» Güncel  » Haberler

  

Muhtarlardan Cengiz Başkan ve Zeki Başkana Hizmet Teşekkürü
 

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Salihli ilçesinde Köseali-Yağmurlar-Burhan ve Çakaldoğan Mahalleleri ile birlikte toplamda 19 mahalleyi kapsayan 12 kilometre uzunluğundaki yolda asfalt öncesi temel malzeme serimine başladı. Ekiplerin çalışmalarını, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Salihli Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim Karaca ve Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay ile mahalle muhtarlarıyla birlikte inceledi. Yapılan yol çalışmasından dolayı mutlu olduklarını ifade eden muhtarlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya hizmetler için şiir yazarak teşekkürlerini iletti.
Manisa Büyükşehir Belediyesi, yılların sorunlarını bir bir ortadan kaldırırken halka dokunan hizmetleri ile kırsal mahallelere can veriyor. Bu kapsamda tarım alanlarının yoğun olduğu ve toplamda 19 mahallenin kullandığı Köseali-Yağmurlar-Burhan-Çakaldoğan arasındaki yolun yapımına başlandı. 12 kilometrelik güzergahta yapılan çalışmayı Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Kurtuluş Kuruçay, Salihli Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim Karaca, Salihli Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürü Serkan Sözer, Büyükşehir Salihli Muhtarlık İşleri Sorumlusu Orçun Abalı, Köseali Mahalle Muhtarı Hüseyin Deniz, Yağmurlar Mahalle Muhtarı Turan Can, Çakaldoğan Mahalle Muhtarı Ali Özyürek, Burhan Mahalle Muhtarı Yahya Akkol, Hacıbektaşlı Mahalle Muhtarı Muammer Gürsoy ve Çelikli Mahalle Muhtarı Erol Akça ile birlikte inceledi.
Çalışmaların mahalle halkını oldukça mutlu ettiğini söyleyen muhtarlar, mutluluklarını dile getirdiler.
Köseali Mahalle Muhtarı Hüseyin Deniz, “İş makineleri ile dolgu çalışmaları yapıldı. Yaklaşık 20 yıl önce açılan bu yol, bakımsızlıktan ötürü çok kötüydü. Hızlı bir şekilde asfalt için temel malzeme serimi yapıldı. Halkımız da bu çalışmadan oldukça mutlu. Mahalleleri bağlayan önemli bir yol burası. Emeği geçen personellere, Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ile Salihli Belediye Başkanımız Zeki Kayda’ya çok teşekkür ediyorum” dedi.
Yağmurlar Mahalle Muhtarı Turan Can, “Cengiz Başkanıma sevgi ve selamlarımı gönderiyorum. Yıllardır çözülemeyen yol sorunumuzu, ´Halka hizmet hakka hizmettir´ diyerek çözdü. Allah bin kere razı olsun. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Bizim için büyük bir sorundu. Yollarımız çok kötüydü. Başkanımız söz verdi ve sözünü de çok güzel şekilde tuttu. Hem köylüm adına hem de kendi adıma buradan Cengiz Başkanıma teşekkür ediyorum” dedi.
Çakaldoğan Mahalle Muhtarı Ali Özyürek, “Yollarımız yapılmaya başlandı. Ben öncelikle Cengiz Başkanımıza teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olduktan sonra çok güzel hizmetler aldık. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Burhan Mahalle Muhtarı Yahya Akkol, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün´e çok teşekkür ediyoruz. Burhan ile Çakaldoğan arasındaki yolumuz yaklaşık 25 sene önce açıldı. Bu süreçte asfalt atılmadı. Şimdi yolumuzun asfaltlanıyor olması bizleri çok sevindirdi. Başkanımız Cengiz Ergün´den Allah razı olsun. Mahallem ve şahsım adına emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
Hacıbektaşlı Mahalle Muhtarı Muammer Gürsoy, “Hacıbektaşlı ile Çelikli´yi bağlayan yol stabilize olup, son zamanlarda hızla çalışma yapıldı. Mezarlık yolumuz da yapıldı. Çalışanlara, yetkililere, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda´ya ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün´e teşekkür ediyoruz” dedi.
Çelikli Mahalle Muhtarı Erol Akça, “Bizim şu anda temel malzememiz çekildi. Asfalt stokları çekilmeye başlıyor. Genişletmeler yapıldı. Cengiz Başkanımız sağ olsun, köylerimize çok önem veriyor. Özellikle, kırsal köylerimiz geride kalmıştı. Ama Cengiz Başkanımızla birlikte artık ´Köylü Milletin Efendisidir´ ifadesini yeniden hatırladık. Yol medeniyettir, Zeki Başkanımız ve Cengiz Başkanımızla birlikte yollarımız yapılıyor. Ve bu nedenle ben onlara bir dua etmek istiyorum. Allah´ım onlara seçim kaybetmeyi nasip eylemesin. En büyük temennim ve dileğim budur. Sonsuz teşekkürler” dedi.
Yağmurlar Mahallesi Eski Muhtarı Mehmet Özkan´da yazdığı şiirle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün´e teşekkür etti. Özkan´ın şiirini mevcut mahalle muhtarı Turan Can okudu. İşte o şiirden bir bölüm,

