» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediyesi Sağlık Personeline Kurşunlu Kaplıcalarında Konaklama Hizmeti Veriyor
 

Salihli Belediyesi, Çin´de ortaya çıktıktan sonra tüm dünyaya yayılan ve Türkiye´yi de etkisine alan korona virüsle ilçede mücadele eden sağlık çalışanlarına Kurşunlu Kaplıcalarında ücretsiz konaklama hizmeti veriyor. Korona virüs tedbirleri kapsamında düzenli olarak ilaçlama, temizleme ve dezenfekte çalışmaları yapılan Kurşunlu Kaplıcaları, hastanelerde görev yapan sağlık personeline ücretsiz konaklama hizmeti vermeye başladı.
Salihli Belediyesi’nin tüm birimleriyle ilçe genelinde korona virüs tedbirleri uyarınca ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarına aralıksız devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Zeki Kayda, hepimizin sağlığı için büyük bir özveriyle evlerinden ve ailelerinden ayrı kalarak, gece-gündüz demeden büyük bir özveriyle fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarına Kurşunlu Kaplıcalarının tahsis edildiğini söyledi.
İlçe Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam başkanlığında oluşturulan komisyon öncülüğünde Salihli’de korona virüse karşı tüm tedbirlerin alındığını ve uygulandığını vurgulayan Başkan Kayda, “İnanıyorum ki bu zor günleri birlik ve beraberlik içerisinde kısa zamanda atlatacağız Zor bir süreçten geçtiğimiz bu günlerde yoğun bir çalışma temposu içinde, fedakarca görev yapan tüm sağlık çalışanlarımıza minnettarız ve kahraman sağlıkçılarımızı kaplıcalarımızda ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumuzu bildirmek isterim. Bu olağanüstü zor günlerde sağlık çalışanlarımızın yanındayız ve onları alkışlıyoruz” dedi.
Vatandaşlara da bir çağrıda bulunan Başkan Kayda, “Korona virüs salgınıyla mücadelede devletimizin aldığı tüm tedbirlere uyulması hepimiz için çok önemli. Lütfen zorunlu olmadıkça evlerimizden dışarı çıkmayalım, çocuklarımızı market ve pazarlara götürmeyelim. Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edelim. Evde kalalım” dedi.Haber Tarihi: 03.04.2020

HaberlerSalihli Belediyespor'da Sosyal Mesafeli İlk Antrenman

...

Başkan Kayda Yenilenen Bizim Ev’de İncelemelerde Bulundu

...

Başkan Kayda Kadın Kooperatifini Ziyaret Etti

...

Başkan Kayda 1 Haziran’daki Yeni Süreç Hakkında Açıklamalarda Bulundu

...

Gümüş Kafeterya Sosyal Tesislerinde Yoğun Çalışma

...

Başkan Kayda’dan Temizlik İşçilerine Teşekkür Ziyareti

...

Salihli’de Sosyal Mesafeli İlk Cuma Namazı Kılındı

...

Salihli Belediyesi Camileri Cuma Namazı İçin Dezenfekte Ediyor

...

Başkan Kayda Şehitlikleri Ziyaret Ederek Şehit Aileleriyle Bayramlaştı

...

Salihli’de 'Sağlık İçin Evde Kal, Hareketsiz Kalma' Etkinliği Büyük İlgi Gördü

...

Başkan Kayda, “Ramazan Bayramımız Kutlu Olsun.”

...

Salihli’de 19 Mayıs Coşkusu

...

Başkan Kayda Gençlerin 19 Mayıs Bayramını Kutladı

...

Salihli’de 19 Mayıs Bayramı Çelenk Sunma Töreni İle Başladı

...

BAŞKAN KAYDA, “ KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN. ”

...