» Güncel  » Haberler

  

İNOVATERM FİRMASI DA SALİHLİ OSB’Yİ TERCİH ETTİ
 

Salihli’nin doğalgaza kavuşmasından sonra Organize Sanayi Bölgesi (OSB) 2. Etapta bulunan sanayi parsellerine yatırımcıların yoğun ilgisi artarak devam ederken en son tahsis İnovaterm Firmasına yapıldı.
Doğalgazın Salihli’ye gelmesiyle birlikte OSB 2. Etaptaki sanayi parsellerine yatırımcılardan gelen talebin artarak devam ettiğini açıklayan Salihli Belediye Başkanı ve aynı zamanda OSB Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kayda, 2020 yılından itibaren Organize Sanayi Bölgesinde de doğalgazın üretimde kullanılacağını, kurulacak yeni fabrika ve işletmelerle birlikte Salihli’de işsizliğin önleneceğini vurguladı.
Yatırımcıların gözdesi olan Salihli OSB’ye başvuru talebinde bulunan İnovaterm Mekanik Mühendislik Sanayi ve Ticaret A. Ş ile yer tahsis sözleşmesi imzalandı. Belediye Başkanlık makamında gerçekleşen törende, Salihli OSB 2. Etaptan 10 dönüm sanayi parseli için başvuru talebinde bulunan İnovaterm yetkilisi Ömer Utku Öztürk ile Belediye Başkanı Zeki Kayda arasında arsa tahsis sözleşmesi imzalandı. İmza töreni sonrasında kendilerine her konuda yardımcı olan Belediye Başkanı ve Salihli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kayda’ya teşekkür eden Öztürk, “Salihli OSB’de 10 dönüm arazi üzerinde 2020 yılı ortasında kuracağımız fabrikada 150 kişilik istihdamla kazan, fan, boru ve vinç üretimi yapacağız. İnovaterm firması olarak önemli bağlantı yolları üzerindeki gelişen ve büyüyen Salihli OSB’yi tercih ettik. Şirketime ve Salihli’ye hayırlı olsun” dedi.
Salihli OSB Müdürü Çağrı Duygu’nun da katıldığı görüşme sonunda açıklamalarda bulunan Başkan Kayda, arsa tahsisi yapılan İnova term firmasının kuracağı fabrikada 150 kişiye istihdam sağlayacağını belirterek, “Öncelikle imzaladığımız sözleşme yatırımcımıza, İnovaterm firmasına ve Salihli’mize hayırlı olsun. Artık doğalgazın da geldiği Salihli, Organize Sanayi Bölgesi ile yatırımcılardan büyük ilgi görüyor. Kurulacak fabrika sayesinde yeni iş kapıları açılacak. Hem Belediye Başkanı hem de OSB Yönetim Kurulu Başkanı olarak yatırımcılarımızı Salihli’mize davet ediyorum” diye konuştu.Haber Tarihi: 06.12.2019

HaberlerBaşkan Kayda, MHP Grup Başkanvekili Akçay’ı Ağırladı

...

Büyükşehir’den Başkan Kayda’ ya Ziyaret

...

Başkan Kayda’dan Öğrencilere İyi Tatiller Mesajı

...

Başkan Kayda, ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’ne Katıldı

...

Kaymakam Sağlam’a ‘Salihli 1. Para Zirvesi’ Bilgilendirmesi

...

Salihli’de ‘1. Para Zirvesi’ Düzenlenecek

...

Salihli Belediyesi Karda Mahsur Kalan 6 Vatandaşı Kurtardı

...

‘Yaşayan Şehir Salihli’ Projesi Durasıllı Mahallesi İle Devam Etti

...

Salihli Belediyespor’lu Judoculardan 23 Madalya

...

Salihli Belediyesi Şehit Mustafa Kozak’ın İsmini Parkta Yaşatacak

...

Salihli Belediye Meclisi, Kayda Başkanlığında Yeni Yılın İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Başkan Kayda, “Salihli’nin Vizyonunu Daha Da İleriye Taşıyacağız.”

...

Salihli Belediye Meclisi, Başkan Kayda Başkanlığında Yarın Toplanıyor

...

Salihli’nin Sultanları Manisa Derbisini Kazandı

...

Salihli’de "Nöbetçi Noter" Uygulaması Başlıyor

...