» Güncel  » Haberler

  

Başkan Kayda, “15 Temmuz Destanı Tarihin Altın Sayfalarında Yerini Alacaktır.”
 
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Demokrasi ve milli birlik adına destan yazan asil Türk milletinin bir ferdi olmaktan gurur duyduğunu ifade eden Başkan Kayda, geçmişi şanla ve şerefle dolu milletimizin geleceğinin aydınlık olduğunu belirterek Devletin ve milletin bekasını her şeyin üstünde tutarak vatan uğruna can veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle andı.
Başkan Kayda, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“Türk milletinin sarsılmaz iradesinin, vatanseverliğinin, demokrasiye ve milli iradeye bağlılığının perçinlendiği bu karanlık gecede, fetöcü alçaklara ve vatan hainlerine ‘ezan dinmez, bayrak inmez, şehit ölmez’ diyerek tankların, uçakların, mermilerin önüne gövdesini siper eden aziz milletimiz bir destan yazmıştır. Bu destan, tarihin altın sayfalarında yerini alacaktır.
Tarihin hiçbir döneminde esareti asla kabul etmeyen devlet geleneğimizle vatan topraklarına göz koyanlara karşı, vatan uğruna baş koyanlar çıkmıştır. Mazlumlara karşı Yunus’çasına, zalimlere karşı Yavuz’casına muamele eden Türkler ihaneti asla affetmemiştir.15 Temmuz gecesi de tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi, tıpkı Kurtuluş Savaşında olduğu gibi hainlere karşı var olma mücadelesi verilmiş ve büyük bir kahramanlık gösterilmiştir.
Türkiye’mizin yoluna baş koyanlar, ırmağının akışına sevdalananlar, şehitlerimizin örtüsüne can verenler olduğu müddetçe varlığımız devam edecektir. Bu yüce milletin ‘Zaman bendedir ve mekan bana aittir. Kim var diye seslenilince ben varım.’ diyebilenleri oldukça hainler, yerin altında kalmaya mahkumdur.
Türk’e kefen biçenlerin hazin sonu 15 Temmuz’la birlikte bir kez daha gün yüzüne çıkmıştır. Kirli eller kırılmış, çürük zihniyet giydikleri üniformaların altında ezilmiştir.
15 Temmuz’da Demokrasiye inananlar, devletin birliğinden ve bütünlüğünden yana olanlar kazanmıştır. Bu vesileyle o karanlık gecede şehadete eren 251 vatandaşımıza rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyorum.
15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Zaferi aziz milletimize kutlu olsun. Rabbim, ülkemiz üzerinde kurulan tuzakları bozsun. Aynı bayrağın altında, aynı vatanda ilimizi ve töremizi sonsuz kılsın. Vatanımıza göz dikenlerin sonu düşman çöplüğü olsun. Varlığımız Türk varlığına armağan olsun.”


Haber Tarihi: 16.07.2020

HaberlerSalihli Belediye Meclisi Kayda Başkanlığında Ağustos Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Başkan Kayda, Personeli İle Bayramlaştı

...

Başkan Kayda’dan Hayırseverlere Teşekkür

...

Başkan Kayda, “Kurban Bayramı’na erişmenin huzuru ve mutluluğu içindeyiz.”

...

'Bizim Ev Sosyal Tesisleri' Sizler İçin Yenilendi

...

Başkan Kayda, “Kurban Bayramı’na erişmenin huzuru ve mutluluğu içindeyiz.”

...

Başkan Kayda ile Vali Karadeniz, Üniversite ve Yeni Devlet Hastanesi Yolunda İncelemelerde Bulundu

...

Salihli OSB Müteşebbis Heyeti Vali Karadeniz Başkanlığında Toplandı

...

Vali Karadeniz’den Başkan Kayda’ya İade-i Ziyaret

...

Salihli Belediyesi İle Vestel İşbirliğinde İş Arayanlara Müjde

...

SALİHLİ BELEDİYESİNDEN YİNE BİR DAYANIŞMA ÖRNEĞİ

...

BAŞKAN KAYDA, “ ÜRETİCİMİZE BOL VE BEREKETLİ BİR SEZON DİLİYORUM”

...

Başkan Kayda Bakan Kasapoğlu’na Salihli’nin Taleplerini İletti

...

Salihli’de 15 Temmuz Şehitleri Anıldı

...

Başkan Kayda, 15 Temmuz Şehitlerini Andı

...