´Belediye Başkanlarımız Cengiz Ergün ve Zeki Kayda
Bu belediye başkanlarımızdan olur bizlere fayda
Yaşamlarını sürdürüyorlar sahada
Yolumuz oluyor Haziran ayında
Bizler oturuyoruz yemyeşil dağda
Hizmet etmek gururdur,
Söz vermek insana onurdur
Hizmet etmiyorsan senin sonundur
Bu güne bak bu bir yorumdur
Güveniyoruz, ovalarda dağlarda
Üzümlerimiz var bağlarda
Müdürlerimiz, şeflerimiz yollarda
Bizim oyumuz olur hayırlı kullara’

Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, "Ekiplerimiz, 7 gün 24 saat işlerinin başındalar. Gece yarısı 3´te beton yol atıyoruz, gece yarısı temel seriyoruz. Cumartesi pazar demeden hummalı bir çalışma içindeyiz. Bu çalışmalar, 17 ilçemizde var. 4 şantiyemizle beraber bu işleri yapıyoruz. Şu anda Salihli ilçemizde Köseali-Yağmurlar-Burhan ve Çakaldoğan´ı kapsayan bağlıları ile beraber toplamda 19 mahalleyi ilgilendiren 12 kilometre uzunluğundaki yol yapım çalışmalarımız başladı. Muhtarlarımızın memnuniyeti gözlerinden okunuyor. Ekiplerimiz sezonda yoruluyor belki ama muhtarların mutluluğu, vatandaşların Allah razı olsun demesi Cengiz Ergün´e teşekkür etmesi bizlerin yorgunluğunu alıyor. Başkanımızın 800 kilometre asfalt talimatı var. Bunu gerçekleştirmek için tüm ekiplerimizle canla başla çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.Haber Tarihi: 16.06.2020

HaberlerBaşkan Kayda, Personeli İle Bayramlaştı

...

Başkan Kayda’dan Hayırseverlere Teşekkür

...

Başkan Kayda, Protokol Üyeleri Ve Vatandaşlarla Bayramlaştı

...

Başkan Kayda, “İyi Bayramlar Salihli’m”

...

Gıda Bankası İle Yüzler Gülüyor

...

4 Mevsimde Ayrı Güzelliğe Bürünen Kurşunlu Vadisi Sizleri Bekliyor

...

Salihli Belediyespor’lu Judoculardan 4 Altın Madalya

...

Salihli’de 15 Temmuz Şehitleri Anıldı

...

Salihli’de 15 Temmuz Etkinlikleri Başladı

...

Salihli Belediyespor’lu Ceren Yılmaz’a Milli Görev

...

Başkan Kayda, “15 Temmuz’da Demokrasiye İnananlar Kazandı.”

...

Salihli Belediyesi Camilerde Bayram Temizliği Yaptı

...

Salihli Belediyesi Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır

...

Büyükşehir’den Salihli Kadın Kooperatifine Ziyaret

...

Kent Müzesi Gençlik Kampı Öğrencilerini Ağırladı

...