» Güncel  » Haberler

  

İNOVATERM FİRMASI DA SALİHLİ OSB’Yİ TERCİH ETTİ
 

Salihli’nin doğalgaza kavuşmasından sonra Organize Sanayi Bölgesi (OSB) 2. Etapta bulunan sanayi parsellerine yatırımcıların yoğun ilgisi artarak devam ederken en son tahsis İnovaterm Firmasına yapıldı.
Doğalgazın Salihli’ye gelmesiyle birlikte OSB 2. Etaptaki sanayi parsellerine yatırımcılardan gelen talebin artarak devam ettiğini açıklayan Salihli Belediye Başkanı ve aynı zamanda OSB Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kayda, 2020 yılından itibaren Organize Sanayi Bölgesinde de doğalgazın üretimde kullanılacağını, kurulacak yeni fabrika ve işletmelerle birlikte Salihli’de işsizliğin önleneceğini vurguladı.
Yatırımcıların gözdesi olan Salihli OSB’ye başvuru talebinde bulunan İnovaterm Mekanik Mühendislik Sanayi ve Ticaret A. Ş ile yer tahsis sözleşmesi imzalandı. Belediye Başkanlık makamında gerçekleşen törende, Salihli OSB 2. Etaptan 10 dönüm sanayi parseli için başvuru talebinde bulunan İnovaterm yetkilisi Ömer Utku Öztürk ile Belediye Başkanı Zeki Kayda arasında arsa tahsis sözleşmesi imzalandı. İmza töreni sonrasında kendilerine her konuda yardımcı olan Belediye Başkanı ve Salihli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kayda’ya teşekkür eden Öztürk, “Salihli OSB’de 10 dönüm arazi üzerinde 2020 yılı ortasında kuracağımız fabrikada 150 kişilik istihdamla kazan, fan, boru ve vinç üretimi yapacağız. İnovaterm firması olarak önemli bağlantı yolları üzerindeki gelişen ve büyüyen Salihli OSB’yi tercih ettik. Şirketime ve Salihli’ye hayırlı olsun” dedi.
Salihli OSB Müdürü Çağrı Duygu’nun da katıldığı görüşme sonunda açıklamalarda bulunan Başkan Kayda, arsa tahsisi yapılan İnova term firmasının kuracağı fabrikada 150 kişiye istihdam sağlayacağını belirterek, “Öncelikle imzaladığımız sözleşme yatırımcımıza, İnovaterm firmasına ve Salihli’mize hayırlı olsun. Artık doğalgazın da geldiği Salihli, Organize Sanayi Bölgesi ile yatırımcılardan büyük ilgi görüyor. Kurulacak fabrika sayesinde yeni iş kapıları açılacak. Hem Belediye Başkanı hem de OSB Yönetim Kurulu Başkanı olarak yatırımcılarımızı Salihli’mize davet ediyorum” diye konuştu.Haber Tarihi: 06.12.2019

HaberlerBaşkan Kayda 4 Mahallede Vatandaşların Taleplerini Dinledi

...

Salihli’de ‘Değerli Zamanlar' Projesi Başladı

...

Salihli’de ‘Sağlık İçin Hepimiz İçin’ Denetimi Yapıldı

...

Başkan Kayda, Yavru Kedileri Kurtaran Personelini Ödüllendirdi

...

Salihli’nin Yeni Emniyet Müdürü Doğan Başkan Kayda’yı Ziyaret Etti

...

Salihli’de Kovid-19 Denetimi Yapıldı

...

Salihli Belediye Meclisi Kayda Başkanlığında Ağustos Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Başkan Kayda, Personeli İle Bayramlaştı

...

Başkan Kayda’dan Hayırseverlere Teşekkür

...

Başkan Kayda, “Kurban Bayramı’na erişmenin huzuru ve mutluluğu içindeyiz.”

...

'Bizim Ev Sosyal Tesisleri' Sizler İçin Yenilendi

...

Başkan Kayda, “Kurban Bayramı’na erişmenin huzuru ve mutluluğu içindeyiz.”

...

Başkan Kayda ile Vali Karadeniz, Üniversite ve Yeni Devlet Hastanesi Yolunda İncelemelerde Bulundu

...

Salihli OSB Müteşebbis Heyeti Vali Karadeniz Başkanlığında Toplandı

...

Vali Karadeniz’den Başkan Kayda’ya İade-i Ziyaret

...