» Güncel  » Haberler

  

SALİHLİ’DE CUMHURİYETİMİZİN 97. YILI KUTLAMALARI YAPILDI.
 

Cumhuriyetin ilanının 97. yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı Salihli’de gerçekleştirildi. “Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşayacaktır” diyen Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Asırlar boyu hürriyetinden ve onurundan taviz vermektense ölmeyi tercih eden asil bir milletin şahlanışının, küllerinden yeniden doğuşunun göstergesi olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ile aziz milletimiz, iradesine pranga vurulamayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını tüm dünyaya, kanıyla ve canıyla ilan etmiştir.
İstiklal harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 97 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır. Cumhuriyetin emanet edildiği lider ülke Türkiye’yi ilelebet payidar kılacak gençlerimiz, Salihli gençliği, Cumhuriyet’imizin kazanımlarına sonsuza dek sahip çıkacaktır. Bu kutlu günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü silah arkadaşlarını tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bayramımız kutlu olsun” dedi.
COVİD-19 tedbirleri nedeniyle kamu kurum ve kuruluşları ile Şehit aileleri ve gazilerden sınırlı sayıda katılımın sağlandığı Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Atatürk Caddesi üzerindeki tören alanında Tebrikatın kabulü ile başladı. Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam ve Belediye Başkanı Zeki Kayda ilçe protokolü ile bayramlaştı.
Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bayraklarla donatılan Atatürk Caddesi’nde öğrencileri ve vatandaşları selamlayan Kaymakam Sağlam ve Başkan Kayda, törene katılan herkesin bayramını kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasını yaptı. Öğrenciler tarafından şiirlerin okunduğu ve Halk oyunu gösterileri yapıldığı kutlama programı Mehter Takımının marşlarıyla sona erdi.
Kutlama törenine, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, Belediye Başkan Yardımcıları Metin Durmaz ve Mahmut Süreyya Karaoğlu, İbrahim Karaca, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Mesut Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Alşen, CBÜ Salihli İİBF Dekanı Prof. Dr. Mahmut Karğın, CBÜ Salihli MYO Müdürü Doçent Dr. Cihangir Alaca, Şehit Aileleri ve gaziler, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Oktay Ayaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yüksel, Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç, siyasi parti temsilcileri, esnaf ve oda başkanları, daire müdürleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ile vatandaşlar katıldı.
Öte yandan Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri 29 Ekim günü Salihli Belediyesinin organize ettiği Mehter Takımı ve Göçmen Bandosunun şehrin muhtelif caddelerinde yürüyüşü ve mini konseri ile devam edip saat 19.23’te Belediye, Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığının araç ve motorize kortejiyle sona erecek.Haber Tarihi: 30.10.2020

HaberlerHerkes İş Ararken O İlçe İlanla İşçi Arıyor

...

Salihli Belediye Meclisi Kayda Başkanlığında Bu Akşam Toplanıyor

...

Salihli’nin Sultanları Evinde Kazandı 3-1

...

Salihli Belediyesi Mahallelerde Dezenfekte Çalışmalarına Devam Ediyor

...

Salihli’de Zabıta Ekiplerinden İşletmelere Koronavirüs Denetimi

...

Salihli Belediyesi Muhtarlık Binalarını İlaçladı

...

Salihli’de Öğretmenler Günü Kutlandı

...

Başkan Kayda, “Öğretmenlerimiz, Toplumun Temel Taşlarıdır.”

...

Salihli Belediyesi'nde HES Kodu Uygulaması Başladı

...

Salihli OSB Modern Hizmet Binasına Kavuşuyor

...

Salihli’de Pazaryerlerine Yönelik Yeni Koronavirüs Önlemleri

...

Salihli Belediyesi Personeli Ata'ya Saygı Duruşunda Bulundu

...

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Atatürk Özlemle Anıldı

...

“Atatürk, Bütün İnsanlığın Sevgisini Kazanmıştır.”

...

Salihli Belediye Meclisinden İzmir’e Başsağlığı Mesajı

...