» Güncel  » Haberler

  

“Çanakkale, Türk Milletinin İman Kalesidir.”
 

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Çanakkale Zaferinin 105. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Çanakkale Zaferi’nin Türk tarihinde çok önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Başkan Kayda, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını korumak için şahlanan, bağımsızlığı uğruna canını feda etmekten çekinmeyen Türk milletinin muhteşem bir destanıdır. Tarihi kahramanlıklarla dolu milletimizin yedi düveli dize getirdiği Çanakkale Zaferi, yüksek iman ve cesaretin göstergesidir. Dünya durdukça, bu topraklar bizim, bu vatan bizimdir.
Bundan 105 yıl önce vatanımıza göz diken düşmanlar Çanakkale Boğazına gelerek, ‘Hasta adam’ dedikleri Osmanlı’yı yıkmak için hain planlarını uygulamaya başlamışlardı. Soğuk bir mart sabahı Çanakkale Boğazı’ndan geçeriz, diyerek akşamına İstanbul’da kutlama planları bile yapmışlardı.
Ancak unuttukları bir şey vardır. O da, Türk milletinin yüksek imanı ve cesaretidir. Bu iman ve cesaret sayesinde haçlı zihniyeti tarihin en ağır yenilgilerinden birini almış ve Çanakkale’nin geçilmez olduğunu canlarıyla öğrenmişlerdir.
Aradan yıllar geçse de Türk milletinin fıtratı aynıdır. Kanı, aynı kandır. Dün Çanakkale’de beka mücadelesi veren milletimiz, bugün de aynı iman ve cesaretle düşmanlarının üstüne gitmektedir. Vatanımıza göz koyan kim olursa olsun, hesabı mutlaka sorulmaktadır. 15 Temmuz hain kalkışmasında olduğu gibi, terör örgütlerinin saldırılarında olduğu gibi aziz milletimiz, ay yıldızlı bayrağımızın altında birleşir, iman ve cesaretiyle dimdik ayakta durur.
Bu bayrak yere düşmesin diye Ezineli Yahya Çavuş, Havranlı Seyit Onbaşı, Selanikli Mustafa Kemal ve sayısız vatan evladı devleşmiştir. On beşinde bıyıkları yeni terleyen fidanlar, toprağın altında kefensiz yatmaktadır.
Türkiye Cumhuriyetinin tapusu Çanakkale’de alınmıştır. Çanakkale, vatandır. Orada Manisalı da şehit olmuştur, Mardinli de. Rizeli de toprağın altındadır, Adanalı da… Kudüslü de vatan derdiyle can vermiştir, İdlipli de…
Çanakkale ruhu, sonsuza kadar milletimizin sinesinde yaşayacaktır. Gözbebeğimiz, kahraman ordumuzun daima yanındayız. Her türlü vatan mücadelesinde dualarımız Mehmetçiğimiz için.
Bu emsali görülmemiş şanlı zaferin yıl dönümünde, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi saygıyla, minnetle ve rahmetle yad ediyorum.
Şehitler tepesinde dalgalanan bayrak inmeyecek, büyük Türkiye Cumhuriyet’i sonsuza kadar yaşayacaktır.”Haber Tarihi: 17.03.2020

HaberlerSalihli Belediye Meclisi Kayda Başkanlığında Ağustos Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Başkan Kayda, Personeli İle Bayramlaştı

...

Başkan Kayda’dan Hayırseverlere Teşekkür

...

Başkan Kayda, “Kurban Bayramı’na erişmenin huzuru ve mutluluğu içindeyiz.”

...

'Bizim Ev Sosyal Tesisleri' Sizler İçin Yenilendi

...

Başkan Kayda, “Kurban Bayramı’na erişmenin huzuru ve mutluluğu içindeyiz.”

...

Başkan Kayda ile Vali Karadeniz, Üniversite ve Yeni Devlet Hastanesi Yolunda İncelemelerde Bulundu

...

Salihli OSB Müteşebbis Heyeti Vali Karadeniz Başkanlığında Toplandı

...

Vali Karadeniz’den Başkan Kayda’ya İade-i Ziyaret

...

Salihli Belediyesi İle Vestel İşbirliğinde İş Arayanlara Müjde

...

SALİHLİ BELEDİYESİNDEN YİNE BİR DAYANIŞMA ÖRNEĞİ

...

BAŞKAN KAYDA, “ ÜRETİCİMİZE BOL VE BEREKETLİ BİR SEZON DİLİYORUM”

...

Başkan Kayda Bakan Kasapoğlu’na Salihli’nin Taleplerini İletti

...

Salihli’de 15 Temmuz Şehitleri Anıldı

...

Başkan Kayda, 15 Temmuz Şehitlerini Andı

...