» Güncel  » Haberler

  

Ergsan Otomotiv’den Salihli OSB’ye Yatırım
 

Doğalgazın Salihli’ye gelmesiyle birlikte Organize Sanayi Bölgesi (OSB) 2. Etaptaki sanayi parsellerine yatırımcılardan gelen talepler artarak devam ediyor. Ergsan Döküm Makina Otomotiv firması da yatırım için Salihli OSB’yi tercih etti. 15 dönüm arazi üzerinde kurulacak olan fabrikada 150 kişiye istihdam sağlanacak.
Salihli Belediye Başkanı ve aynı zamanda OSB Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kayda, bölgenin parlayan yıldızı olan Organize Sanayi Bölgesine yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiğine dikkat çekerek Ergsan Döküm Makina Otomotiv firmasının da yatırım için Salihli OSB’yi tercih ettiğini açıkladı. Başkan Kayda, 15 dönüm arazi üzerinde kurulacak olan fabrikada 150 kişiye istihdam sağlanacağını söyledi.
Yatırımcıların gözdesi olan Salihli OSB’ye başvuru talebinde bulunan Ergsan Döküm Makina Otomotiv Sanayi ve Ticaret Ltd. Şirketi ile yer tahsis sözleşmesi imzalandı. Belediye Başkanlık makamında gerçekleşen törende, Salihli OSB 2. Etaptan 15 dönüm sanayi parseli için başvuru talebinde bulunan Ergsan Döküm Makina Otomotiv Sanayi ve Ticaret Ltd. Ş. yetkilisi Olgar Erdoğanlar ile Belediye Başkanı Zeki Kayda arasında arsa tahsis sözleşmesi imzalandı. İmza töreni sonrasında kendilerine her konuda yardımcı olan Belediye Başkanı ve Salihli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kayda’ya teşekkür eden Erdoğanlar, “Salihli OSB’de 15 dönüm arazi üzerinde kuracağımız fabrikada 150 kişilik istihdamla alüminyum döküm otomotiv ve makina parça üretimi yapacağız. Ergsan firması olarak gelişen ve büyüyen Salihli OSB’yi tercih ettik. Şirketimize ve Salihli’ye hayırlı olsun” dedi.
Salihli OSB Müdürü Çağrı Duygu’nun da katıldığı imza töreninde konuşan Başkan Kayda, “Öncelikle imzaladığımız sözleşme yatırımcımıza, Ergsan firmasına ve Salihli’mize hayırlı olsun. Almanya’nın büyük otomobil markası Volkswagen’in Manisa’da kuracağı fabrikanın etkisiyle otomotiv yan sanayi firmaları da Salihli OSB’yi tercih ediyor. Otomotiv sektörünün de üretim için Salihli’mizde kuracağı fabrika sayesinde yeni iş kapıları açılacak. Hem Belediye Başkanı hem de OSB Yönetim Kurulu Başkanı olarak yatırımcılarımızı Salihli’mize davet ediyorum” diye konuştu.Haber Tarihi: 11.02.2020

HaberlerÖĞRENCİLERDEN CAN DOSTLARA ZİYARET

...

Salihli Belediyesi’nden “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” Projesine Tam Destek

...

SALİHLİ’DE ÜLKÜCÜ ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU DUALARLA ANILDI

...

Salihli’de Unutulmaz Türk Sanat Müziği Konseri

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR LİDERE TAKILDI

...

Salihli Zabıtasından Gıda Denetimi

...

Başkan Kayda’dan Yeşil-Beyazlı Futbolculara Baklava Sürprizi

...

Salihli’de 6. Geleneksel Deve Güreşleri Festivali 23 Şubat’ta Yapılacak

...

Salihli Belediyesi Personeline İş Güvenliği Eğitimi Semineri Verdi

...

Salihli Belediyespor’lu Judoculardan 5 Altın Madalya

...

Salihli Belediyespor Gol Düellosunu Kazandı 4-3

...

Ergsan Otomotiv’den Salihli OSB’ye Yatırım

...

Salihli Zabıtadan Fırınlara Gece Denetimi

...

Bakan Kasapoğlu Manisa Heyetini Ağırladı

...

Salihli Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi

...