» Güncel  » Haberler

  

Salihli Zabıtasından Çarşamba Pazarında Korona Virüs Önlemleri
 

Salihli Belediyesi, korona virüs salgını ile mücadele kapsamında bütün ekipleri ile alarma geçerek toplum sağlığı adına kamuya açık alanlarda, cadde ve sokaklar ile mahallelerde ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Özellikle vatandaşların yoğun olarak bulunduğu market ve pazarlarda bakanlık genelgesi kapsamında sıkı denetimler gerçekleştiren Salihli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, korona virüs salgınına karşı pazaryerlerinde denetimlerini en üst seviyeye çıkardı.
Salihli’de Çarşamba günü kurulan pazarda halkın sağlığını korumak adına görev yapan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İçişleri Bakanlığı´nın korona virüs salgını ile mücadele kapsamında yayınladığı genelge gereği, ilçede kurulan pazarlarda 3 metre kuralına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Pazarcıların maske ve eldiven takmalarını sağlayan zabıtalar, vatandaşları da tezgahlardaki ürünlere dokunmamaları ve pazarlara çocukları ile gelmemeleri konusunda uyarıyor.
Önlemler kapsamında Çarşamba pazarında tezgah açan esnaflar ve vatandaşlar Zabıta ekipleri tarafından ateşleri ölçülerek pazaryerine alındı. Vatandaşlar bir metre kuralına uyarak ve dezenfektanla ellerini temizleyerek pazaryerine girdi. Alınan önlemler hem vatandaşları hem de pazar esnafları tarafından memnuniyetle karşılandı. Çarşamba Pazarının, saat 18.00’da alışverişe kapatılacağı açıklandı.

Salihli Belediyesi’nin tüm ekipleriyle korona virüse karşı ilçe genelinde tüm önlemleri aldığını belirten Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Vatandaşlarımızın sağlığı için toplu yaşam alanlarında, cadde ve sokaklarımızda sık sık ilaçlama ve dezenfekte uygulaması yapıyoruz. Korona virüs tedbirleri kapsamında halkımızın sağlığına yönelik olarak alınan kararlar doğrultusunda Çarşamba Pazarında gerekli önlemlerimizi aldık. Pazara giriş ve çıkışları bariyerlerle ayırdık, dezenfaktanları yerleştirdik ve Pazar girişinde Zabıta personelimiz tarafından vatandaşlarımızın ateşlerini ölçüyoruz. Bu konuda hem esnaflarımız hem de vatandaşlarımız kurallara uyuyor. Sağlığımız için mecbur kalmadıkça tüm hemşehrilerimden sokağa çıkmamalarını ve evde kalmalarını istiyorum” dedi.Haber Tarihi: 02.04.2020

HaberlerSalihli Belediyespor'da Sosyal Mesafeli İlk Antrenman

...

Başkan Kayda Yenilenen Bizim Ev’de İncelemelerde Bulundu

...

Başkan Kayda Kadın Kooperatifini Ziyaret Etti

...

Başkan Kayda 1 Haziran’daki Yeni Süreç Hakkında Açıklamalarda Bulundu

...

Gümüş Kafeterya Sosyal Tesislerinde Yoğun Çalışma

...

Başkan Kayda’dan Temizlik İşçilerine Teşekkür Ziyareti

...

Salihli’de Sosyal Mesafeli İlk Cuma Namazı Kılındı

...

Salihli Belediyesi Camileri Cuma Namazı İçin Dezenfekte Ediyor

...

Başkan Kayda Şehitlikleri Ziyaret Ederek Şehit Aileleriyle Bayramlaştı

...

Salihli’de 'Sağlık İçin Evde Kal, Hareketsiz Kalma' Etkinliği Büyük İlgi Gördü

...

Başkan Kayda, “Ramazan Bayramımız Kutlu Olsun.”

...

Salihli’de 19 Mayıs Coşkusu

...

Başkan Kayda Gençlerin 19 Mayıs Bayramını Kutladı

...

Salihli’de 19 Mayıs Bayramı Çelenk Sunma Töreni İle Başladı

...

BAŞKAN KAYDA, “ KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN. ”

...