» Güncel  » Haberler

  

Salihli’de 19 Mayıs Bayramı Çelenk Sunma Töreni İle Başladı
 

19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı Salihli’de korona salgını nedeniyle sosyal mesafeli ve maskeli bir şekilde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün bağımsızlık destanı olan Milli Mücadele´yi başlatmak üzere Samsun´a çıktığı tarih olan 19 Mayıs 1919´un 101. yıl dönümünde tüm Türkiye’de olduğu gibi Salihli’de de Atatürk Anıtı önünde çelenk töreni düzenlendi. Yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri dolayısıyla maske ve sosyal mesafe kuralına uygun olarak gerçekleştirilen törende Salihli İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Oktay Ayaz, Atatürk Anıtı´na çelenk bıraktı. Ardından törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Çelenk töreninin ardından yıl içerisinde Türkiye genelinde judo, kickboks, ve satranç branşlarında başarılı olan sporcular tek tek evlerinin önünde düzenlenen törenle ödüllendirildi. Türkiye ve dünya şampiyonlukları bulunan Hilal Öztürk ve Duygu Dirgen olmak üzere başarılı sporcular kickboks da Ege Naz Ercan, judo da Sümeyye Demir, Nehir Ekşi, Ceren Yılmaz, Aysun Ağdeve, İsmail Yılmaz, Özan Erol, Tuğba Yılmaz ve Şilan Bitgin ile satrançta Göktan Can Kara, Defne Kaçar ve Doruk Domurcak’a ödüllerini Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Oktay Ayaz tarafından sosyal mesafe kurallarına uyularak verildi.
Öte yandan 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Salihli Belediyesi tarafından bayraklarla süslenen araçlar, şehir merkezi ile mahallelerde gezerek Salihlililerin bayram coşkusuna ortak oldu.Haber Tarihi: 21.05.2020

HaberlerSalihli Belediyespor'da Sosyal Mesafeli İlk Antrenman

...

Başkan Kayda Yenilenen Bizim Ev’de İncelemelerde Bulundu

...

Başkan Kayda Kadın Kooperatifini Ziyaret Etti

...

Başkan Kayda 1 Haziran’daki Yeni Süreç Hakkında Açıklamalarda Bulundu

...

Gümüş Kafeterya Sosyal Tesislerinde Yoğun Çalışma

...

Başkan Kayda’dan Temizlik İşçilerine Teşekkür Ziyareti

...

Salihli’de Sosyal Mesafeli İlk Cuma Namazı Kılındı

...

Salihli Belediyesi Camileri Cuma Namazı İçin Dezenfekte Ediyor

...

Başkan Kayda Şehitlikleri Ziyaret Ederek Şehit Aileleriyle Bayramlaştı

...

Salihli’de 'Sağlık İçin Evde Kal, Hareketsiz Kalma' Etkinliği Büyük İlgi Gördü

...

Başkan Kayda, “Ramazan Bayramımız Kutlu Olsun.”

...

Salihli’de 19 Mayıs Coşkusu

...

Başkan Kayda Gençlerin 19 Mayıs Bayramını Kutladı

...

Salihli’de 19 Mayıs Bayramı Çelenk Sunma Töreni İle Başladı

...

BAŞKAN KAYDA, “ KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN. ”

...