» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi
 

Salihli Belediye Meclisi, Şubat ayı toplantısında Modern Pazaryerinde kurulan üretici pazarı, ikinci el eşya pazarı ve açık oto pazarı işgaliye ücretlerini belirledi.
Salihli Belediye Meclisi, Şubat ayı toplantısını Belediye Başkanı Zeki Kayda’nın şehir dışında olması nedeniyle Meclis Başkanvekili Mehmet Uygun başkanlığında gerçekleştirdi. Yoklama ve geçmiş meclis kararlarının dağıtılmasıyla başlayan toplantıda, ilk olarak Salihli Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde ilçeye kazandırılan Modern Pazaryeri’nde Cuma Günleri kurulan Üretici Pazarı, Cumartesi günleri kurulan 2.El Eşya Pazarı ve Pazar günleri kurulan Açık Oto Pazarındaki işgaliye fiyatlarını belirledi. Komisyon raporlarına göre, üretici ve 2. el eşya pazarında tezgah açanlardan 15 lira, açık oto pazarında ise araç başı 15 lira ücret alınması oy birliği ile kabul edildi.
Toplantıda, Yılmaz Mahallesinde bulunan 180 dönümlük arazide ekimi yapılan silajlık mısır ve yem bitkilerinin satılabilmesi için 2020 yılında uygulanacak olan kilogram fiyatı 0.45 lira olarak belirlenirken, Cumhuriyet Mahallesi 2254 ada 32 nolu parselin imar planı değişikliği talebi, Taytan Mahallesi 187 ada 1 ve 9 nolu parsellerin bitişik nizama dönüştürülmesine ilişkin plan değişikliği talebi ile 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan notlarının değerlendirilmesi için imar komisyonuna ek süre verilmesi talebi kabul edilirken, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 2020 yılı Gelir Tarifesine açıklama olarak eklenmesi gereken maddelerin görüşülmesi talebi Plan ve Bütçe Komisyonuna, İlçe merkezinde yer alan zemin katlarda dükkân yapılan yapılarda uygulanacak olan sundurma sistemi standartlarına göre gölgelik alan oluşturulması talebi ise İmar, Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna havale edildi.
Salihli Belediye Meclisi, bir sonraki toplantıyı 3 Mart Salı günü saat 20.00’da gerçekleştirecek.Haber Tarihi: 05.02.2020

HaberlerÖĞRENCİLERDEN CAN DOSTLARA ZİYARET

...

Salihli Belediyesi’nden “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” Projesine Tam Destek

...

SALİHLİ’DE ÜLKÜCÜ ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU DUALARLA ANILDI

...

Salihli’de Unutulmaz Türk Sanat Müziği Konseri

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR LİDERE TAKILDI

...

Salihli Zabıtasından Gıda Denetimi

...

Başkan Kayda’dan Yeşil-Beyazlı Futbolculara Baklava Sürprizi

...

Salihli’de 6. Geleneksel Deve Güreşleri Festivali 23 Şubat’ta Yapılacak

...

Salihli Belediyesi Personeline İş Güvenliği Eğitimi Semineri Verdi

...

Salihli Belediyespor’lu Judoculardan 5 Altın Madalya

...

Salihli Belediyespor Gol Düellosunu Kazandı 4-3

...

Ergsan Otomotiv’den Salihli OSB’ye Yatırım

...

Salihli Zabıtadan Fırınlara Gece Denetimi

...

Bakan Kasapoğlu Manisa Heyetini Ağırladı

...

Salihli Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi

...