» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediyesi Koronavirüse Karşı Halkı Bilgilendiriyor
 

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı ilçe genelinde ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdüren Salihli Belediyesi, toplum sağlığını korumak amacıyla vatandaşları koronavirüs salgınına karşı alınacak tedbirlere ilişkin hazırladığı reklam görselleri ve billboard tasarımlarıyla bilgilendiriyor.

Özellikle kamusal alanlar ile toplumsal kullanım alanlarında insan sağlığını tehdit eden virüs ve bakterilere karşı ilçe genelinde ilaçlama yaparak yeni tip koronavirüse karşı etkin önlemler almayı sürdüren Salihli Belediyesi, şehir merkezinde bulunan raket, durak, LED ekran ve billboardlarda virüsten korunmak için alınabilecek önlem ve tedbirler hakkında hazırlanan görsellerle vatandaşları bilgilendiriyor. Salihli Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan bilgilendirme video ve tasarımları da, şehrin birçok noktasına vatandaşların görebileceği şekilde LED ekran, raket, durak ve billboardlara asıldı.

İnsan sağlığını ciddi şekilde tehdit eden virüsün yayılmasının önlenmesi için hep birlikte mücadele edilmesi gerektiğini vurgulayan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, ilçe genelinde ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarının aralıksız devam edeceğini belirtti. Halk sağlığı açısından toplu yaşanılan yerler ile ortak kullanım alanlarında temizlik ve el hijyenine dikkat etmeleri yönünde vatandaşları uyaran Başkan Kayda, “Sağlık ekiplerimizle istişare ederek toplu kullanılan kamusal alanlarda, park ve bahçelerde, okullarda, sosyal tesislerde, belediye hizmet binası ve kamu kurumlarında, pazaryerlerinde, halk otobüslerinde ve kapalı alanlarda bulaşıcı hastalıklara neden olan virüslere karşı programlı bir şekilde dezenfeksiyon çalışması yapıyoruz. Hükümetimiz ve Sağlık Bakanlığımız tarafından virüse karşı alınan önlemleri de sosyal medya sayfalarımızdan halkımız ile paylaşıyoruz. Şehir merkezinde bulunan tüm reklam alanlarımızda virüsten korunmak için alınabilecek önlem ve tedbirler hakkında hazırladığımız duyurular ve görsellerle vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz” dedi.Haber Tarihi: 18.03.2020

HaberlerZabıta Çarşamba Pazarında Maske Dağıttı

...

Salihli Zabıtasından Korona Denetimi

...

Başkan Kayda, “Berat Kandilimiz Mübarek Olsun.”

...

Başkan Kayda, “Türk Polis Teşkilatı, Gurur Kaynağımızdır.”

...

Sevgi Yolu ve Meydanlardaki Banklar Söküldü

...

Salihli Belediyesi’nden Pazaryeri Açıklaması

...

Gıda Bankası Yüzleri Güldürüyor

...

Salihli Belediyesi Sağlık Personeline Kurşunlu Kaplıcalarında Konaklama Hizmeti Veriyor

...

Salihli’de Pazaryerlerine Korona Virüs Düzenlemesi

...

Salihli Zabıtasından Çarşamba Pazarında Korona Virüs Önlemleri

...

Başkan Kayda: “Salihli Sevdamızla Var Gücümüzle Çalışmaya Devam Edeceğiz”

...

Salihli'de Korona Virüs Tedbirleri Ele Alındı

...

Belediye Meclis Toplantılarına Korona Virüs Önlemi

...

Salihli Belediyesi’nden Muhtarlara Temizlik ve Dezenfektan Desteği

...

Salihli Belediyesi Mahallelerde Dezenfekte Çalışmalarını Sürdürüyor

...