» Güncel  » Haberler

  

Başkan Kayda Mimarların Plaket Törenine Katıldı
 

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Mimarlar Odası Salihli Temsilciliği tarafından düzenlenen plaket törenine katıldı.
Mimarlar Odası Salihli Temsilciliği tarafından Salihli Belediyesi Kent Müzesinde düzenlenen ve meslekte 30 yıldan bu yana görev alan mimarların ödüllendirildiği törende konuşan Başkan Kayda, İzmir Depreminde hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet, yakınlarına baş sağlığı; yaralanan, evi yıkılan depremden zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun dilekleriyle başladığı konuşmasında şunları söyledi “Bugün İzmir’de yıkılan binaların sorumluları aranıyor. Kim hata yaptı, nasıl hata yaptı bunlar sorgulanıyor. Salihli’de 6.5 yıldan bu yana sizlerle birlikte çalışıyoruz. Salihli Belediyesi’nde İmar İşleri Müdürlüğünü ciddi bir şekilde revize ederek sizlerle birlikte Salihli’deki bütün binaların, yapıların altına imzamızı atıyoruz, ruhsatlarını veriyoruz, takibini yapıyoruz. Bizlere kaçak şikâyeti ile gelen binalar var. “Şuraya kaçak bina yapıldı, şuraya fazla bir kat çıkıldı” şeklinde gelen tüm ihbarlarda gereken neyse yapılıyor. İnanın hiç birini affetmiyoruz. Bir yıldan bu yana bazı işyerlerinde araçların işyerine daha kolay girmesini sağlamak için kirişleri kesenlerle uğraşıyoruz. O kirişin kesilmesi altı tane mekanı etkiliyor. Bunları anlamak mümkün değil. İmar İşleri Müdürlüğümüz son derece disiplinli bir şekilde hiçbir taviz vermeden görevlerini yerine getiriyor. Bakın bütün acıları birlikte yaşıyoruz. Salihli’de de binalar yıkılabilirdi. Salihli’de bugün yapılaşmanın nasıl olması gerektiğini tartışıyoruz. Yatay mimari mi, dikey mimari mi bunu tartışıyoruz.”
Törende konuşan Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam ise Salihli’nin deprem bölgesinde olduğuna dikkat çekerek yatay mimarinin özellikle deprem bölgesinde olan yerlerde hakim olması gerektiğini söyledi.
Mimarlar Odası Salihli Temsilciliği tarafından düzenlenen ödül törenine Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yüksel, Mimarlar Odası Salihli Temsilcisi Emel Aslanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile mimarlar katıldı.Haber Tarihi: 06.11.2020

HaberlerHerkes İş Ararken O İlçe İlanla İşçi Arıyor

...

Salihli Belediye Meclisi Kayda Başkanlığında Bu Akşam Toplanıyor

...

Salihli’nin Sultanları Evinde Kazandı 3-1

...

Salihli Belediyesi Mahallelerde Dezenfekte Çalışmalarına Devam Ediyor

...

Salihli’de Zabıta Ekiplerinden İşletmelere Koronavirüs Denetimi

...

Salihli Belediyesi Muhtarlık Binalarını İlaçladı

...

Salihli’de Öğretmenler Günü Kutlandı

...

Başkan Kayda, “Öğretmenlerimiz, Toplumun Temel Taşlarıdır.”

...

Salihli Belediyesi'nde HES Kodu Uygulaması Başladı

...

Salihli OSB Modern Hizmet Binasına Kavuşuyor

...

Salihli’de Pazaryerlerine Yönelik Yeni Koronavirüs Önlemleri

...

Salihli Belediyesi Personeli Ata'ya Saygı Duruşunda Bulundu

...

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Atatürk Özlemle Anıldı

...

“Atatürk, Bütün İnsanlığın Sevgisini Kazanmıştır.”

...

Salihli Belediye Meclisinden İzmir’e Başsağlığı Mesajı

...