» Güncel  » Haberler

  

Salihli’de Pazaryerlerine Korona Virüs Düzenlemesi
 

Salihli Belediyesi, Çin’de ortaya çıkarak bütün dünyayı ve ülkemizi de etkisi altına alan korona virüs (Covid-19) salgınına karşı toplum sağlığını korumak amacıyla İçişleri Bakanlığı´nın Korona virüs tedbirleri kapsamında yayınladığı genelge kapsamında ülke genelinde olduğu gibi ilçedeki tüm pazaryerlerinde yeni düzenleme kurallarını uygulamaya başladı.
İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında korona virüs salgınına karşı pazaryerlerinde denetimlerini en üst seviyeye çıkaran Salihli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede kurulan pazaryerlerine kontrollü giriş ve çıkışları sağlamak amacıyla bariyerler yerleştirerek giriş ve çıkışlar için ayrı bir koridor oluşturdu. Pazarcıların maske ve eldiven takmalarını sağlayan zabıtalar, vatandaşları da tezgahlardaki ürünlere dokunmamaları ve pazarlara çocukları ile gelmemeleri konusunda uyararak esnafların 3 metre kuralına uygun bir şekilde tezgah açmalarını denetliyor. Zabıta ekipleri, pazaryerinde tezgah açan esnafların ve alışveriş için gelen vatandaşların ateşlerini ölçerek pazaryerine girişleri sağlıyor. Genelge kapsamında, pazaryerlerinin saat 18.00’da alışverişe kapatılacağı ve saat 19.00’da tüm esnafların tezgahlarını toplayarak pazarın dağılacağı açıklandı.

Salihli Belediyesi’nin bütün birimleriyle korona virüse karşı ilçe genelinde tüm önlemleri aldığını belirten Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Vatandaşlarımızın sağlığı için toplu yaşam alanlarında, cadde ve sokaklarımızda sık sık ilaçlama ve dezenfekte uygulaması yapıyoruz. Korona virüs tedbirleri kapsamında halkımızın sağlığına yönelik olarak İçişleri Bakanlığımızca alınan kararlar doğrultusunda ilçemizde kurulan tüm pazaryerlerinde gerekli önlemlerimizi aldık. Pazaryerine giriş ve çıkışları bariyerlerle ayırdık, dezenfaktanları yerleştirdik ve Pazar girişinde Zabıta personelimiz tarafından vatandaşlarımızın ateşlerini ölçüyoruz. Bu konuda hem esnaflarımız hem de vatandaşlarımız kurallara uyuyor. Pazaryerlerinde alışveriş saat 18.00’da sona erecek ve esnaflarımız tezgahlarını saat 19.00’a kadar toplayıp Pazar dağılacak. Sağlığımız için mecbur kalmadıkça tüm hemşehrilerimden sokağa çıkmamalarını ve evde kalmalarını istiyorum” dedi.Haber Tarihi: 02.04.2020

HaberlerSalihli Belediyespor'da Sosyal Mesafeli İlk Antrenman

...

Başkan Kayda Yenilenen Bizim Ev’de İncelemelerde Bulundu

...

Başkan Kayda Kadın Kooperatifini Ziyaret Etti

...

Başkan Kayda 1 Haziran’daki Yeni Süreç Hakkında Açıklamalarda Bulundu

...

Gümüş Kafeterya Sosyal Tesislerinde Yoğun Çalışma

...

Başkan Kayda’dan Temizlik İşçilerine Teşekkür Ziyareti

...

Salihli’de Sosyal Mesafeli İlk Cuma Namazı Kılındı

...

Salihli Belediyesi Camileri Cuma Namazı İçin Dezenfekte Ediyor

...

Başkan Kayda Şehitlikleri Ziyaret Ederek Şehit Aileleriyle Bayramlaştı

...

Salihli’de 'Sağlık İçin Evde Kal, Hareketsiz Kalma' Etkinliği Büyük İlgi Gördü

...

Başkan Kayda, “Ramazan Bayramımız Kutlu Olsun.”

...

Salihli’de 19 Mayıs Coşkusu

...

Başkan Kayda Gençlerin 19 Mayıs Bayramını Kutladı

...

Salihli’de 19 Mayıs Bayramı Çelenk Sunma Töreni İle Başladı

...

BAŞKAN KAYDA, “ KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN. ”

...