» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediyesi Berber ve Kuaför Salonlarını Dezenfekte Etti
 

Salihli Belediyesi, 11 Mayıs’ta tekrar hizmete açılacak olan berber ve kuaför işyerleri ile güzellik salonlarında dezenfekte çalışması yaptı. Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, Salihli’de bulunan 330 işyerinde dezenfekte çalışması yaparak işyeri sahiplerine maske ve el dezenfaktanı dağıttı.
Dünyayı saran korona virüs salgını dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında 21 Mart tarihinde kapanan berberler ve kuaförler ile güzellik salonları, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında 11 Mayıs´ta tekrar hizmet vermeye başlayacak. İlçe genelinde korona virüs salgınına karşı halk sağlığını korumak amacıyla ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdüren Salihli Belediyesi, yeniden açılacak olan berber, kuaför ve güzellik salonu işletmelerinde dezenfekte çalışmalarına başladı. Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Kadir Dilşeker, belediye ekiplerinin gerçekleştirdiği çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya teşekkür etti.
Salihli’de korona virüs salgınına karşı belediyenin ilk günden itibaren tüm birimleriyle ilaçlama ve dezenfektasyon çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Belediye Başkanı Zeki Kayda, normalleşme sürecinde açılacak olan berber, kuaför ve güzellik salonlarının belediye ekiplerince dezenfekte edildiğini söyledi. Esnaflara her zaman destek olduklarını ifade eden Başkan Kayda, “Korona virüs tedbirleri kapsamında belediye olarak yapılabilecek her türlü çalışmayı ivedilikle yaptık. Normalleşme sürecinde de yeniden hizmete açılacak işyerlerine yönelik dezenfekte ve temizlik çalışmaları gerçekleştireceğiz. Halkımızın sağlığını korumak için esnaflarımıza maske ve el dezenfaktanı dağıtıyoruz. Alınan tüm tedbirler ve kararlar bizim sağlığımız için lütfen kurallara uyalım” dedi.Haber Tarihi: 08.05.2020

HaberlerBaşkan Kayda Kadın Kooperatifini Ziyaret Etti

...

Başkan Kayda 1 Haziran’daki Yeni Süreç Hakkında Açıklamalarda Bulundu

...

Gümüş Kafeterya Sosyal Tesislerinde Yoğun Çalışma

...

Başkan Kayda’dan Temizlik İşçilerine Teşekkür Ziyareti

...

Salihli’de Sosyal Mesafeli İlk Cuma Namazı Kılındı

...

Salihli Belediyesi Camileri Cuma Namazı İçin Dezenfekte Ediyor

...

Başkan Kayda Şehitlikleri Ziyaret Ederek Şehit Aileleriyle Bayramlaştı

...

Salihli’de 'Sağlık İçin Evde Kal, Hareketsiz Kalma' Etkinliği Büyük İlgi Gördü

...

Başkan Kayda, “Ramazan Bayramımız Kutlu Olsun.”

...

Salihli’de 19 Mayıs Coşkusu

...

Başkan Kayda Gençlerin 19 Mayıs Bayramını Kutladı

...

Salihli’de 19 Mayıs Bayramı Çelenk Sunma Töreni İle Başladı

...

BAŞKAN KAYDA, “ KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN. ”

...

BAŞKAN KAYDA’DAN 19 MAYIS MESAJI

...

Salihli Belediyesi 65 Yaş Üstü Vatandaşlara Dezenfektan Ve Maske Dağıttı

...