» Güncel  » Haberler

  

Salihli’de Kovid-19 Tedbirlerine Yönelik Gece Denetimi
 

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen "Koronavirüs Denetimleri" genelgesi kapsamında başlatılan maske, sosyal mesafe ve hijyen denetimleri, Salihli’de de aralıksız devam ediyor. ´Sağlık İçin Hepimiz İçin´ sloganıyla gerçekleştirilen uygulama kapsamında, Atatürk ve Kurudere Caddelerinde iş yerleri ve vatandaşlara yönelik gece denetimi yapıldı. Denetimlerde, esnaflar ve vatandaşlar maske ve sosyal mesafe konusunda uyarıldı.

Salihli’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, işletmeler Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam öncülüğünde Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Metin Durmaz, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Mesut Doğan ve Zabıta Müdürü Mustafa Yıldırım’ın katılımıyla denetlendi. Atatürk ve Kurudere Caddelerinde işletmeleri denetleyen heyet, esnafları ve vatandaşları maske takmaları ve sosyal mesafe kurallarına dikkat etmeleri konusunda uyarılarda bulundu. Yetkililer, kurallara uyan esnaf ve vatandaşlara teşekkür etti.

Emniyet, Jandarma ve Zabıta birimlerinin ortak çalışmasıyla birlikte ilçe genelinde uygulamalara aralıksız devam ettiklerini belirten Kaymakam Sağlam, “Denetimlerdeki amacımız halkı bilinçlendirmek ve uyarılarda bulunmak. Son günlerde Kovid-19 vakalarının artışından dolayı daha dikkatli ve tedbirli olmalıyız. Ülke genelinde maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı. Kola takılan bir maske işe yaramaz. Maskenin ağzı ve burnu kapatacak şekilde takılması gerekiyor. Maskemizi takıp sosyal mesafemizi korursak ve hijyene dikkat edersek tüm sektörlerdeki faaliyetler düzgün bir şekilde devam edecektir” dedi.

Kontrollü sosyal hayat döneminin başlamasıyla birlikte salgınla mücadele kapsamında uyulması zorunlu olan kurallar ve alınması gereken önlemlerle ilgili Kovid-19 denetimlerinin düzenli bir şekilde devam edeceği bildirildi.Haber Tarihi: 11.09.2020

HaberlerBaşkan Kayda’dan Muhtarlara 19 Ekim Jesti

...

Salihli’nin Sultanları 2’de 2 Yaptı

...

Başkan Kayda, “Muhtarlarımız, Demokrasinin Temel Taşıdır.”

...

Başkan Kayda’dan Yeşilkavak Barajı Müjdesi

...

Salihli’de Pazaryeri Ve Otogarda Korona Denetimi

...

Jeopark Belediyeler Birliği Meclisi Kayda Başkanlığında Toplandı

...

MHP MANİSA İL BAŞKANLIĞI OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

...

Salihli’nin Sultanları Lige Galibiyetle Başladı

...

Başkan Kayda Bedesten Çarşısı ile 2. El Eşya Pazarını Ziyaret Etti

...

Salihli Gar Projesi Görüşüldü

...

Başkan Kayda Yeniden Açılan Üretici Pazarını Ziyaret Etti

...

Agrobest Grup’tan Personel Alımı İş İlanı

...

Salihli Belediyesinden Kızılay'a Kan Bağışı

...

Başkan Kayda Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu İle Salihli’nin Projelerini Görüştü

...

Başkan Kayda, “2021 Yılı Projelerimiz Hazır”

...