» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediye Meclisi, Kayda Başkanlığında Yeni Yılın İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
 

Salihli Belediye Meclisi, 2020 yılının ilk meclis toplantısını Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında gerçekleştirdi. Meclis üyelerinin ve Salihli halkının yeni yılını kutlayan Başkan Kayda, Ocak ayı meclis toplantısında alınan kararların hayırlı olmasını diledi.
Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıda, Denetim Komisyonuna üye seçimi yapıldı. Komisyona, MHP’den İsa Yıldırım ve İsa Uysal, CHP’den Yavuz Özdem ve Tamer Aluş, AK Parti’den Fethi Söğüt oy birliği ile seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından belirlenen su paraları ile birlikte tahsil edilecek olan 2020 yılı Evsel Katı Atık Hizmetleri bedeli talebi, oy birliği ile kabul edildi. Konuyla ilgili konuşan Başkan Kayda, “Camiiler ile şehit ve gazilerden Evsel Katı Atık Hizmetleri bedeli alınmayacak. Manisa’nın 17 ilçesinde belirlenen en düşük ücret Salihli’de alınacak” dedi.

Parka Şehit Mustafa Kozak İsmi Verildi

Salihli Belediye Meclisi, şehidin annesi Gülşen Kozak ve babası Hasan Kozak’ın talebi üzerine Şırnak’ta şehit olan Jandarma İstihbarat Astsubay Kıdemli Çavuş Mustafa Kozak isminin Durasıllı Mahallesinde Salihli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanan parka verilmesi talebini oy birliği ile kabul etti. Şehit Mustafa Kozak isminin Durasıllı Mahallesi’ndeki baba ocağının önünde bulunan parkta yaşatılacağını ifade eden Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Vatanın birlik ve beraberliği için gözünü kırpmadan can veren şehitlerimize saygımızı, onların adını yaşatarak göstermek istedik. Mustafa Kozak kardeşimiz de bu vatan, bu bayrak için canını seve seve verdi. Şehitlerimiz için ne yapsak azdır” dedi.

Belediyedeki boş ve dolu memur kadroları değişiklik cetvelleri ile tam zamanlı sözleşmeli personel ücretleri görüşülerek talep oy birliği ile kabul edildi. Salihli İmar Plan notlarının yeniden değerlendirilmesi, 1/100 ölçekli Uygulama İmar Planına ait notlarının görüşülmesi talepleri ile Cumhuriyet Mahallesi 2254 ada 32 nolu parsel ile Taytan Mahallesi 187 ada 1 ve 9 nolu parsellerin imar plan değişikliği talepleri İmar Komisyonuna havale edildi.
Temizlik İşleri Müdürlüğünde kullanılmak üzere 2 adet hizmet aracı ve Zabıta Müdürlüğünde kullanılmak üzere 3 adet motosiklet satın alınması talepleri de oy birliği ile kabul edildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi ile kardeş şehir olan Almanya’nın Ingolstadt Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Bavyera Bahçecilik Fuarına Salihli Belediyesi’ni temsilen Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu ve personel Hakan Yavuz’un katılması talebi görüşülerek kabul edildi.
Salihli Belediye Meclisi, yeni yılın ikinci toplantısını 4 Şubat Salı günü saat 20.00’de gerçekleştirecek.Haber Tarihi: 09.01.2020

HaberlerSalihli 6. Geleneksel Deve Güreşleri Festivali İle Renklendi

...

ÖĞRENCİLERDEN CAN DOSTLARA ZİYARET

...

Salihli Belediyesi’nden “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” Projesine Tam Destek

...

SALİHLİ’DE ÜLKÜCÜ ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU DUALARLA ANILDI

...

Salihli’de Unutulmaz Türk Sanat Müziği Konseri

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR LİDERE TAKILDI

...

Salihli Zabıtasından Gıda Denetimi

...

Başkan Kayda’dan Yeşil-Beyazlı Futbolculara Baklava Sürprizi

...

Salihli’de 6. Geleneksel Deve Güreşleri Festivali 23 Şubat’ta Yapılacak

...

Salihli Belediyesi Personeline İş Güvenliği Eğitimi Semineri Verdi

...

Salihli Belediyespor’lu Judoculardan 5 Altın Madalya

...

Salihli Belediyespor Gol Düellosunu Kazandı 4-3

...

Ergsan Otomotiv’den Salihli OSB’ye Yatırım

...

Salihli Zabıtadan Fırınlara Gece Denetimi

...

Bakan Kasapoğlu Manisa Heyetini Ağırladı

...