» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediye Meclisi Kayda Başkanlığında Temmuz Toplantısını Gerçekleştirdi
 

Salihli Belediye Meclisi, Temmuz ayı toplantısını Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonunda yeni tip korona virüs tedbirleri alınarak gerçekleşen toplantıda, meclis üyeleri 10 gündem maddesini görüşerek karara bağladı.

Temmuz ayı meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “AK Parti Meclis Üyemiz Mehmet Uyğun’un annesinin vefatından büyük üzüntü duydum. Merhumeye Allah’tan rahmet, Meclis Üyemize baş sağlığı diliyorum. İYİ Parti’den istifa ederek Meclisimizde bağımsız meclis üyesi olarak görevini sürdürecek olan sayın Ufuk Erdöl’e başarılar dilerim. Temmuz ayı meclis toplantımızda alacağımız kararların da şimdiden Salihli’mize ve hemşehrilerimize hayırlar getirmesini temenni ederim” dedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarında dile getirdiği korona vaka sayılarındaki artışa dikkat çekerek rehavete kapılmama uyarısında bulunan Başkan Kayda, “Salihli’mizde alınan tedbirler sonucunda vaka sayıları azalmaya başladı. Ancak normalleşme süreciyle birlikte açılan düğün salonları, restoranlar, kahvehaneler ile toplu kullanılan alanlarda kendi önlemlerimizi alalım. Sağlıklı günlere en kısa zamanda kavuşmak için mutlaka maske takalım, sosyal mesafeye, temizliğe ve hijyene dikkat edelim” dedi.

Salihli Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısında, İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında yeni tip korona virüs tedbirleri nedeniyle kapatılan işyerlerinden alınacak kira bedellerinin belirlenmesi talebi görüşülerek komisyondan gelen rapor oy birliği ile kabul edildi. Mülkiyeti Belediye’ye ait olan işyerlerinin 10 yıllığına kiraya verilmesi talebi de, CHP’nin ret oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi. Temizlik İşleri Müdürlüğünde kullanılmak üzere 2 adet hizmet aracı satın alınması talebi de oy birliği ile kabul edildi.

Salihli’de ikamet eden Şehit aileleri ve Gazilerin Belediye’nin işlettiği Kurşunlu Kaplıcalarında konaklamalarına ilişkin talep ise oy birliği ile kabul edildi. Buna göre, Şehitlerimizin anne, baba, eş ve çocukları ile Gazilerimizin eş ve çocukları kaplıcalarda konaklayabilecekler.

Kurtuluş Mahallesi 3213, 3214, 3215 (8-9-10 parseller) ile 3216, 3217, 3218, 3219 ve 2838 nolu adalar, Durasıllı Mahallesi 4320 nolu parsel, Kırveli Mahallesi 2767 ada 10 nolu parselin imar plan değişiklik talepleri ile Salihli İlçe merkezine ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına ait plan notlarının incelenmesi talebi İmar Komisyonuna havale edildi.Haber Tarihi: 08.07.2020

HaberlerSalihli Belediye Meclisi Kayda Başkanlığında Ağustos Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Başkan Kayda, Personeli İle Bayramlaştı

...

Başkan Kayda’dan Hayırseverlere Teşekkür

...

Başkan Kayda, “Kurban Bayramı’na erişmenin huzuru ve mutluluğu içindeyiz.”

...

'Bizim Ev Sosyal Tesisleri' Sizler İçin Yenilendi

...

Başkan Kayda, “Kurban Bayramı’na erişmenin huzuru ve mutluluğu içindeyiz.”

...

Başkan Kayda ile Vali Karadeniz, Üniversite ve Yeni Devlet Hastanesi Yolunda İncelemelerde Bulundu

...

Salihli OSB Müteşebbis Heyeti Vali Karadeniz Başkanlığında Toplandı

...

Vali Karadeniz’den Başkan Kayda’ya İade-i Ziyaret

...

Salihli Belediyesi İle Vestel İşbirliğinde İş Arayanlara Müjde

...

SALİHLİ BELEDİYESİNDEN YİNE BİR DAYANIŞMA ÖRNEĞİ

...

BAŞKAN KAYDA, “ ÜRETİCİMİZE BOL VE BEREKETLİ BİR SEZON DİLİYORUM”

...

Başkan Kayda Bakan Kasapoğlu’na Salihli’nin Taleplerini İletti

...

Salihli’de 15 Temmuz Şehitleri Anıldı

...

Başkan Kayda, 15 Temmuz Şehitlerini Andı

...