDİYESİNDEN YİNE BİR DAYANIŞMA ÖRNEĞİ

...

BAŞKAN KAYDA, “ ÜRETİCİMİZE BOL VE BEREKETLİ BİR SEZON DİLİYORUM”

...

Başkan Kayda Bakan Kasapoğlu’na Salihli’nin Taleplerini İletti

...

Salihli’de 15 Temmuz Şehitleri Anıldı

...

Başkan Kayda, 15 Temmuz Şehitlerini Andı

...