» Güncel  » Haberler

  

Salihli’de 19 Mayıs Bayramı Çelenk Sunma Töreni İle Başladı
 

19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı Salihli’de korona salgını nedeniyle sosyal mesafeli ve maskeli bir şekilde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün bağımsızlık destanı olan Milli Mücadele´yi başlatmak üzere Samsun´a çıktığı tarih olan 19 Mayıs 1919´un 101. yıl dönümünde tüm Türkiye’de olduğu gibi Salihli’de de Atatürk Anıtı önünde çelenk töreni düzenlendi. Yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri dolayısıyla maske ve sosyal mesafe kuralına uygun olarak gerçekleştirilen törende Salihli İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Oktay Ayaz, Atatürk Anıtı´na çelenk bıraktı. Ardından törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Çelenk töreninin ardından yıl içerisinde Türkiye genelinde judo, kickboks, ve satranç branşlarında başarılı olan sporcular tek tek evlerinin önünde düzenlenen törenle ödüllendirildi. Türkiye ve dünya şampiyonlukları bulunan Hilal Öztürk ve Duygu Dirgen olmak üzere başarılı sporcular kickboks da Ege Naz Ercan, judo da Sümeyye Demir, Nehir Ekşi, Ceren Yılmaz, Aysun Ağdeve, İsmail Yılmaz, Özan Erol, Tuğba Yılmaz ve Şilan Bitgin ile satrançta Göktan Can Kara, Defne Kaçar ve Doruk Domurcak’a ödüllerini Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Oktay Ayaz tarafından sosyal mesafe kurallarına uyularak verildi.
Öte yandan 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Salihli Belediyesi tarafından bayraklarla süslenen araçlar, şehir merkezi ile mahallelerde gezerek Salihlililerin bayram coşkusuna ortak oldu.Haber Tarihi: 21.05.2020

HaberlerBaşkan Kayda, “İnandık, Çalıştık ve Başardık.” “Salihli Temiz Enerji Doğalgaza Kavuştu”

...

Başkan Kayda, Personelin Gazeteciler Gününü Kutladı

...

Salihli’nin Sultanları Galibiyet Serisini Sürdürüyor 3-1

...

Belediye Ekipleri Hız Kesmiyor

...

Başkan Kayda, Gazeteciler Gününü Kutladı

...

Salihli Belediye Meclisi, Kayda Başkanlığında Yeni Yılın İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihli’nin Sultanları Aydın’da Kazandı

...

Başkan Kayda, “Yeni Yılda Da Hizmetlerimiz Kesintisiz Sürüyor”

...

Salihli Belediye Meclisi, 2021 Yılının İlk Oturumunu Kayda Başkanlığında Gerçekleştirecek

...

Salihli Belediyesi Ekipleri Yeni Yıl Kısıtlamasında Sahada Çalışıyor

...

Başkan Kayda, Personelin Yeni Yılını Kutladı

...

Salihli OSB Müteşebbis Heyeti 2020’nin Son Toplantısını Yaptı

...

Başkan Kayda, “Yeni Yılda Herkese Sağlık Dilerim.”

...

Salihli’de Meydan ve Parklar Işıl Işıl

...

Başkan Kayda, “Kısıtlamada Ekiplerimiz Sahada Olacak”

...