» Güncel  » Haberler

  

Başkan Kayda Kadın Kooperatifini Ziyaret Etti
 

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Salihli Belediyesinin de ortak olarak yer tahsis ettiği S.S. Salihli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifini ziyaret etti. Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu ile birlikte kooperatifi ziyaret eden Başkan Kayda, Kooperatif Başkanı Yasemin Ademoğlu ile kooperatif üyelerine çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Kadınların üretken bireyler olarak toplumsal yaşama katılmalarını ve el emeklerini değerlendirmelerini sağlamak amacıyla kooperatif çatısı altında buluşturduklarını ifade eden Başkan Kayda, kooperatif üyelerinin hazırladıkları hediyelik eşyalar ve yetiştirdikleri organik ürünlerle aile bütçesine katkı sağladıklarını söyledi. Kadınların her alanda başarılı olduklarını belirten Başkan Kayda, “Belediyemizin de ortak olduğu ve yer tahsis ettiği S.S. Salihli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifini ziyaret ederek kooperatif üyelerimiz ile birlikte Salihli´miz için yapacağımız ortak projeler konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Kadınlarımızın üretken bireyler olarak toplumsal yaşama katılmalarını sağlamak ve el emeklerini değerlendirmelerine destek olmak amacıyla kooperatif çatısı altında birleşerek özveriyle emek harcayan tüm üyelerimize çalışmalarında kolaylıklar dilerim” dedi.

Ziyaretten dolayı mutlu olduğunu söyleyen Kooperatif Başkanı Yasemin Ademoğlu da, kooperatifin kurulmasında ve yer tahsis edilmesinde kendilerine her zaman destek olan Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya üyeler adına teşekkür etti. S.S. Salihli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi olarak Türkiye’nin dört bir yanına organik ürünlerden gönderdiklerini belirten Ademoğlu, “Salihli Ovasındaki dünyaca ünlü sultaniye üzüm bağlarından toplanan yaprakları salamura yapan kadınlar, cam kavanozlardaki asma yapraklarını kargo aracılığıyla Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırıyor.
Bunun yanı sıra, hayıt, çiçek ve çam balı, propolis, tarhana, makarna, lavanta yağı ve lavanta sabunu satışına başladık. Organik ürünlerimizden almak isteyenler Salihli Kadın Kooperatifi instagram sayfamızdan ve 0 530 1566399 nolu telefondan bize ulaşabilirler” dedi.Haber Tarihi: 02.06.2020

HaberlerŞehit Aileleri Derneğinden Başkan Kayda’ya Teşekkür Ziyareti

...

Başkan Kayda, Büyükşehir Komisyon Üyelerini Ağırladı

...

Başkan Kayda’dan Vali Karadeniz’e Hayırlı Olsun Ziyareti

...

Salihli Belediyesinden Mevsimlik Tarım İşçilerine Gıda ve Giyecek Yardımı

...

“Hepimizin Kahramanı Babalarımızın, Bu Anlamlı Günü Kutlu Olsun.”

...

Salihli Belediyesinden Yeniköy’e 20 Bin Metrekare Kilit Parke Taş

...

Salihli Belediyesinden Çöp Taksi Uygulaması

...

Muhtarlardan Cengiz Başkan ve Zeki Başkana Hizmet Teşekkürü

...

Salihli Belediye Meclisi 2 Ay Sonra Kayda Başkanlığında Toplandı

...

Salihli Belediye Meclisi Kayda Başkanlığında 11 Haziran’da Toplanıyor

...

Salihli Belediyesi Meclis Salonunu Dezenfekte Etti

...

Jeopark Belediyeler Birliği Meclisi Kayda Başkanlığında Toplandı

...

Salihli Zabıtasından Normalleşme Bilgilendirmesi

...

Salihli Belediyespor'da Sosyal Mesafeli İlk Antrenman

...

Başkan Kayda Yenilenen Bizim Ev’de İncelemelerde Bulundu

...