» Güncel  » Haberler

  

Salihli'de Korona Virüs Tedbirleri Ele Alındı
 

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve bütün dünyayı etkisi altına alan Korona virüs salgını ile ilgili Salihli’de yapılan çalışmalar masaya yatırıldı. Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam başkanlığında yapılan değerlendirme toplantısında hükümetin, valiliğin, kaymakamlığın, il ve ilçe hıfzıssıhha kurulları tarafından alınan kararların uygulandığı, gerekli kontrollerin yapıldığı görüldü.
Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam “Vatandaşlarımızın Korona virüsten korunması ve salgının yayılmasının önlenmesi konusunda alınan kararları başarıyla uygulayan kurumlarımıza, 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızla evden çıkamayan, kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımıza yönelik VEFA Sosyal Destek Grubu’nda hizmet veren Belediyemize, Emniyet Müdürlüğümüze, Jandarmamıza, Aile Politikalar İlçe Müdürlüğümüze, Müftülüğümüze, İlçe Sağlık Müdürlüğümüze, Kızılay’ımıza teşekkür ediyorum.” dedi. Belediye Başkanı Zeki Kayda ise belediye ekiplerinin gece gündüz çalışarak temizlik, dezenfekte, kontrol çalışmalarını sürdürdüğünü, bu süreç içerisinde zorunlu olmadıkça vatandaşların dışarıya çıkmamasını, sosyal izolasyon ve kişisel temizlik kurallarına uymalarını istedi.
Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam başkanlığında gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanı Zeki Kayda, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Alşen, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, İlçe Sağlık Müdürü Doktor Sezgin Güleç, İlçe Tarım Müdürü Ali Demir, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Oktay Ayaz, Yazı İşleri Müdürü Harun Erdoğan katıldı.Haber Tarihi: 30.03.2020

HaberlerSalihli Belediyespor'da Sosyal Mesafeli İlk Antrenman

...

Başkan Kayda Yenilenen Bizim Ev’de İncelemelerde Bulundu

...

Başkan Kayda Kadın Kooperatifini Ziyaret Etti

...

Başkan Kayda 1 Haziran’daki Yeni Süreç Hakkında Açıklamalarda Bulundu

...

Gümüş Kafeterya Sosyal Tesislerinde Yoğun Çalışma

...

Başkan Kayda’dan Temizlik İşçilerine Teşekkür Ziyareti

...

Salihli’de Sosyal Mesafeli İlk Cuma Namazı Kılındı

...

Salihli Belediyesi Camileri Cuma Namazı İçin Dezenfekte Ediyor

...

Başkan Kayda Şehitlikleri Ziyaret Ederek Şehit Aileleriyle Bayramlaştı

...

Salihli’de 'Sağlık İçin Evde Kal, Hareketsiz Kalma' Etkinliği Büyük İlgi Gördü

...

Başkan Kayda, “Ramazan Bayramımız Kutlu Olsun.”

...

Salihli’de 19 Mayıs Coşkusu

...

Başkan Kayda Gençlerin 19 Mayıs Bayramını Kutladı

...

Salihli’de 19 Mayıs Bayramı Çelenk Sunma Töreni İle Başladı

...

BAŞKAN KAYDA, “ KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN. ”

...