» Güncel  » Haberler

  

Salihli Kurtuluşunun 98. Yılını Kutladı
 

Salihli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü, Kovid-19 önlemleri kapsamında, sosyal mesafe kuralına uygun ve maskeli bir şekilde düzenlenen çelenk sunma töreniyle kutlandı.
Şehitlik Anıtı önünde gerçekleştirilen çelenk sunma töreninde, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam ve Belediye Başkanı Zeki Kayda tarafından anıta çelenkler sunuldu.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törende günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda yaptı.
“Bu gün bizim gurur günümüzdür” diyerek konuşmasına başlayan Başkan Kayda, “Tarihi eşsiz kahramanlıklarla dolu olan yüce Türk milleti, son yüzyılda büyük acılar çekmiş, kanıyla canıyla bu toprakların vatan olmasının bedelini ödemiştir. 19 Mayıs 1919 da Samsun’a düşen kıvılcım, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tüm yurtta Özgürlük ateşine dönüşmüş ve yaşlısı, genci kadını, kızı bütün Anadolu halkı bağımsızlık uğruna cepheden cepheye koşmuştur. 5 Eylül 1922 tarihine gelindiğinde Salihli’mizden düşman çizmeleri kovulmuş, bu toprakların gerçek sahibi kahraman atalarımız bayrağımızı göndere dikmiştir. Bu gün bizim gurur günümüzdür. Bugün bizim düğün günümüzdür. Bugün bizim bayram günümüzdür. 5 Eylül Kurtuluş Günü’müz hepimize kutlu olsun” dedi.
Yarınlarımızın daha aydınlık, geleceğimizin daha bereketli ve ufkumuzun daha açık olduğuna işaret eden Başkan Kayda, konuşmasına şöyle devam etti:
“Salihli şehitler yadigarı göz bebeğimizdir. Salihli bizim ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz, havasını soluduğumuz, doğup büyüdüğümüz ata toprağımızdır. 5 Eylül 1922’den bugüne aradan geçen 98 yılda Salihli’miz Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine ulaşmak için büyük adımlar atmıştır. Hayalini kurduğumuz 5 Eylül Üniversite Yerleşkesiyle, Organize Sanayi Bölgesi yatırımlarıyla, doğalgazıyla, tarımsal üretimiyle, sosyal ve sportif tesisleriyle vizyonunu ortaya koymuştur. Cumhuriyetimizin 100. yılına giderken atalarımızın canlarıyla, kanlarıyla bizlere bıraktığı cennet Salihli’mizi daha da geliştirmeye, daha da büyütmeye kararlıyız. Salihli’nin yarınları daha aydınlık, Salihli’nin geleceği daha bereketli, Salihli’nin ufku daha da açık.”
Çelenk sunma töreni, İlçe Müftüsü Adem Karakelebek’in şehitlerimiz ve gazilerimiz için yaptığı dua ile son buldu.
5 Eylül Kurtuluş Günü çelenk sunma törenine, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Mesut Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Alşen, Belediye başkan Yardımcıları Metin Durmaz, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca, MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın, AK Parti İlçe Yönetimi, Belediye Meclis üyeleri Ülkü Ocakları Salihli İlçe Başkanı Musa Şentürk, oda ve dernek başkanları, Gaziler, belediye daire müdürleri ile vatandaşlar katıldı.Haber Tarihi: 08.09.2020

HaberlerBaşkan Kayda’dan Muhtarlara 19 Ekim Jesti

...

Salihli’nin Sultanları 2’de 2 Yaptı

...

Başkan Kayda, “Muhtarlarımız, Demokrasinin Temel Taşıdır.”

...

Başkan Kayda’dan Yeşilkavak Barajı Müjdesi

...

Salihli’de Pazaryeri Ve Otogarda Korona Denetimi

...

Jeopark Belediyeler Birliği Meclisi Kayda Başkanlığında Toplandı

...

MHP MANİSA İL BAŞKANLIĞI OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

...

Salihli’nin Sultanları Lige Galibiyetle Başladı

...

Başkan Kayda Bedesten Çarşısı ile 2. El Eşya Pazarını Ziyaret Etti

...

Salihli Gar Projesi Görüşüldü

...

Başkan Kayda Yeniden Açılan Üretici Pazarını Ziyaret Etti

...

Agrobest Grup’tan Personel Alımı İş İlanı

...

Salihli Belediyesinden Kızılay'a Kan Bağışı

...

Başkan Kayda Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu İle Salihli’nin Projelerini Görüştü

...

Başkan Kayda, “2021 Yılı Projelerimiz Hazır”

...