» Güncel  » Haberler

  

Başkan Kayda 1 Haziran’daki Yeni Süreç Hakkında Açıklamalarda Bulundu
 

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, İçişleri Bakanlığı genelgesiyle korona virüs tedbirleri kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi Salihli’de de açılacak olan işletmeler ve işyerleri hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Kayda, Başkan Yardımcıları Metin Durmaz ve Mahmut Süreyya Karaoğlu, Zabıta Müdürü Mustafa Yıldırım ile normalleşme süreciyle ilgili değerlendirme toplantısı yaparak bilgiler verdi.

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, İçişleri Bakanlığı genelgesiyle korona virüs tedbirleri kapsamında lokanta, kafe vb. işyerleri, park, mesire yerleri, sosyete pazarlarıyla ilgili normalleşme süreci hakkında Başkan Yardımcıları Metin Durmaz ve Mahmut Süreyya Karaoğlu, Zabıta Müdürü Mustafa Yıldırım ile değerlendirme toplantısı yaptı. Normalleşme süreciyle birlikte 1 Haziran’da başlayacak olan yeni dönemde tüm Türkiye’de olduğu gibi Salihli’de de 2,5 aydır kapalı olan işletmelerin ve işyerlerinin tekrar faaliyete başlayacağını belirten Başkan Kayda, tüm esnaflara bol ve bereketli kazançlar diledi.

Yeni dönemde işletmelerin ve işyerlerinin korona virüs tedbirleri kapsamında denetleneceğini açıklayan Başkan Kayda, “Korona virüs salgını nedeniyle 2,5 aydır devam eden sokak kısıtlaması ve şehirlerarası seyahat yasakları son buluyor. 1 Haziran itibarıyla pek çok şey değişiyor. Türkiye artık normalleşme sürecine girdi. Korona virüs tedbirleri kapsamında kapatılan işletmeler ve işyerleri tekrar açılıyor. Kaymakamlık, Belediyemiz ve Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde vatandaşlarımızın sağlığını korumak için kontroller yaparak rutin ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarına devam edeceğiz. Zorunlu olmadıkça evlerimizde kalmaya devam edelim. Bu süreçte sosyal mesafe kuralına, hijyen ve temizliğe dikkat edelim ve alınan tüm kararlara uyarak tedbiri asla bırakmayalım” dedi.

 


Haber Tarihi: 01.06.2020

HaberlerŞehit Aileleri Derneğinden Başkan Kayda’ya Teşekkür Ziyareti

...

Başkan Kayda, Büyükşehir Komisyon Üyelerini Ağırladı

...

Başkan Kayda’dan Vali Karadeniz’e Hayırlı Olsun Ziyareti

...

Salihli Belediyesinden Mevsimlik Tarım İşçilerine Gıda ve Giyecek Yardımı

...

“Hepimizin Kahramanı Babalarımızın, Bu Anlamlı Günü Kutlu Olsun.”

...

Salihli Belediyesinden Yeniköy’e 20 Bin Metrekare Kilit Parke Taş

...

Salihli Belediyesinden Çöp Taksi Uygulaması

...

Muhtarlardan Cengiz Başkan ve Zeki Başkana Hizmet Teşekkürü

...

Salihli Belediye Meclisi 2 Ay Sonra Kayda Başkanlığında Toplandı

...

Salihli Belediye Meclisi Kayda Başkanlığında 11 Haziran’da Toplanıyor

...

Salihli Belediyesi Meclis Salonunu Dezenfekte Etti

...

Jeopark Belediyeler Birliği Meclisi Kayda Başkanlığında Toplandı

...

Salihli Zabıtasından Normalleşme Bilgilendirmesi

...

Salihli Belediyespor'da Sosyal Mesafeli İlk Antrenman

...

Başkan Kayda Yenilenen Bizim Ev’de İncelemelerde Bulundu

...