» Güncel  » Haberler

  

Salihli’de Pazaryeri Ve Otogarda Korona Denetimi
 
İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen "Koronavirüs Denetimleri" genelgesi kapsamında, Salihli’de pazaryeri ve otogarda ‘Sağlık İçin Hepimiz İçin’ denetimi yapıldı. kontrollü sosyal hayatın başlamasıyla birlikte genelge kapsamında gerçekleştirlen uygulamada, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu pazaryeri, otogar, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları denetlendi.
 
Ülke genelinde eş zamanlı olarak Salihli’de de ´Sağlık İçin Hepimiz İçin´ mottosuyla yeni tip koronavirüs denetimi gerçekleştirildi. Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam başkanlığında Salihli Belediyesi Başkan Yardımcıları Metin Durmaz ve Mahmut Süreyya Karaoğlu ile İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Mesut Doğan’ın katılımıyla, ilk olarak Üretici Pazarı denetlendi. Pazaryerinde tezgah açan esnaflar ile vatandaşlara yönelik sosyal mesafe ve maske denetimi yapıldı. Kaymakam Sağlam, pazaryerini gezerek esnafları ve vatandaşları sosyal mesafe, maske ve hijyen konularında uyardı.
 
Koronavirüs denetimi, Salihli Otobüs Terminalindeki iş yerleri ve otobüs yazıhaneleri ile devam etti. İş yerleri ve yazıhaneler ile otobüslerde de incelemelerde bulunan Kaymakam Sağlam, şehirlerarası otobüs firmalarına ait yazıhanelerde HES (Hayat Eve Sığar) kodu almayanlara bilet kesilmemesi kuralına tüm esnafların harfiyen uyduklarını ve bu konuda gerekli hassasiyeti gösterdiklerini açıkladı. Halk sağlığını korumak amacıyla denetimlerin artarak devam edeceğini belirten Kaymakam Sağlam, “Türkiye ile eş zamanlı olarak ilçemizde de Kovid-19 denetimlerimizi sürdürüyoruz. Denetimlerde, pazaryerleri, toplu taşıma araçları, alışveriş alanları, lokantalar, kafeler ve açık alanlarda bulunan vatandaşlarımızı maske, sosyal mesafe ve hijyen konularında uyarıyoruz. Tüm vatandaşlarımızı, kendi sağlıklarını ve toplum sağlığını korumak için kurallara uymaya davet ediyorum” dedi.


Haber Tarihi: 16.10.2020

HaberlerBaşkan Kayda’dan Muhtarlara 19 Ekim Jesti

...

Salihli’nin Sultanları 2’de 2 Yaptı

...

Başkan Kayda, “Muhtarlarımız, Demokrasinin Temel Taşıdır.”

...

Başkan Kayda’dan Yeşilkavak Barajı Müjdesi

...

Salihli’de Pazaryeri Ve Otogarda Korona Denetimi

...

Jeopark Belediyeler Birliği Meclisi Kayda Başkanlığında Toplandı

...

MHP MANİSA İL BAŞKANLIĞI OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

...

Salihli’nin Sultanları Lige Galibiyetle Başladı

...

Başkan Kayda Bedesten Çarşısı ile 2. El Eşya Pazarını Ziyaret Etti

...

Salihli Gar Projesi Görüşüldü

...

Başkan Kayda Yeniden Açılan Üretici Pazarını Ziyaret Etti

...

Agrobest Grup’tan Personel Alımı İş İlanı

...

Salihli Belediyesinden Kızılay'a Kan Bağışı

...

Başkan Kayda Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu İle Salihli’nin Projelerini Görüştü

...

Başkan Kayda, “2021 Yılı Projelerimiz Hazır”

...