» Güncel  » Haberler

  

HAYALDİ GERÇEK OLDU… DOĞALGAZ ATEŞİ SALİHLİ’Yİ AYDINLATTI
 

Salihli´ye doğalgaz getirilmesi için yaklaşık üç yıl önce başlatılan alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından, ilk doğalgaz ateşi Belediye Başkanı Zeki Kayda, AKSA Doğalgaz Manisa Bölge Müdürü İbrahim Başaran ve protokol üyeleri tarafından yakıldı.
Salihli Belediyesi ve AKSA Manisa Doğalgaz Dağıtım A. Ş. işbirliğinde Kızılelma Anıtında düzenlenen törende, doğalgazın ilçede hizmete girmesi nedeniyle sembolik olarak doğalgaz meşalesi yakıldı.

Törende konuşan AKSA Doğalgaz Manisa Bölge Müdürü İbrahim Başaran, 2016 yılında başlayan doğalgaz hat döşeme çalışmalarının bittiğini ve gaz verilmeye başladıklarını söyledi. Salihli’de yaklaşık 18 bin konuta gaz verebilecek durumda olduklarını ifade eden Başaran, “AKSA Doğalgaz olarak, 100 km’lik polietilen hat, 7 km’lik şehir şebeke çelik hattı, 3 tane bölge istasyonu ile basınç düşürme istasyonumuz sayesinde 18 bin konuta gaz verebilecek durumdayız. Doğalgaz sürecinin başından sonuna kadar bizleri her anlamda destekleyen Sayın Belediye Başkanımız Zeki Kayda’ya teşekkür ediyorum. Doğalgazın Salihli’ye hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Sokağından doğalgaz hattı geçen herkese gaz verileceğini belirten Başaran, Cunhuriyet, Yörük, Beşeylül (kısmi), Kocaçeşme, Aksoy, Sağlık, Namık Kemal ve Kurtuluş Mahalleleri olmak üzere toplam 1.300 aboneye doğalgazın verildiğini söyledi.

“Bugün tarihi bir güne tanıklık ediyoruz” diyerek hemşehrilerine seslenen Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, göreve geldiği günden itibaren hayal bile edilemeyecek pek çok yatırımı gerçekleştirerek vatandaşların hizmetine sunduğunu ifade ederek doğalgazın Salihli’ye gelmesinin ilçe için tarihi ve önemli bir gün olduğunu vurguladı.

2014 yılında dur-geç köprülerini yıkıp yenileyerek işe başladıklarını dile getiren Başkan Kayda, “Hayaldi gerçek oldu, doğlagaz ateşi Salihli’mizi aydınlattı” dedi. Salihli’de doğalgazı istemeyen bir zihniyet olduğunu söyleyen Başkan Kayda, bütün bu olumsuzluklara rağmen yılmadan mücadele ederek doğalgazı ilçeye getirdiklerini kaydetti. Başkan Kayda, “2015’te doğalgaz için bir kampanya düzenledik sadece 2 bin 700 kişi katıldı. 22 Ekim 2016’da 20 binden fazla nüfusa sahip olan yerler Bakanlar Kurulu kararıyla doğalgaz kapsamına alındı. 21 Kasım 2016’da Belediye Meclisimizi olağanüstü toplantıya çağırarak yetki aldım ve 24 Kasım 2016’da Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye doğalgaz dosyasını teslim ettim. 22 Aralık 2016’da Salihli’miz doğalgaz kapsamına alındı. AKSA Manisa Doğalgaz ile hemen protokol imzaladık ve çalışmalara başladık. Şuanda 18 bin konuta doğalgaz verebilecek durumdayız. Salihli OSB Müteşebbis Heyet’ten doğalgazın gelmesi için yetki aldık ve alt yapı çalışmaları başladı. OSB güzergahındaki tüm işletmeler ve fabrikaların yanı sıra Taytan ve Durasıllı Mahallelerimiz de doğalgazdan faydalanacak.
Salihli’miz nihayet temiz enerjiye kavuştu. Çünkü biz, Salihli’mizin geleceğine yatırım yaptık. Cumhur İttifakı olarak şimdi çok daha güçlüyüz. İnşallah aynı töreni, 2020’de OSB’de hep birlikte yapacağız.
Doğalgazın ilçemize kazandırılmasında desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli olmak üzere, tüm bakanlarımıza ve Manisa Milletvekillerimiz ile emeği geçen herkese tüm hemşehrilerim adına ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.
Devletimizden ve hükümetimizden Allah razı olsun. Doğalgaz, Salihli’mize ve hemşehrilerimize hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Karakelebek’in duasından sonra doğalgaz meşalesi hep birlikte yakıldı.

Salihli’nin ilk kez doğalgaz kullanmaya başlaması nedeniyle düzenlenen Doğalgaz Yakma Törenine, Belediye Başkanı Zeki Kayda, AKSA Doğalgaz Manisa Bölge Müdürü İbrahim Başaran, Başkan Yardımcıları Metin Durmaz, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, İlçe Müftüsü Adem Karakelebek, AK Parti İlçe Başkanı Selçuk Dinç, MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın, Ülkü Ocakları Salihli İlçe Başkanı Musa Şentürk, belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri, esnaf ve oda başkanları, AKSA Doğalgaz personeli ile vatandaşlar katıldı.Haber Tarihi: 06.12.2019

HaberlerSalihli Belediye Meclisi Kayda Başkanlığında Ağustos Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Başkan Kayda, Personeli İle Bayramlaştı

...

Başkan Kayda’dan Hayırseverlere Teşekkür

...

Başkan Kayda, “Kurban Bayramı’na erişmenin huzuru ve mutluluğu içindeyiz.”

...

'Bizim Ev Sosyal Tesisleri' Sizler İçin Yenilendi

...

Başkan Kayda, “Kurban Bayramı’na erişmenin huzuru ve mutluluğu içindeyiz.”

...

Başkan Kayda ile Vali Karadeniz, Üniversite ve Yeni Devlet Hastanesi Yolunda İncelemelerde Bulundu

...

Salihli OSB Müteşebbis Heyeti Vali Karadeniz Başkanlığında Toplandı

...

Vali Karadeniz’den Başkan Kayda’ya İade-i Ziyaret

...

Salihli Belediyesi İle Vestel İşbirliğinde İş Arayanlara Müjde

...

SALİHLİ BELEDİYESİNDEN YİNE BİR DAYANIŞMA ÖRNEĞİ

...

BAŞKAN KAYDA, “ ÜRETİCİMİZE BOL VE BEREKETLİ BİR SEZON DİLİYORUM”

...

Başkan Kayda Bakan Kasapoğlu’na Salihli’nin Taleplerini İletti

...

Salihli’de 15 Temmuz Şehitleri Anıldı

...

Başkan Kayda, 15 Temmuz Şehitlerini Andı

...