» Güncel  » Haberler

  

Belediye Vefa Grubu Bin Vatandaşa Hizmet Götürdü
 

Salihli Belediyesi, İçişleri Bakanlığı genelgesiyle tüm Türkiye’de oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu ile yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında ilçe genelinde sokağa çıkması yasaklanan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan kişiler ile tek başına yaşayan, ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan vatandaşların taleplerini karşılıyor.
Zabıta Müdürlüğü ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan kişiler ile kimsesi olmayan, yardıma muhtaç vatandaşların ilaç, gıda ve diğer taleplerini karşılayarak ihtiyaçlarını evlerine teslim etti. Ekipler, bugüne kadar 1000 vatandaşın talebini karşıladı.

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, evinden çıkması kısıtlanan vatandaşların mağduriyet yaşamaması için Belediye bünyesindeki Vefa Sosyal Destek Grubu sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımcı olduklarını belirtti. Ekiplerin haftada 7 gün 24 saat mesai yaptığını ifade eden Başkan Kayda, “Bu zor günlerde 65 yaş ve üstü, kronik rahatsızlığı bulunan ve engelli vatandaşlarımız ile tek başına yaşayan, ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan vatandaşlarımızın yardımına koşacağız ve onların taleplerini evlerine kadar götürmeye devam edeceğiz. Virüsle mücadeleyi birliktelik içinde kurallara uyarak kazanacağız. Belediyemizin ilgili tüm birimleriyle zor günlerde vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamaması için sahada çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın da mümkün olduğunca evde kalmalarını ve sosyal izolasyona uymalarını istiyorum ” dedi.Haber Tarihi: 29.04.2020

HaberlerBaşkan Kayda Kadın Kooperatifini Ziyaret Etti

...

Başkan Kayda 1 Haziran’daki Yeni Süreç Hakkında Açıklamalarda Bulundu

...

Gümüş Kafeterya Sosyal Tesislerinde Yoğun Çalışma

...

Başkan Kayda’dan Temizlik İşçilerine Teşekkür Ziyareti

...

Salihli’de Sosyal Mesafeli İlk Cuma Namazı Kılındı

...

Salihli Belediyesi Camileri Cuma Namazı İçin Dezenfekte Ediyor

...

Başkan Kayda Şehitlikleri Ziyaret Ederek Şehit Aileleriyle Bayramlaştı

...

Salihli’de 'Sağlık İçin Evde Kal, Hareketsiz Kalma' Etkinliği Büyük İlgi Gördü

...

Başkan Kayda, “Ramazan Bayramımız Kutlu Olsun.”

...

Salihli’de 19 Mayıs Coşkusu

...

Başkan Kayda Gençlerin 19 Mayıs Bayramını Kutladı

...

Salihli’de 19 Mayıs Bayramı Çelenk Sunma Töreni İle Başladı

...

BAŞKAN KAYDA, “ KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN. ”

...

BAŞKAN KAYDA’DAN 19 MAYIS MESAJI

...

Salihli Belediyesi 65 Yaş Üstü Vatandaşlara Dezenfektan Ve Maske Dağıttı

...