» Güncel  » Haberler

  

Salihli’de ‘Web Tapu’ Dönemi Başladı
 

Salihli Belediyesi ile Salihli Tapu Müdürlüğü arasında “Web-Tapu Sistemi” protokolü imzalandı. Protokolle, tapuda yapılan pek çok hizmet belediyede de elektronik ortamda yapılabilecek.
Salihli’de vatandaşların tapu işlemlerini daha hızlı ve güvenli bir ortamda gerçekleştirebileceği yeni bir hizmet dönemi başlıyor. Salihli Belediyesi ile Salihli Tapu Müdürlüğü arasında, tapu müdürlüğü ile belediye birimlerindeki işlem yoğunluğunu azaltmak, işlem süreçlerini kısaltarak verimliliği artırmak amacıyla “Web Tapu Sistemi Üzerinden Elektronik Ortamda İşlem Yapma" kapsamında hazırlanan işbirliği protokolü, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda ile Salihli Tapu Müdürü Ahmet Kiremitçi tarafından imzalandı.
Web Tapu uygulaması hakkında bilgi veren Tapu Müdürü Kiremitçi, “Protokolle personelin iş yükü azalırken, vatandaşların tapu işlemlerini daha hızlı ve güvenli bir ortamda gerçekleştirmesi sağlanacak. Öte yandan işlemlerin bilgisayar üzerinden gerçekleştirilecek olması nedeniyle kâğıt israfı önlenecek. Uygulama sayesinde vatandaşların belediyeden şahsen teslim alarak tapu müdürlüğüne teslim etmesi gereken ıslak imzalı evraklar ile belediyenin tapu müdürlüğüne gönderdiği yazışma evrakları, Web Tapu Sistemi aracılığıyla elektronik olarak gönderilebilecek” dedi.
Gelişen teknolojinin hizmet kalitesini yükselterek insanlara zaman tasarrufu kazandırdığını ifade eden Başkan Kayda, “İlçe Tapu Müdürlüğü ile imzaladığımız protokolle Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün uygulamaya koyduğu “Web-Tapu Sistemi” sayesinde tapu işlemlerinde belge güvenliği sağlanacak, bürokrasi ve personelin iş yükü azaltılarak işlemler hızlanacak. Salihli´mize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.Haber Tarihi: 29.01.2020

HaberlerÖĞRENCİLERDEN CAN DOSTLARA ZİYARET

...

Salihli Belediyesi’nden “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” Projesine Tam Destek

...

SALİHLİ’DE ÜLKÜCÜ ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU DUALARLA ANILDI

...

Salihli’de Unutulmaz Türk Sanat Müziği Konseri

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR LİDERE TAKILDI

...

Salihli Zabıtasından Gıda Denetimi

...

Başkan Kayda’dan Yeşil-Beyazlı Futbolculara Baklava Sürprizi

...

Salihli’de 6. Geleneksel Deve Güreşleri Festivali 23 Şubat’ta Yapılacak

...

Salihli Belediyesi Personeline İş Güvenliği Eğitimi Semineri Verdi

...

Salihli Belediyespor’lu Judoculardan 5 Altın Madalya

...

Salihli Belediyespor Gol Düellosunu Kazandı 4-3

...

Ergsan Otomotiv’den Salihli OSB’ye Yatırım

...

Salihli Zabıtadan Fırınlara Gece Denetimi

...

Bakan Kasapoğlu Manisa Heyetini Ağırladı

...

Salihli Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi

...