» Güncel  » Haberler

  

Salihli’de 15 Temmuz Şehitleri Anıldı
 
15 Temmuz 2016´daki hain darbe girişiminin 4. yıl dönümünde, 15 Temmuz Şehitleri Salihli’de anıldı. Salihli Kaymakamlığı tarafından düzenlenen "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" anma etkinlikleri, Salihli Belediyesi tarafından yeni tip koronavirüs önlemleri alınarak sosyal mesafeye uygun bir şekilde hazırlanan Demokrasi ve Milli Birlik Meydanında gerçekleştirildi.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında açılan 15 Temmuz resim sergisi, protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından incelendi. Anma programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti okunduğu anma programında, İlçe Müftüsü Adem Karakelebek tarafından dua edildi.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programında konuşan Belediye Başkanı Zeki Kayda, birlik ve beraberliğimize kasteden düşmanlara karşı Türk milletinin 15 Temmuz’da büyük bir mücadele örneği verdiğini vurguladı. Türkiye düşmanlarının gerçek yüzünün 15 Temmuz’da apaçık görüldüğüne dikkat çeken Başkan Kayda, “Devletimizin içine sızan bu hainlerin amacı ülkemizi bölmekti. Bunların arkasında PKK ile kol kola gezenler ve dış güçler vardı. Geçmiş tarihimizde bu tür düşmanlar ve içimizdeki hainlere gereken cevabı milletçe verdik. Milli birlik ve beraberliğimiz için 15 Temmuz çok önemlidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyin işaret ettiği, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyin ortaya koyduğu ‘Önce ülkem sonra ben’ anlayışı bizler için büyük önem taşır. Salihli olarak bizler hep uyanık kaldık. Bu birlik ve beraberliğimizi sürdürdüğümüz müddetçe bizi hiçbir güç yıkamayacaktır. Bu duygularla, Kurtuluş Savaşından bugüne kadar bu bayrak ve bu vatan için can veren tüm şehitlerimiz ile 15 Temmuz’un karanlık gecesinde şehadet mertebesine ulaşan askerimize, polisimize ve vatandaşlarımıza yüce Allah´tan rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyorum” dedi.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma programı, 15 Temmuz gecesi yaşanan olayları konu alan video gösterimi ve şehitlerimiz için okunan sala ile sona erdi.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programına, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Alşen, Belediye Başkan Yardımcıları Metin Durmaz ve Mahmut Süreyya Karaoğlu, Belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri, MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın, Ak Parti İlçe Yönetimi, Şehit Aileleri Derneği, Gaziler, muhtarlar, oda ve dernek başkanları ile vatandaşlar katıldı.


Haber Tarihi: 16.07.2020

HaberlerBaşkan Kayda, “İnandık, Çalıştık ve Başardık.” “Salihli Temiz Enerji Doğalgaza Kavuştu”

...

Başkan Kayda, Personelin Gazeteciler Gününü Kutladı

...

Salihli’nin Sultanları Galibiyet Serisini Sürdürüyor 3-1

...

Belediye Ekipleri Hız Kesmiyor

...

Başkan Kayda, Gazeteciler Gününü Kutladı

...

Salihli Belediye Meclisi, Kayda Başkanlığında Yeni Yılın İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihli’nin Sultanları Aydın’da Kazandı

...

Başkan Kayda, “Yeni Yılda Da Hizmetlerimiz Kesintisiz Sürüyor”

...

Salihli Belediye Meclisi, 2021 Yılının İlk Oturumunu Kayda Başkanlığında Gerçekleştirecek

...

Salihli Belediyesi Ekipleri Yeni Yıl Kısıtlamasında Sahada Çalışıyor

...

Başkan Kayda, Personelin Yeni Yılını Kutladı

...

Salihli OSB Müteşebbis Heyeti 2020’nin Son Toplantısını Yaptı

...

Başkan Kayda, “Yeni Yılda Herkese Sağlık Dilerim.”

...

Salihli’de Meydan ve Parklar Işıl Işıl

...

Başkan Kayda, “Kısıtlamada Ekiplerimiz Sahada Olacak”

...