» Güncel  » Haberler

  

Başkan Kayda, “Salihli’nin Vizyonunu Daha Da İleriye Taşıyacağız.”
 

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, 2020 yılının ilk değerlendirme toplantısında başkan yardımcıları ve müdürler ile bir araya geldi. Yeni yılda, tüm personeline sağlıklı ve mutlu bir ömür dileyen Başkan Kayda, “2019 yılında, hemşehrilerimizin teveccühleriyle yeni dönemimize ‘Bismillah’ diyerek başladık. İlk 5 yılda, söz verdiğimiz tüm hizmetleri güzel şehrimize kazandırdık. Başkan Yardımcılarım, müdürlerim ve personelimle ekip olduk ve büyük yatırımlara imza attık. Salihli’nin vizyonunu daha da ileriye taşıyacağız” dedi.
Cumhur İttifakı ile çok daha güçlü olduklarını dile getiren Başkan Kayda, yeni dönemde projelerin % 80’lik bölümünü devletin gücü ile gerçekleştireceklerini söyledi.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” sözünü her zaman örnek aldıklarını vurgulayan Başkan Kayda, “Bundan dolayı, 5 yılda Salihli’mize çok güzel projeler kazandırdık. Yeni dönemde, Cumhur İttifakı ile çok daha güçlüyüz. Bu güç sayesinde, Kırveli-Avar alt geçit, demiryolunun şehir dışına taşınması ve Ramiz Turan Stadyumunun çevre düzenleme çalışmalarını ilçemize kazandıracağız. Manisa Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte otogar düzenleme ve Kültür Merkezi projemizi hayata geçireceğiz. Yeni dönemde, prestij cadde çalışmalarımız devam edecek. Kurtuluş Mahallemize semt pazaryeri projemiz de hazır. Köyden mahalleye dönüşen yerler bizim için çok önemli, belediye hizmetlerimizi tüm mahallelerimize götürerek verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. Organize Sanayi Bölgemizde çok büyük işler başardık. 2. Etapta yer kalmadı şimdiden 3. Etap çalışmalarına başladık. 2020 yılında OSB de doğalgaza kavuşacak. Bizimle birlikte OSB, yatırımcıların gözdesi oldu. Artık gençlerimiz iş için başka şehirlere gitmek zorunda kalmayacak çünkü yeni fabrikalar yükselmeye başladı ve 10 bin insanımıza iş kapısı açıyoruz. Bölgede, sağlık, eğitim, tarım ve sanayide söz sahibi olan Salihli’mizin vizyonunu daha da ileriye taşıyacağız. Ben, ekibime güveniyorum. Bu anlamda tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çünkü, biz Salihli’mizi çok seviyoruz” diye konuştu.

Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantıya, Başkan Yardımcıları Metin Durmaz, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca, Başkan Danışmanı Nuri Kaya, müdürler ve belde sorumluları katıldı.Haber Tarihi: 07.01.2020

HaberlerÖĞRENCİLERDEN CAN DOSTLARA ZİYARET

...

Salihli Belediyesi’nden “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” Projesine Tam Destek

...

SALİHLİ’DE ÜLKÜCÜ ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU DUALARLA ANILDI

...

Salihli’de Unutulmaz Türk Sanat Müziği Konseri

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR LİDERE TAKILDI

...

Salihli Zabıtasından Gıda Denetimi

...

Başkan Kayda’dan Yeşil-Beyazlı Futbolculara Baklava Sürprizi

...

Salihli’de 6. Geleneksel Deve Güreşleri Festivali 23 Şubat’ta Yapılacak

...

Salihli Belediyesi Personeline İş Güvenliği Eğitimi Semineri Verdi

...

Salihli Belediyespor’lu Judoculardan 5 Altın Madalya

...

Salihli Belediyespor Gol Düellosunu Kazandı 4-3

...

Ergsan Otomotiv’den Salihli OSB’ye Yatırım

...

Salihli Zabıtadan Fırınlara Gece Denetimi

...

Bakan Kasapoğlu Manisa Heyetini Ağırladı

...

Salihli Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi

...