» Güncel  » Haberler

  

Başkan Kayda, “Türk Polis Teşkilatı, Gurur Kaynağımızdır.”
 

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 175. yıl dönümü ve Polis Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Ülkemizin ve güvenliğimizin teminatı olan Emniyet mensuplarımızın bu anlamlı haftasını ve kuruluş yıl dönümünü kutlayan Başkan Kayda, emniyet teşkilatında görev yapan her bir çalışanın, övgülerin en yücesine layık olduğunu söyledi.
Başkan Kayda, mesajın devamında;
“10 Nisan 1845´te kurulan Türk Polis Teşkilatı; ülkemizin bölünmez bütünlüğü, halkımızın can ve mal güvenliği, huzur ve güven ortamını sağlamak için büyük bir özveriyle gece gündüz yılmadan 175 yıldır görevi başındadır. Hepimizin gurur kaynağıdır.
Kuruluşundan bugüne kadar ülkemizde huzur ve güvenliği sağlamayı, vatandaşımızın can ve mal güvenliği ile namusunu korumayı, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kendisine vazife edinen, gücünü Kanunlardan, desteğini de halktan alan geçmişi şanla ve şerefle dolu Türk Emniyet Teşkilatımız; Kanunların uygulanmasını gözetmek, kamu düzeni ile vatandaşların huzur ve güven içinde yaşamalarını sağlama noktasındaki kutsi görevlerini layıkıyla yerine getirmektedir.
Zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, dürüst ve özverili çalışma anlayışıyla üstlendiği her görevi yerine getiren emniyet mensuplarımız; insan haklarına saygılı, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, yüksek disiplin anlayışına sahip, güler yüzlü ve yardımsever olmasıyla da milletimizin gönlünde ayrı bir yere sahiptir.
Devletimizin bekası için huzurumuzun ve güvenliğimizin teminatı olan ve bu kutsal görevi, her türlü zorlu şartlar altında ifa eden başta Salihli Emniyet Müdürlüğü ile tüm Polis teşkilatı mensuplarının 175. kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası’nı kutluyorum.
Vatanımızın ve vatandaşlarımızın birliği, dirliği, huzuru ve güvenliği için şehit olan tüm kahraman polislerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Emekli olan ve halen görev yapan tüm polislerimize de aileleriyle birlikte sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.”Haber Tarihi: 07.04.2020

HaberlerSalihli Belediyespor'da Sosyal Mesafeli İlk Antrenman

...

Başkan Kayda Yenilenen Bizim Ev’de İncelemelerde Bulundu

...

Başkan Kayda Kadın Kooperatifini Ziyaret Etti

...

Başkan Kayda 1 Haziran’daki Yeni Süreç Hakkında Açıklamalarda Bulundu

...

Gümüş Kafeterya Sosyal Tesislerinde Yoğun Çalışma

...

Başkan Kayda’dan Temizlik İşçilerine Teşekkür Ziyareti

...

Salihli’de Sosyal Mesafeli İlk Cuma Namazı Kılındı

...

Salihli Belediyesi Camileri Cuma Namazı İçin Dezenfekte Ediyor

...

Başkan Kayda Şehitlikleri Ziyaret Ederek Şehit Aileleriyle Bayramlaştı

...

Salihli’de 'Sağlık İçin Evde Kal, Hareketsiz Kalma' Etkinliği Büyük İlgi Gördü

...

Başkan Kayda, “Ramazan Bayramımız Kutlu Olsun.”

...

Salihli’de 19 Mayıs Coşkusu

...

Başkan Kayda Gençlerin 19 Mayıs Bayramını Kutladı

...

Salihli’de 19 Mayıs Bayramı Çelenk Sunma Töreni İle Başladı

...

BAŞKAN KAYDA, “ KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN. ”

...