» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediye Meclisi 2 Ay Sonra Kayda Başkanlığında Toplandı
 

Salihli Belediye Meclisi, korona virüs önlemleri nedeniyle 2 aydır yapılamayan meclis toplantısını 1 Haziran’dan itibaren normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında gerçekleştirdi. Belediye ekiplerince ilaçlanarak dezenfekte edilen meclis salonuna ateşleri ölçülerek alınan meclis üyeleri, sosyal mesafeye uygun tedbirler alınarak hazırlanan oturma düzeniyle toplantıya katıldı. Meclis üyeleri, 15 gündem maddesini görüşerek karara bağladı.

Belediye Meclis Salonunda salgın sonrasında gerçekleşen Haziran ayı meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Başkan Zeki Kayda, koronavirüs tedbirleri kapsamında Salihli Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları meclis üyelerine anlattı. Tüm dünyayı ve ülkemizi de etkisi altına alan (Kovid-19) salgını nedeniyle 2 ay sonra ilk meclis toplantısında yeniden bir araya geldiklerini söyleyen Başkan Kayda, salgında hayatını kaybeden vatandaşları rahmetle andı. Hükümetin aldığı önlemler kapsamında ülkemizin bu zor süreci kısa zamanda atlattığını ifade eden Başkan Kayda, “Devletimizin aldığı tedbirler kapsamında biz de Salihli Belediyesi olarak salgın sürecinde tüm önlemlerimizi alarak halkımızın sağlığını korumak için sorumluluk alanımızdaki tüm yerlerde 7 gün 24 saat ekiplerimizle mücadele ettik. İlçe merkezi ile mahallelerimizde ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmaları yaptık. Salgın döneminde vatandaşlarımıza ve işyerleri kapanan esnaflarımıza destek olmak amacıyla 10 bin gıda paketi dağıttık. Belediyemiz Gıda Bankası, iş adamlarımız ve hayırseverlerin yardımlarıyla ihtiyaç sahibi insanlarımızın yanlarında olduk. Can dostlarımıza mama desteğinde bulunduk. Kaplıcalarımızda sağlık çalışanlarımızı misafir ettik. Vefa Sosyal Destek ekibimizle vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşıladık” dedi.

Pazaryerlerinde virüs tedbirleri aldıklarını ifade eden Başkan Kayda, “Salgın sürecinde hem ülkemizde hem de Salihli’mizde zor günlerden geçtik ama Hükümetimizin ve Belediyemizin aldığı tedbirler kapsamında ilçemizde herhangi bir olumsuzluk yaşamadık. Salgın döneminde Salihli’miz için canla başla görev yapan başta idarecilerimiz olmak üzere bizler için özveriyle emek harcayan tüm sağlık çalışanlarına, güvenlik güçlerimize ve sahada ter döken belediye personelime yürekten teşekkür ediyorum. Tedbiri elden bırakmayalım. Maske takalım, temizliğe ve hijyene dikkat ederek sosyal mesafemizi koruyalım. Meclis toplantımızda aldığımız kararların hayırlı olmasını temenni eder tüm hemşehrilerime sağlıklı günler dilerim” dedi.

Encümen ve Komisyonlara Üye Seçildi

Salihli Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısında Nisan 2021’e kadar görev yapacak olan Encümen Üyeleri ile meclis ihtisas komisyonlarında görev alacak isimler belirlendi. Gizli oylama ile yapılan oylama sonucunda, MHP’den Esra Gündoğdu ve Ahmet Yılmaz ile AK Parti’den Mehmet Uyğun Encümen Üyeliğine seçildi.
Ardından meclis ihtisas komisyonlarının seçimine geçildi. Yapılan açık oylamada, Plan Bütçe Komisyonuna MHP’den İsa Yıldırım ve İrfan Demir, AK Parti’den Pınar Kaplan ile CHP’den Yavuz Özden ve Zeynel Abidin Alpaslan, İmar Komisyonuna MHP’den Yücel Kaşıkçı ve Hüseyin Yılmaz, AK Parti’den Adnan Karataş, CHP’den Koray Kaplan ve Tamer Aluş, Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna MHP’den İsa Uysal ve Yunus Candan, AK Parti’den Fethi Söğüt, CHP’den Tayyar Ünsal ve Ozan Taşdelen, Eğitim Kültür Sosyal İşler Gençlik ve Spor Komisyonuna MHP’den Esra Gündoğdu ve Reşide Sağlam, AK Parti’den Fethi Söğüt, CHP’den Ahmet Kavak ve Denizhan Yıldız, Engelliler ve Kadın Sorunları Komisyonuna ise MHP’den Esra Gündoğdu ve Reşide Sağlam, AK Parti’den Fatma Ünlü, CHP’den Hasan Yalabık ve Abdülbaki Kalkan oy birliği ile seçildi.

Haziran ayı meclis toplantısında, Denetim Komisyonu tarafından hazırlanan Denetim raporu okunarak meclise sunuldu. Daha sonra Salihli Belediyesinin 2019 yılı Faaliyet Raporu görüşüldü. Yasa gereği Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, yerini Meclis 1. Başkanvekili Mehmet Uyğun’a bıraktı. Mecliste grubu bulunan MHP, AK Parti, CHP ve İYİ Parti grup sözcülerinin Faaliyet Raporu üzerine görüşlerini bildirmesinin ardından 2019 yılı Faaliyet Raporu, oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıda, pazaryerlerinden alınan işgaliye ücretleri yeniden değerlendirilerek komisyondan gelen rapor oy birliği ile kabul edildi. (Kovid-19) salgını nedeniyle satış, ecrimisl ve kiralamadan kaynaklanan bedeller ile Katı Atık Su bedellerinin görüşülmesi talepleri ise Plan Bütçe Komisyonu ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna havale edildi.
Salihli Belediye Meclisi, bir sonraki toplantıyı 7 Temmuz Salı günü saat 21.00’da gerçekleştirecek.Haber Tarihi: 12.06.2020

HaberlerBaşkan Kayda, Personeli İle Bayramlaştı

...

Başkan Kayda’dan Hayırseverlere Teşekkür

...

Başkan Kayda, Protokol Üyeleri Ve Vatandaşlarla Bayramlaştı

...

Başkan Kayda, “İyi Bayramlar Salihli’m”

...

Gıda Bankası İle Yüzler Gülüyor

...

4 Mevsimde Ayrı Güzelliğe Bürünen Kurşunlu Vadisi Sizleri Bekliyor

...

Salihli Belediyespor’lu Judoculardan 4 Altın Madalya

...

Salihli’de 15 Temmuz Şehitleri Anıldı

...

Salihli’de 15 Temmuz Etkinlikleri Başladı

...

Salihli Belediyespor’lu Ceren Yılmaz’a Milli Görev

...

Başkan Kayda, “15 Temmuz’da Demokrasiye İnananlar Kazandı.”

...

Salihli Belediyesi Camilerde Bayram Temizliği Yaptı

...

Salihli Belediyesi Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır

...

Büyükşehir’den Salihli Kadın Kooperatifine Ziyaret

...

Kent Müzesi Gençlik Kampı Öğrencilerini Ağırladı

...