» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediyesi Personeli Ata'ya Saygı Duruşunda Bulundu
 

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82. yıl dönümü dolayısıyla Salihli Belediyesinde anma programı düzenlendi. Belediye hizmet binası önünde toplanan belediye çalışanları, Atatürk’ün anısına saat 09.05’te 2 dakikalık saygı duruşunda bulunarak hep birlikte İstiklal Marşını söyledi.
Anma programında konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, Atatürk’ün 100 yıl önce yaktığı bağımsızlık ateşi ile güçlü Türkiye’nin temellerini oluşturduğunu, milletine olan sevdasını, hayata geçirdiği yenilikler ve gösterdiği hedefler ile ortaya koyduğunu belirtti. Başkan Yardımcısı Karaoğlu konuşmasının devamında şunları söyledi; “Millet egemenliğini hâkim kılmak adına cumhuriyeti ilan ve hediye eden büyük önder, Türk milletinin muasır medeniyetler seviyesine ulaşması için çok kıymetli emanetler bırakmıştır. En büyük eserim dediği Cumhuriyetin kazanımlarını her daim korumak, kollamak ve ileriye taşımak birinci vazifemizdir. Devlet-i ebed müddet şiarımızın gereği de budur. Değerli mesai arkadaşlarım, Atatürk´ün büyüklüğü her geçen gün daha iyi anlaşılmaktadır. Dünyada meydana gelen olaylara, sınırlarımızda yaşanan gelişmelere ve ülkemiz içerisindeki hadiselere baktığımızda ne kadar büyük bir lider olduğunu bir kez daha görüyoruz. Bu sebeple onun fikirlerine sarılmak ve işaret ettiği yolda ilerlemek, bizi başarıya ulaştıracak değerli bir ilham kaynağıdır.
Türkiye Cumhuriyeti yaşadığı müddetçe Atatürk de yaşayacaktır! Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 82’inci yıl dönümünde saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz. Bu vesileyle Atatürk ve tüm kurucu kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, mekanlarının cennet olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”
Anma programına, Salihli Belediyesi Başkan Yardımcıları Metin Durmaz, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca ile belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı.Haber Tarihi: 10.11.2020

HaberlerBaşkan Kayda, Personeli İle Bayramlaştı

...

Başkan Kayda’dan Hayırseverlere Teşekkür

...

Başkan Kayda, Protokol Üyeleri Ve Vatandaşlarla Bayramlaştı

...

Başkan Kayda, “İyi Bayramlar Salihli’m”

...

Gıda Bankası İle Yüzler Gülüyor

...

4 Mevsimde Ayrı Güzelliğe Bürünen Kurşunlu Vadisi Sizleri Bekliyor

...

Salihli Belediyespor’lu Judoculardan 4 Altın Madalya

...

Salihli’de 15 Temmuz Şehitleri Anıldı

...

Salihli’de 15 Temmuz Etkinlikleri Başladı

...

Salihli Belediyespor’lu Ceren Yılmaz’a Milli Görev

...

Başkan Kayda, “15 Temmuz’da Demokrasiye İnananlar Kazandı.”

...

Salihli Belediyesi Camilerde Bayram Temizliği Yaptı

...

Salihli Belediyesi Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır

...

Büyükşehir’den Salihli Kadın Kooperatifine Ziyaret

...

Kent Müzesi Gençlik Kampı Öğrencilerini Ağırladı

...