» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediye Meclisi Kayda Başkanlığında Ağustos Toplantısını Gerçekleştirdi
 

Salihli Belediye Meclisi, Ağustos ayı olağan toplantısını Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonunda yeni tip korona virüs tedbirleri alınarak gerçekleşen toplantıda, meclis üyeleri 8 gündem maddesini görüşerek karara bağladı.
Ağustos ayı olağan meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Öncelikle tüm hemşehrilerimizin ve değerli meclis üyelerimizin geride bıraktığımız Kurban Bayramlarını tebrik ediyorum. Kovid-19 salgını nedeniyle ülkemizde ve Salihli’mizde artan vakalardan dolayı sıkıntılı günler yaşıyoruz. Sağlık Bakanlığımızın aldığı tüm önlemlere mutlaka uyalım. Kendi sağlığımız ve sevdiklerimizin sağlığı için maske takalım, sosyal mesafemizi koruyalım, temizliğe dikkat ederek açıklanan tedbirlere harfiyen uyalım. Tüm hemşehrilerime sağlıklı günler diler, meclis toplantımızda alacağımız kararların da şimdiden hayırlar getirmesini temenni ederim” dedi.
Salihli Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısında, Kurtuluş Mahallesi 3213, 3214, 3215 (8-9-10 parseller) ile 3216, 3217, 3218, 3219 ve 2838 nolu adalar, Namık Kemal Mahallesi 309 ada 12 ve 24 nolu parsellerin imar plan değişiklik talepleri İmar Komisyonuna havale edildi. Durasıllı Mahallesi 4320 nolu parsel ve Kırveli Mahallesi 2767 ada 10 nolu parselin imar plan değişiklik talepleri için İmar Komisyonundan gelen rapor oy birliği ile kabul edildi. Salihli İlçe merkezine ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına ait plan notlarının incelenmesi talebi de, bir sonraki meclis toplantısında görüşülmek üzere yeniden İmar Komisyonuna havale edildi.
Karapınar Mahallesinde kurulması planlanan Hayvancılık Bölgesi ile olarak açıklamalarda bulunan Başkan Kayda, “Taytan Mahallemizde olduğu gibi Karapınar Mahallemizde de imar plan değişikliği yaparak yaklaşık 80 dönümlük mera arazisini hayvancılıkla uğraşan üreticilerimize tahsis edeceğiz. Bu bölgenin tüm alt ve üst yapısını Belediye olarak biz yapacağız” dedi. Karapınar Mahallesi 598 ve 601 nolu parselleri kapsayan imar plan değişikliği talebi de İmar Komisyonuna havale edildi.Haber Tarihi: 05.08.2020

HaberlerBaşkan Kayda, “Yeni Eğitim Yılı Hayırlı Olsun.”

...

Gazilerin Gurur Günü “19 Eylül”

...

Salihli Otogarda Korona Denetimi

...

Salihli Belediyesi ve Belediyespor İşbirliğinde ‘Yaşamına Hareket Kat’ Spor Etkinliği

...

Başkan Kayda, Karayolları 2. Bölge Müdürü Çobanoğlu İle Yeni Devlet Hastanesi ve Üniversite Bağlantı Yolunu Görüştü

...

Salihli Belediyesi Şirket İşçilerine En Düşük 3 Bin En Yüksek 4 Bin Lira Maaş Verecek

...

Başkan Kayda, “MHP İlçe Kongremiz Hayırlı Olsun.”

...

Salihli’de Kovid-19 Tedbirlerine Yönelik Gece Denetimi

...

SALİHLİ BELEDİYESPOR İÇ TRANSFERDE 5 OYUNCUYLA ANLAŞTI

...

Salihli Kurtuluşunun 98. Yılını Kutladı

...

Salihli’de Kovid-19 Denetimleri Devam Ediyor

...

Emniyet Müdürü Doğan’dan Zabıta Müdürlüğüne Ziyaret

...

Salihli’de Değerli Zamanlar Projesi Sona Erdi

...

Başkan Kayda: “Kurtuluş günün kutlu olsun Salihli’m!”

...

BAŞKAN KAYDA ZABITA HAFTASINI KUTLADI

...